Portekiz Fotoğraf Ölçüleri

Portekiz Fotoğraf Ölçüleri

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı ne olursa olsun, alınması gereken bir vize türü vardır. Portekiz vizesi alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 

     Portekiz’e her ne amaçla gidilecek olunursa olsun, gidileceği zaman alınması gereken bir vize vardır ve gidiş amacına göre vize türleri vardır ve Portekiz vizesi alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir. Ancak hangi vize türü alınacaksa alınsın, vize alacak olan kişinin mesleki durumu ne olursa olsun, her biri için Konsolosluk tarafından istenen evraklardan birisi de Portekiz vize başvurularında kullanılacak özelliklerde biometrik fotoğraftır.

 

Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler

 

  • Arka planı beyaz olmalı,
  • Çözünürlüğü 600 dpi olmalı,
  • Fotoğrafta profil çerçeveyi tam olarak ortalamalıdır,
  • Gözlük varsa eğer çerçeve gözü kapatmamalıdır, gözün çevresinde olmalıdır.
  • Gözlükte gölge veya parlaklık olmalıdır,
  • Fotoğraf daha önce hiçbir Schengen vizesinde kullanılmamış olmalıdır.

 

Portekiz Fotoğraf Ebatları

Portekiz vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye