Slovakya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Slovakya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Slovakya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Slovakya Vize Başvuru 2023

Slovakya Schengen Vizesi

Avrupa Birliği üyelerinin olduğu bölgeler Schengen olarak adlandırılmaktadır. Ancak bazı ülkeler Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen olarak sayılmamaktadır. Slovakya Schengen ülkelerinden birisidir.

Slovakya Vize Reddi Nedenleri

Bu ülkelere özel olarak çıkarılmış olan Schengen vizesi vardır ve bu vize sayesinde Schengen sınırlarında olan ülkeler arasında sadece bu belge ile kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir. Slovakya Schengen vizesi alabilmek için Slovakya Konsoloslukları ile iletişime geçilebilir ve gerekli olan belgeler tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılabilir. 

Schengenvize.net ile iletişime geçebilir veya online randevu ile gerekli olan belgeler hakkında profesyonel olarak destek alabilirsiniz. Vize alındıktan sonra Schengen ülkeleri arasında vizesiz geçişler yapabilirsiniz.

 Ancak bu anlamda tek bir kural var o da Schengen vizesi alınış olan ülkeden başlanması gerekmektedir. Slovakya Schengen vizesi aldıktan sonra, Slovakya başlangıç noktası olacak şekilde şartlar doğrultusunda geçişler yapabilirsiniz.

Slovakya Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovakya Schengen vizesi için gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra başvuru formu ile birlikte Slovakya Başkonsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Slovakya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz
 • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş başvuru formu,
 • Pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
 • Uçak biletleri ve otel rezervasyonları,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Banka hesapları bilgileri,
 • Nüfus kayıt örnekleri ve ikametgah belgesi,
 • 3 aylık maaş bordroları ve 4A/4B hizmet dökümleri.

Slovakya Turistik Vize

Orta Avrupa ülkesi olan Slovakya’ya turistik bir gezi düzenlemek istiyorsanız, Schengen vizelerinden birisi olan Slovakya turist vizesine ihtiyacınız olacak. Schengenvize.net olarak Schengen vizeleri konusunda geniş bir deneyime sahibiz ve başvurular konusunda gerekli olan tüm yardımları size yapabiliriz. Her ülkeden bir temsilcimiz vardır ve böylelikle istediğiniz konularda da danışabilirsiniz. 

Vize başvurunuz için gerekli olan evraklarınız ile başvuruyu gerçekleştirdiğinizde randevunuzu almış olacağız. Slovakya turist vizesi ne kadar sürede çıkar gibi bir soruya net olarak cevap verilememektedir.

Bu durum Slovakya Başkonsolosluğunun elinde olan bir durum. Ancak deneyimlerimize dayanarak, planladığınız tarihten 15 gün önce vize başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Vize süresi de Slovakya Konsolosluğu’nun inisiyatifine bağlıdır ve eğer varsa daha önceki vizelerin kullanım biçimleri, Slovakya turist vizesi süresini de etkileyecek faktörlerdendir.

Slovakya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

    Slovakya turistik vize için gereken evrakları eksiksiz hazırladıktan sonra vize başvuru formunuz ile birlikte Slovakya Konsolosluğuna ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına iletebilirsiniz.

Slovakya Turistik Vize Vize Başvuru Formu

     Slovakya turistik vize için Slovakya Konsolosluğu tarafından özellikle istenen bir formdur. Form içerisinde bulunan soruların doğru cevaplanması zorunludur aksi takdirde vize alınamaz. Bu formun amacı, vize başvurusu yapan kişiler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmektir. Diğer evraklar ile çelişen hiçbir yanıt olmamalıdır.

Slovakya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/slovakya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

 Slovakya Ticari Vize

Slovakya’da ticari faaliyet yürütebilmek, fuar ziyareti yapabilmek, iş görüşmesi gerçekleştirebilmek için gerekli olan vize türü Slovakya ticari vizedir. Slovakya ticari vize ile bu eylemleri gerçekleştirebilirsiniz ancak çalışma, iş başvurusu yapma ya da iş yeri açma gibi eylemleri gerçekleştiremezsiniz.

Slovakya ticari vize ayrıca yıl içinde yalnızca 2 defa verilebilen ve en fazla 90 gün süresi olan bir vizedir. Ayrıca Slovakya ticari vize ile diğer Schengen ülkelerine de ziyarette bulunabilirsiniz. Ek bilgi olarak; eğer böyle bir planınız varsa en uzun süre vize veren ülkenin vizesini almanızda fayda var.

Slovakya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovakya ticari vize için gerekli olan belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekir ve bu belgeler ile Slovakya Başkonsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş hizmet binalarına gidilmesi gerekmektedir.

 • Slovakya vize başvuru formu,
 • Davetiye,
 • Vize için talep dilekçesi,
 • 2 tane güncel biometrik fotoğraf,
 • Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Davetiye gönderen şirket ve kişi bilgileri,
 • Başvuran kişinin 4A/4B hizmet dökümü,
 • Şirketlerin vergi ile alakalı belgeleri.

Slovakya Ticari Vize İçin Davetiye

    Slovakya ticari vize için en gerekli olan evrak davet mektubudur. Slovakya’da ziyaret edeceğiniz firmadan almanız gereken bir davetiye vardır ve eğer bu davetiye olmazsa Slovakya ticari vize alamazsınız. Bu daveti içerisinde Slovakya’ya gidecek olan şahsın adı ve soyadı, doğum tarihi ile pasaportu ile alakalı bilgiler olmalıdır.

Bir de seyahat süresince neler yapılacağı ile referans olarak davetiye yazan kişinin adı, soyadı ve şirketinin ismi ile şirketteki görevi yanı sıra bütün masrafları karşılayacağına dair belgeler bulunmalıdır.

Slovakya Ticari Vize Başvuru Formu

    Slovakya ticari vize başvuru formu ile başvuru yapacak olan kişi hakkında detaylı bilgiler edinilir. Bu belgelerin eksiksiz, doğru bilgilerle ve de tamamen büyük harflerle doldurulması gerekmektedir. İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilen bu belgenin de başvuru evrakları arasında olması gerekir.

Slovakya Aile ziyareti vizesi

Slovakya’da yaşayan bir akraba ya da tanıdık ziyareti için gerekli olan Slovakya vizesi türü, Slovakya ziyaret vizesidir. Slovakya ziyaret vizesi alınabilmesi için, Slovakya’da yaşayan kişiden davet alınması gerekmektedir. Eğer davet mektubu alınamazsa Slovakya ziyaret vizesi alınamaz.

Slovakya ziyaret vizesi başvurusu yapacaksanız eğer, Slovakya’da olan kişiden davet mektubu ve de akrabalığın kanıtlanabilmesi adına noter onaylı; arkadaş ziyareti için de ev sahibi olan şahsın imzası ile verilen davet mektubu ve de kişinin çalıştığı ya da öğrenim gördüğü yerden belge alması gerekmektedir. Davetiye işlemi aldığınız zaman direkt olarak vize işlemlerine başlayabilirsiniz.

Slovakya Aile ziyareti vizesi Davetiye Mektubu

     Slovakya ziyaret vizesi alınabilmesi için gönderilen davetiye ile birlikte; davet yollayan kişinin iletişim bilgileri, yakınlık derecesi, davetli kişi hakkında detaylı bilgi, ziyaret amacı, istenilen vizenin süresi, konaklanacak evin adresleri, yapılması gereken harcamalar da bildirilmelidir.

Ayrıca davetiye referans olan kişinin el yazısı ile yazılması gerekmektedir. Davet mektubunun noter onaylı olmasına gerek yoktur. Noter onaylı olması gereken ikametgah ya da öğrenim bilgisidir.

Ayrıca eğer gelecek olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, referans olan kişinin tüm masrafları karşılayacağına dair bir yazılı belge de gereklidir.

Slovakya Aile ziyareti vizesi Gerekli Evraklar

     Slovakya ziyaret vizesi alabilmek için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve bu belgelerin Slovakya Başkonsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına vize talep dilekçeniz ile götürmelisiniz.

 • Pasaport ve TC numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tamamen doğru bilgilerle doldurulmuş Slovakya vize başvuru formu,
 • İskoçya’da bulunan akraba ya da tanıdık el yazısı ile doldurulmuş olan davetiye,
 • Son altı ayda çekilmiş 2 biometrik fotoğraf,
 • Slovakya’da kalınacak süre boyunca geçerli olan seyahat sağlık sigortası,
 • Banka hesap bakiyesi ve son 3 aylık maaş bordrosu; varsa tapular,
 • Şirketler hakkında bilgiler ve vergi dokümanları,

Slovakya Transit Vize

Schengen üyesi olan ülkelere yapmanız gereken seyahatlerde eğer uçuş sırasında Slovakya’dan aktarma yapmanız gerekiyorsa, Slovakya’dan geçebilmek için Slovakya transit vize başvurusu yapmanız ve almanız gerekmektedir. Gidilecek yer belirlendikten sonra, gidiş tarihi belirlenmelidir.

Bu iki unsur belirlendikten sonra mesleki statünüze göre hazırlamanız gereken belgeler vardır. Bu belgeler değerlendirilir ve değerlendirme sonrası herhangi bir engel bulunmadığı sürece Slovakya transit vizesi alabileceksiniz. 

Eğer ilk defa Schengen vizelerinden birisine başvuruyorsanız, tek seferlik olmak şartıyla parmak izi vermeniz gerekecektir. Vereceğiniz bu parmak izi 5 yıl geçerli olacaktır. Schengenvize.net, sizler için gerekli olan tüm belgeleri bildirecek ve sizi Slovakya transit vize hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

 Parmak izi vermek gibi bir durumunuz varsa da Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu kısmından bize ulaşarak randevu alabilir ve gerekli olan bütün hizmetleri profesyonel bir şekilde alabilirsiniz.

Slovakya Transit Vize Gerekli Evraklar

      Slovakya transit vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırladıktan sonra Slovakya Başkonsolosluğuna ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına tüm belgeler ve başvuru formunuzla birlikte gidebilirsiniz.

 • Pasaport ve TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Eksiksiz ve doğru doldurulmuş olan vize başvuru formu ve vize talep formu,
 • Son altı ay içinde çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Gidiş ve dönüş uçak biletleriniz,
 • 30,000 Euro teminata sahip olan seyahat sağlık sigortası,
 • Otel rezervasyonu,
 • Kızlık soyadı dahi görünen nüfus kayıt örneği,
 • Asıl gidilecek olan ülkeler için oturma veya vatandaşlık belgesi,
 • Gidilecek olan ülke için alınmış olan vize sayfası fotokopisi,
 • Eğer ziyaret için gidiliyorsa davetiye fotokopisi.

Slovakya Erasmus Vizesi

Slovakya erasmus vize işlemleri, eğitim vizesi olarak da anılabilmektedir. Erasmus programı, yabancı uyruklu olan öğrenciler için mesleki eğitimlerine artılar katabilmeyi, yabancı dil öğretmeyi, öğrenilen her şeyin geliştirilmesine yönelik olan bir eğitim programıdır.

Eğer Slovakya’da Erasmus programına katılmaya hak kazandıysanız ve Slovakya’da eğitim görecekseniz eğer; Slovakya Erasmus vizesi ya da öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Eğer bu programla eğitim almaya hak kazandıysanız, istediğiniz okulda eğitim almaya hak kazandıysanız ve 90 günden fazla kalacaksanız; kayıt kabul belgesi ve de kurs ödeme makbuzları ve gerekli olan diğer evraklarla birlikte Slovakya Erasmus vize başvurusu yapmalısınız.

Slovakya Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

     Slovakya Erasmus vizesi için gerekli olan bütün evrakları tamamlayıp Slovakya Başkonsolosluğu veya onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına gidebilir ve vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
 • Eksiksiz ve doğru doldurulmuş olan vize başvuru formu,
 • Son altı ayda çekilmiş olan adet biometrik fotoğraf,
 • 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
 • Gidilecek olan tarihle alakalı ulaşım bilgileri,
 • Vize talep dilekçeleri,
 • Davetiye ya da gidilebileceğine dair belge,
 • 18 yaştan küçük ise öğrenci, anne veya baba tarafından imzalanmış olan izin belgesi,
 • Bütün her şeyi gösteren nüfus kayıt örnekleri,
 • Programa katılabileceğine dair, üniversiteler ya da eğitim merkezleri tarafından hazırlanmış olan davetiye mektupları,
 • Türkiye’de üniversiteler tarafından verilen hibe edildiğine dair yazı,
 • Islak imzalı ve kaşeli öğrenci belgesi.

Slovakya Vize Ücreti

Slovakya vize başvurusunda bulunurken bahsedilen ücretlerin kategorilere ayrıldığını ifade etmiştik. Bu da başvurduğunuz alana göre farklılık göstermektedir.  Slovakya’ya yapacağınız vize kategorileri şu şekildedir.

 • Slovakya Turistik Vize
 • Slovakya Ticari Vize
 • Slovakya Şoför Vizesi
 • Slovakya Aile-arkadaş ziyareti vizesi
 • Slovakya Öğrenci Vizesi
 • Slovakya 0-12 yaş vizesi

Slovakya vize başvuru ücreti 100 Euro’dan başlayan fiyatlar ile hesap edilmektedir.

Başvuracağınız kategoriye göre ücretler farklılık göstereceği için bu alanda uzman ve yetki sahibi kimselerden bilgi alıp bu hususta hareket etmenizde fayda var.

Ayrıca vize ücretini yatırdığınıza dair dekont dökümünün başvuru belgeleri arasında bulunması gerekir. Slovakya vize başvurusu yapılırken dekontun orijinalinin de dosyada bulunmasına özen göstermelisiniz.

 • Slovakya vizesi için 0-6 yaş arası kimselerden vize ücreti alınmamaktadır.
 • Slovakya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler ülkede misafir olarak kabul edilmektedir. İş ve eğitim dışında olan işler dışında kalma süresinin 90 günü geçmemesi gerekmektedir.
 • Slovakya Schengen Vize Ücreti için ek masraflar çıkabilmektedir. Bu durum için hazırlıklı olup, ona göre başvuru merkezlerine gidilmesi gerekir.

Slovakya vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/slovakya-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Slovakya Vize Veriyor Mu?

Slovakya vize verir.

Slovakya Vize Ücreti Ne Kadar?

Slovakya vize ücreti, €100.

Slovakya Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Slovakya Erasmus vizesi, Slovakya başvuru formunda Erasmus ziyareti olduğu belirtilerek alınabilir.

Slovakya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×