Polonya Çalışma İzni Vize İşlemleri

  Polonya Çalışma İzni Vize, Polonya Çalışma İzni Vize İşlemleri

      Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir.

  Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

        Polonya’ya gidiş amacı Polonya’da çalışmak, bir şirket ile ortaklık kurmak vs. gibi iş ile alakalı konular olan kişilerin başvuru yapması gereken vize türü çalışma izni vizedir. Polonya çalışma izni vize alınabilmesi için yapılacak olan başvuru sırasında, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır.

  İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Çalışma izni vizesi, oturum iznini de beraberinde getirdiği için uzun süreli vizeler adı altında incelenmektedir. Uzun süreli vize başvuruları en az 2, kısa süreli vize başvuruları da 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

  Polonya Çalışma İzni Vize Gerekli Evraklar

        Polonya çalışma izni vize başvurusu sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvuruları tamamlanabilir. Çalışma izni vize başvurularında kullanılacak olan evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişebilmektedir.

  • Doğru bilgiler içeren ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Polonya çalışma izni vize başvuru formu,
  • Polonya’ya gidiş amacını açıkça belirten Polonya çalışma izni vize talep dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat dönüşünden sonraki üç ay da geçerli olan pasaport,
  • Polonya’da görüşme yapılan şirket ile ilgili bilgiler ve şirketten görüşme yapılan kişinin firmadaki görevi,
  • Polonya’da çalışma izni belgesinin hem aslı hem de fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanın fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Sabıka kayıtları, adli sicil kaydı, askerlik belgesi, mesleki diploma vs.
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Başvuru yapacak olan kişi eğer 18 yaşından küçükse, anne veya baba tarafından verilecek olan izin dilekçesi,
  • Polonya’da olunacak süre boyunca oluşacak olan masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağının ve nasıl karşılayacağını belirten belgeler; karşılanabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri, banka hesap dökümü vs.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir