polonya-ticari-vize-evraklari-ucreti

Polonya Ticari Vize İşlemleri

Polonya Ticari Vize

Ticari görüşmeler için Polonya’ya gitmek için kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Fuar, ticari faaliyet, konferans, ticari ziyaretler gibi ister şirket sahipleri ister şirket çalışanları Polonya ticari vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün kalınabilir yapıda olan bu vize için çalışan ve şirket sahibi açısından farklı evraklar talep edilmektedir. Evrak temininden önce ise mutlaka ticari faaliyette bulunan şirketin size davetiye göndermesi gerekecektir. Tüm ticari işlerin yürütülmesinde davetiye olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca bu davetiyenin de orijinal sunulmasına ve Polonya’daki ilgili kurumca onaylanması gerekir. Bu şartları taşımayan davetiyeler Polonya vizesi almanıza engel teşkil edebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için mutlaka davetiye temin edilmelidir.

Polonya konsolosluğu vize başvurularında bölgesel ayrıma göre taleplere karşılık vermelidir. Yaşadığınız yer Ankara’ya yakınsa gidip İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru da bulunmanız mümkün olmayacaktır. Bu yüzden bölgeler arası başvuru yapılacak yerlerin listelerini kontrol etmelisiniz. Polonya vize başvurusu konusunda böyle bir ayrıntıyı es geçmeniz size zaman kaybı yaşatabilir. Ayrıca yol ve konaklama masrafı yapmışsanız da bu harcama boşa yapılmış bir harcamadır. Vize başvuru tarihlerini çok iyi takip etmeniz ve zamanını geçirmeden başvuru da bulunmanız gerekir. Polonya ticari vize için seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapmanız mümkündür. Ayrıca en az 15 gün kala da başvuru dosyanızı teslim etmeniz gerekir. Vizenin değerlendirme süresi ve iş yoğunluğu gibi faktörleri göz önünde tutarak 1 ay önceden başvurmaya özen gösterin. Geç kalınan başvurulardan dolayı seyahat planınız riske girebilir.

Polonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi

Kültürel etkinlikler konusunda Polonya oldukça cazip merkezlerden bir tanesidir. İster kültürel isterseniz de sportif faaliyetler için vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu vize kısa süreli olup, 6 aylık süre içerisinde toplamda 90 gün kalmanıza olanak sağlamaktadır. Polonya Kültürel, sportif ve konferans vizesi için temin etmeniz gereken evrakları zamanında sunmanız önemlidir. Davetiye ile gidebileceğiniz bu vize türü mutlaka gereksinimleri karşılamalıdır. Bu tür faaliyetlere 18 yaş altında olan kişilerin gitmesi söz konusu olduğunda anne ya da baba vasisi yapılması gerekmektedir. Başvuru değerlendirme süreci ortalama 15 gün sürdüğü için evraklarınızı 15 gün öncesine kadar teslim etmeniz gerekecektir. Seyahat tarihine göre yapacağınız planlama bu noktada önemlidir. Seyahati riske etmemek için 1 ay önceden başvurunuzu sunmanız daha iyi olacaktır. Polonya Kültürel, sportif ve konferans vizesi konusunda pasaportun geçerliliğine de dikkat etmeniz gerekir. En az 3 ay geçerliliği olması gereken pasaportun ayrıca içerisinde 2 boş sayfa bulunmalıdır.

 

Vizeye uygun pasaport teminine çok dikkat edilmelidir. Tüm evraklarınızı hazırlayıp Polonya vizesi aldıktan sonra pasaportunuzda yırtık ya da yıpranma varsa sınırda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Vize onaylansa dahi böyle bir durumun yaşanma ihtimali söz konusu olabilmektedir. Verilen emeklerin ve yapılan harcamaların boşa gitmemesi için pasaport kontrolünü mutlaka dikkatli şekilde yapın. Şüpheli bir durum varsa bulunduğunuz bölgenin il ya da ilçe emniyetine giderek yenileme işlemini yapmalısınız. Böylece seyahat esnasında yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçmiş olursunuz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye