Portekiz Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Portekiz Aile Ziyareti Vize İşlemleri

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir: Portekiz’de yaşayan ya da Portekiz vatandaşı olan yakınlarınızı, aile ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilmek için Türkiye’de ki resmi kurumlara vize almak için başvurusunda bulunmanız şarttır. Aile ve arkadaş ziyaret vizesi Portekiz’e yolculuk yapmanızın önünü açacak bir vize çeşididir. Kısa süreli verilen vize grubunda yer alan aile ve arkadaş ziyareti vizesini alarak, yetkili kurumun belirleyeceği süreçte yakınlarınızla harika vakit geçirebilirsiniz.

Kaç Günlük Alınabilir: Kısa dönemli vize kategorilerinden birisi olan aile ve arkadaş ziyareti vizesi dahilinde başvuruda buluna şahıslara; en fazla 6 aylık seyahat süresi tanınmaktadır.

Nereye Başvurulur: Portekiz’e gitmek için aile ve arkadaş ziyareti vizesinden yararlanmak istiyorsanız; vize müracaatınızı yapmanız istenen kurum Portekiz Konsolosluğu’dur.

Gerekli Evraklar Nelerdir           

Pasaport: Pasaportunuz sizin başvurunuzda ki en önemli ve de değerlendirmede ki etkisi yüksek olan evraklardan birisidir. Pasaportunuzda herhangi bir eksiklik bulunmaması, güncel olması, eski olmaması, kimlik verilerinin işlendiği sayfaların kimliğiniz ile eşleşmesi, vize değerlendirme yetkililerin inceleyeceği detaylardan bazılarıdır.

Biyometrik Fotoğraf: yeni bir biyometrik fotoğraf ile başvuruda bulunmak zorunda değilsiniz. Eğer fiziksel bir değişime uğramadıysanız son altı ay içerisinde çektirdiğiniz bir fotoğrafta başvuruda sizin ihtiyacınızı yanıtlayabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken temel noktalar vardır. Bu temel noktalar ise; resim arka zemininde ki renk tercihinin mutlaka açık bir renk olması, 2 adet sunulması, alnınız, kulaklarınızın görünmesi ve de ebatlarının istenen standartlarda olmasıdır.

Davetiye: Vizenizin olumlu değerlendirmesini istiyorsanız, evraklarınızda ki eksikleri tamamlamalısınız. En özel olan ve de bu vizeyi alma amacınızı doğrulayan evrak ise; kesinlikle davetiyedir. Aile ve arkadaş ziyareti vize müracaatlarında değerlendirmeyi olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek evraklardan birisi de yakınmalarınızdan almanız gereken bu davetiyedir. Sizi Portekiz’e davet eden kişi davetiyenin yanı sıra; oturum katını, ikamet adresini, pasaport fotokopisini varsa iş yeri bilgilerini ya da kira kontratını da paylaşmak durumundadır.

Kimlik Kartı Fotokopisi

Banka Hesap Özeti: Portekiz’de geçirmek istediğiniz gün sayısına göre banka hesabınızda minimum bir bakiye bulundurmalısınız. Gerekli bilgi Vize Ofisi tarafından sizlere verilecektir. Tek bir kişi, 3 günlük bir vize başvurusunda bulunuyorsa eğer; hesabında bulanması gereken en düşük miktar; 2.000 TL’dir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Portekiz Aile Ziyareti Vize Talep Dilekçesi: Aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak istediğinizi ve de bu nedenle vize almak istediğinizi beyan edeceğiniz bu dilekçede; verdiğiniz bilgileri resmi makamların araştıracağını ve de sunduğunuz beyanların birbiri ile örtüşmesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Genel geçer bir beyanda bulunan kişinin vize talebi değerlendirmeden geçemeyebilir.

Seyahat Planınız

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Aile ve de arkadaş ziyaretinde bulunmak istediğiniz tarihten makul bir süre öncesinde başvurunuzu yapmalısınız. Bu süre yolcuğunuza 15 gün kala da olabilir, 2 ay kala da olabilir.

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı eğer orada yaşayan tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi bir sebepse, alınması gereken vize türü Portekiz aile ziyareti vizedir. Portekiz aile ziyareti vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz aile ziyareti vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 

Portekiz Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar

 

     Portekiz’e orada yaşamakta olan birini ziyaret etmek gibi bir amaçla gidileceği zaman alınması gereken vize türü Portekiz aile ziyareti vizedir ve Portekiz aile ziyareti vize alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir.

 • Son on yıl içerisinde alınmış ve seyahat dönüşünden sonra üç ay daha geçerli olan pasaport,
 • Tükenmez kalem ve başvuru yapan kişinin el yazısıyla doldurulmuş olan, eksiksiz ve doğru bilgiler içeren Portekiz aile ziyareti vize başvuru formu,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse, ailesi tarafından yazılmış olan izin belgesi,
 • Portekiz’de yaşayan kişi tarafından gönderilen davetiye mektubu ve mektubu yazan kişinin yani orada yaşayan kişinin, kimlik ve ikamet bilgileri,
 • Portekiz’de olan kişi ile varsa eğer akrabalık kanıtlayıcı belgeler, eğer arkadaşsa da birlikte çekilmiş oldukları bir fotoğraf,
 • Başvuru yapan kişi eğer çalışıyorsa, çalıştığı yerden aldığı izin belgesi,
 • Portekiz’e yapılacak olan seyahatin amacının açıkça belirtildiği Portekiz aile ziyareti vize dilekçe,
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ay içerisinde çekilen ve istenen ölçülerde olan iki adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat boyunca bütün masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren ve bunu kanıtlayıcı belgeler; banka hesap döküm belgeleri,
 • Vize ücreti ödendiğine dair dekont,
 • Seyahat süresince geçerli olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.



0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye