Portekiz Transit Vize İşlemleri

Portekiz Transit Vize İşlemleri

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Ülkede konaklama ya da dolaşım izni verilmeden, transit geçişler için verilen vizedir. Portekiz transit vize işlemlerinizde vize ofisinden destek almak için yetkilileri arayabilirsiniz.

Kaç günlük alınabilir: Transit vizeler, Portekiz’den farklı bir ülkeye geçiş hakkı tanıyan, sınırlı üre ile verilen bir izindir.

Nereye Başvurulur: Portekiz Konsolosluğu’na başvurabilir, Vize Ofisi danışmanlığı alarak da işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Pasaport: Evlenmiş, ancak pasaportunda ki nüfus bilgilerini hala değiştirmemiş olan başvuru sahipleri varsa; gerekli değişikliği yapmak için başvurudan önce harekete geçmelidir. Başvurunuz inceleme aşamasındayken böyle bir sorunun yaşanması hem zaman açısından size sıkıntı doğurabilir, hem de vizenizin ret cevabı almasına neden olabilir.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğrafınızın dosyanızda kesinlikle yer alması gerekiyor. İlgili detaylar hakkında Vize Ofisi de sizlere bilgilendirme yapabilir.

Gideceğiniz Ülkeye Dair Uçak Bileti Rezervasyon Fotokopisi

Vize Talep Dilekçesi: İngilizce doldurulması öngörülen, Portekiz vize başvuru formunun doldurulması aşamasında yardım almak isterseniz; Vize Ofisi sizlere bu konuda da destek sunmaktadır.

Gidilecek Ülkenin Vizesi

Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Banka Hesap Belgesi: Portekiz’den geçiş yaparken ya da yolculuğunuz sırasında karşılamanız gereken masrafların sizin tarafınızdan ödenebileceğini gösteren belgelerin tamamı. Banka hesap özetinizin yer aldığı evrak resmi olmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Ne zaman başvurmak gerekir: Farklı bir ülkeye geçiş yapmak için transit vize başvurunuzu; ilgili geçiş tarifinden 1 hafta öce bildirmelisiniz.

 

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı eğer Portekiz üzerinden başka bir ülkeye aktarma yapmaksa eğer, alınması gereken vize türü Portekiz transit vizedir. Portekiz transit vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz transit vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Transit vize ile yalnızca havaalanlarının transit bölgelerinde durulabilmektedir. Transit alandan çıkıp ulusal alana çıkılamaz ve eğer çıkılırsa transit alana dönüş yapılamaz.

 

Portekiz Transit Vize Gerekli Evraklar

 

     Portekiz’e havaalanı üzerinden aktarma yapabilmek gibi bir amaçla gidileceği zaman alınması gereken vize türü Portekiz transit vizedir ve Portekiz transit vize alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir. Transit alanda durulma hakkı 24 saattir.

  • Son on yıl içerisinde alınmış ve seyahat dönüşünden sonra üç ay daha geçerli olan pasaport,
  • Tükenmez kalem ve başvuru yapan kişinin el yazısıyla doldurulmuş olan, eksiksiz ve doğru bilgiler içeren Portekiz transit vize başvuru formu,
  • Asıl geçilecek olan ülke için alınmış olan vize; eğer vizesiz alım yapan bir ülkeyse de o ülkeye gidiş için alınmış olan uçak rezervasyonları vs.
  • Portekiz’e yapılacak olan seyahatin amacının açıkça belirtildiği Portekiz transit vize dilekçe,
  • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse, ailesi tarafından yazılmış olan izin belgesi,
  • Son altı ay içerisinde çekilen ve istenen ölçülerde olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat boyunca bütün masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren ve bunu kanıtlayıcı belgeler; banka hesap döküm belgeleri,
  • Vize ücreti ödendiğine dair dekont,
  • Seyahat süresince geçerli olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye