Portekiz Turistik Vize Dilekçe

Portekiz Turistik Vize Dilekçe

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı eğer turistik bir sebepse, alınması gereken vize türü Portekiz turistik vizedir. Portekiz turistik vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz turistik vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 

     Portekiz’e turistik amaçla gidileceği zaman alınması gereken vize türü Portekiz turistik vizedir ve Portekiz turistik vize alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir. İstenen evraklardan bir tanesi ve önemli olanı da seyahat amacını açıkça belirtildiği Portekiz turistik vize dilekçedir. Portekiz turistik vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Portekiz’e yapılacak olan seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin, turistik bir tura katılacaksanız eğer tur hakkında detaylı bilgiler vermeli ve hatta varsa broşürle de desteklemelisiniz.
  • Seyahat edilecek olan tarihler açıkça belirtilmelidir ve eğer varsa ek olan seyahatlerden de bahsedilmelidir.
  • Seyahat süresince karşılanması gereken masrafların kim tarafından ve nasıl karşılanacağı açıkça belirtilmelidir.

 

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 

     Portekiz turistik vize başvuruları sırasında bazen Konsolosluk tarafından iki dilekçe istenebilmektedir. İki dilekçe gerektiren durumlar genel olarak maddi durumla ve mesleki statü ile alakalı olmaktadır.

  • Portekiz turistik vize başvurusu yapan kişi eğer SGK’lı bir çalışansa, Portekiz’de olunacak süre boyunca masrafları karşılayabileceğine ve de çalıştığı iş yerinin yetkilisi tarafından, seyahat tarihlerinde izinli olduğuna dair dilekçe yazılmalıdır.
  • Seyahat edecek olan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise, Portekiz’de olduğu süreçte masraflarının kim tarafından ve nasıl karşılanacağı kanıtlanmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiye bir sponsor gereklidir ve sponsor olan kişinin, masrafları karşılayacağına dair yazması gereklidir.

Portekiz KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!



0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye