malta vizesi

Malta Vizesi

Malta Vizesi

Malta Vizesi Başvurusu

Malta Vizesi Başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuz planlanan dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Vizenin basılabileceği en az 2 boş sayfanız olmaması durumunda, başvurunuzu yapmadan önce yeni bir pasaport temin etmelisiniz. Seyahat sağlık sigortanız planlanan dönüş tarihinden itibaren 15 gün daha geçerli olmalıdır. Başvuru formunun tamamını büyük harflerle doldurmalısınız, sadece e-mail adresinizi küçük harfle yazmanız gereklidir.

Malta’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarından birine kayıt yaptırdığınız zaman öğrenci vizesi danışmanlık hizmetini ücretsiz vermekteyiz. Banka hesap dökümünüzü geriye dönük 3 ay hareketi gösterecek şekilde, başvuru yapacağınız tarihten 1 – 2  gün önce almanız gerekmektedir. 

İstanbul Malta Başkonsolosluğu yetki alanında 8 Malta vizesi başvuru merkezi bulunmaktadır.

Malta vizesi başvurularınızı, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Edirne, Antalya ve Bodrum’daki Malta vizesi başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Malta vizesi başvurularınızı bu şehirlerden yapmanız durumunda İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecektir. Malta vizesi değerlendirme süreci biten pasaportunuzu ve teslim ettiğiniz orijinal belgeleri başvuru merkezinden teslim alabilir veya kurye yoluyla size size ulaştırabilir.

 Malta vizesi başvuru türleri

  • Turistik Ziyaret
  • Ticari ziyaret
  • Sportif ve kültürel
  • Aile ve arkadaş ziyareti
  • Eğitim 
  • Çalışma

Öğrenciler için taahhütte bulunan kişinin 1. derece dışında akrabası olması durumunda, akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneği gereklidir.

Eski pasaportunuz varsa fotokopileri ile beraber eski pasaportunuzu da sunmanız gereklidir.

Değerlendirme süresi en az 4 iş günü olacaktır. Ancak belli durumlarda, Başkonsolosluk değerlendirme süresinin uzatılmasına karar verebilir. 

malta vizesi
malta vizesi

Malta Schengen vizesi, seyahatin ana amacının bulunduğu yerdeki Ülkenin Konsolosluğu ya da Elçilikten alınmalıdır. Bu yüzden, başvurunuzu yapmadan önce seyahat planlarınızı kontrol edin. Birden fazla Schengen ülkesine seyahatiniz durumunda, lütfen başvurunuzu en fazla kalıyor olacağınız ülkenin Elçiliğine / Konsolosluğuna yapın. Farklı ülkelerde aynı sürede kalınması durumunda, ilk giriş yeri olan Schengen ülkesine başvurulması gerekmektedir. 

Malta’nın bir Schengen ülkesi olmasından dolayı, Malta’ya gitmek için sunulan seyahat sigortası tüm Schengen bölgesini kapsamalıdır. Sadece Malta bölgesini kapsayan seyahat sigorta poliçesi ile alınan Malta Vizesi  yetersizdir. 

 264 total views,  2 views today
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye