Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

 

Fransa Vizesi

Fransa Schengen Vize Başvurusu

Fransa vizesi başvurusu yapacak olan tüm başvuru sahiplerinin parmak izi vermek için konsolosluğun yetkili başvuru merkezlerine gitmesi gerekmektedir.  Fransa vizesi başvurusu için pasaportta en az iki boş  sayfanın bulunması ve pasaportun vizenin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay süreyle geçerli olması gerekmektedir. Schengen başvuru formu İngilizce ya da Fransızca doldurulmalıdır.  Schengen bölgesinde seyahat sürenizi kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir ve seyahat sigortanız hasta nakil işlemlerini de kapsamalıdır. İstanbul Fransa Başkonsolosluğu Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal ikameti olan yabancıların Fransa Vizesi başvuru taleplerini değerlendirmek için yetkilidir. Türkiye’de yasal ikameti olan yabancıların  Fransa Vizesi başvurusu yapabilmeleri için ikamet izinlerinin en az 6 ay geçerli olması ve seyahatten sonra da en az 3 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.

Fransa Schengen Vizesi başvurusu için Pasaport geçerlilik şartları:

İstanbul Fransa Başkonsolosluğu sürekli olarak Türkiye dışında ikamet eden Türk vatandaşları vize başvurularını İkamet ettikleri ülkedeki Fransa Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunulmalıdır. Fransa Vizesi başvurusu için  başvuru sahibinin Schengen alanını terk etmeyi düşündüğü tarihten itibaren en az 3 ay daha geçerli pasaportu olmalıdır.  Fransa Vizesi’nin ve giriş/çıkış kaşelerinin basılması için en az iki boş sayfa olmalıdır. Konsolosluk gerek duyması durumunda başvuru sahibini mülakata çağırabilir. 

Kısa süreli Fransa Vizesi başvurusu değerlendirilme süresi:

Türk pasaportu sahipleri veya Türkiye’de oturma izni olan yabancılar için 72 saat’tir.  Konsolosluğun ek görüşme veya belge talep etmesi durumunda  Fransa Vizesi başvurunuzun değerlendirilme süresi uzayacaktır. Başkonsolosluk /Büyükelçilik Fransa Vizesi başvurusunun ret gerekçesi  Fransızca bir belgeyle açıklar. Başkonsolosluk/Büyükelçilik, pasaportunuzu kapalı bir zarfta iade etmektedir ve Fransa vize başvuru merkezleri, ret alınıp alınmadığını veya reddin gerekçelerini size açıklamakla sorumlu değildir.

Fransa Ankara Büyük Elçiliği Sorumluluk Alanları

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Afyon, Antalya, Adana, Aksaray, Amasya, Ankara,  Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum Düzce, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır İçel, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu,  Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Osmaniye, Rize, Siirt, Sivas, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tokat, Van, Yozgat, Zonguldak

 194 total views,  1 views today
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye