Slovakya Vize Dilekçe

  Slovakya Vize Dilekçe, Slovakya Vize Dilekçe

  Slovakya turistik gezi yapmak için gerekli olan vize Slovakya turistik vizedir. Bu vizeyi alabilmek için gerekli olan evraklar vardır ve bu evraklar tamamlanıp Slovakya Konsolosluğu ya da onların görevli olarak belirlediği hizmet binalarına götürmeli ve vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Bu evraklardan birisi de turistik vize dilekçesidir. Bu dilekçenin içeriği vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için önemlidir ve dikkat edilmelidir.

  • Öncelikle Slovakya’ya yapılacak olan seyahat amacının ne olduğu açıkça bildirilmelidir. Örnek vereceksek eğer; tura katılacaksanız tur hakkında bilgiler vermeli ve tu ile ilgili belgeler koymalısınız.
  • Seyahat tarihlerini açık bir şekilde bildirmeli ve Slovakya’ya giriş yapacağınız tarihleri, oradan ayrılacağınız tarihi ve eğer oradan da başka ülkeye geçecekseniz, bütün tarihleri açıkça yazmalısınız.
  • Seyahat için gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağını belirtilmelisiniz.
  • Slovakya turistik vize ziyareti için yazılan vize dilekçesinde yazılan her şeyin diğer evraklardaki bilgiler ile uyuşması gerekmektedir.

      Kimi zamanlar ise turistik vize için iki dilekçe gerekmektedir. Bu duruma sebep olan ise mesleki statüdür. Öğrenci, ev hanımı ya da SGK’lı bir çalışan ise başvuran kişi, ikinci bir dilekçeye gerek duyulmaktadır. Eğer SGK çalışanı ise, firmasının yetkili kişisi izinli olduğu tarihleri belli eden bir dilekçenin Slovakya Konsolosluğu’na götürülmesi gerekmektedir.

   Eğer ev hanımı veya öğrenciyse bütün masraflarının karşılanabilmesi için bir sponsor ihtiyacı olacaktır. Genel olarak bu kişilerin birinci derece yakınları Slovakya Konsolosluğu yetkilisi tarafından sponsor sayılmaktadır. Bu durumda da sponsor kişinin Slovakya Konsolosluğu’na bütün masrafları karşılayacağına dair bir dilekçe yazar.

  Slovakya Konsolosluğu Turistik Dilekçe Örneği

  Vize Bölümü Dikkatine,

              Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

             Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

     Saygılarımla,

   SAMI AKAR

  Slovakya Ticari Vize Dilekçe

  Slovakya ticari vize, iş toplantıları, iş görüşmeleri, konferanslar, alan araştırmaları vs. gibi amaçlarla Slovakya’ya seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Slovakya ticari vize alabilmek için istenen evrakların eksiksiz tamamlanması ve vize başvuru formuyla birlikte Slovakya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülmesi ve vize başvurusunun tamamlanması gerekmektedir. 

  Slovakya ticari vize dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu alarak profesyonel bir yardım ile vize işlemleri eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede de vize işlemlerini hızlı bir şekilde halledebilir ve süreci kısaltabilirsiniz.

   

  • Eğer bir şirkette personelseniz, şirket yetkilisi olan kişi şirket logolu olan kağıda Slovakya ticari vizesi talep dilekçesi yazmalı ve kaşe, ıslak imza ile tamamlanmalıdır.
  • Slovakya ticari vize dilekçelerinde seyahat etmenin amacının açıkça bildirilmesi gerekmektedir. Örneğin herhangi bir şirket ile toplantı yapılacaksa, o toplantı hakkında ve toplantı yapılacak olan firma ve kişiler hakkında detaylıca bilgiler verilmelidir.
  • Seyahat edecek kişinin firma içerisindeki görevi de açıkça bildirilmelidir.
  • Slovakya’ya giriş ve çıkış tarihlerinin ve iş görüşmelerinin de tarihleri, varsa belgeleri bildirilmelidir.
  • Slovakya’ya seyahat edecek olan kişinin masraflarının nasıl karşılanacağı ve kimler tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.
  • Slovakya ticari vize dilekçesinin doğru olarak yazılması süreci hızlandıracaktır ve ret alma olasılığınızı düşürecektir. Doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulmalı ve buna ek olarak diğer evraklarla bilgilerin çelişmemesi gerekmektedir.

  Slovakya Konsolsoluğu Ticari Dilekçe Örneği

  VİZE BÖLÜMÜ DİKKATİNE

  ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

              Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

  Saygılarımızla

  Slovakya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

  Slovakya’da yaşayan bir akraba ya da tanıdığınız olabilir. Eğer o kişileri ziyaret etmek istiyorsanız Slovakya’ya giriş yapabilmek için Slovakya ziyaret vizesine ihtiyacınız olacak. Bu vizeyi alabilmeniz için gerekli olan bazı evraklar vardır ve bu evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra Slovakya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevli olarak belirlenmiş olan hizmet binalarına vize başvuru formunuz ve hazırlanan evraklar ile gitmeniz ve başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

   Bu evraklardan bir tanesi de tabi ki ziyaret vize dilekçesidir. Bu dilekçe içeriğinde belirtilmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eğer dikkat edilmez ve hatalı ya da eksik bilgiler olursa vize reddi alabilirsiniz.

   

  • Slovakya’ya yapacağınız seyahatin amacını açıkça bildirmelisiniz. Örneğin, anneniz Slovakya’da yaşıyor; nerede oturuyor, ne kadar kalacaksın vs.
  • Slovakya’ya giriş çıkış bilgilerinin net bir şekilde bildirilmesi gerekiyor. Eğer Slovakya’dan başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız, ne zaman geçeceğinizi vs. bildirmelisiniz.
  • Seyahat için gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağını bildirmeli, gerekirse hesap bakiye bilgileri paylaşılmalı,
  • Slovakya ziyaret vizesi için yazılan dilekçedeki bütün bilgilerin, diğer evraklarda bulunan bilgiler ile çelişmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize reddi yiyebilirsiniz.
  • Ziyaret edeceğiniz kişi hakkında detaylı bilgiler verilmeli. Eğer akraba ise akrabalık gösteren belgeler, arkadaş iseniz de arkadaş olduğunuzu kanıtlayıcı belgeler.

  Slovakya Konsolosluğu Aile Ziyareti Dilekçe Örneği

  Vize Bölümü Dikkatine,

              Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

             Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

     Saygılarımla,

   SAMI AKAR

  Slovakya Fotoğraf Ölçüleri

  Slovakya’ya hangi amaçla gidilirse gidilsin vize sahibi olmanız gerekmektedir. Slovakya giriş için gerekli olan vize bir Schengen vizesi türüdür. Bu vizenin alınabilmesi için gerekli olan belirli evraklar vardır ve bu evrakların hem eksiksiz olması hem de tamamen doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Eğer bilgiler eksik ya da yanlış olursa veya evraklardaki bilgiler arasında çelişkiler varsa, bu durumlar vize reddine sebep olacaktır. 

  Vize başvurusu için gerekli olan evrakların her biri tamamlanıp Slovakya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına gidip vize işlemleri tamamlanmalıdır. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile randevu alabilir ve gerekli olan tüm işlemler hakkında profesyonel destek alabilir ve eksiksiz olarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. Slovakya vizesi alabilmek için gerekli olan evraklardan birisi de son altı ay içinde çekilmiş olan ve arka fonu beyaz olan iki biometrik fotoğraftır.

   

  Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler:

  • Arka fon beyaz olmalıdır,
  • Çözünürlük 600 dpi olmalı,
  • Genişlik 30 mm, yükseklik 35 mm olmalı,
  • Fotoğrafta saç tepesine kadar olan bölüm 25 mm yükseklik; fotoğraf tepesi ile saç tepesi arası da 2 mm olmalıdır.

  Slovakya Fotoğraf Ebatları

  Slovakya vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir