Meksika Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Meksika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Meksika Vize Merkezi, Mersin

Meksika Vize Merkezi, Mersin Vize Başvuru

Meksika Vize Merkezi, Mersin şehri ve çevresinde bulunan mevcut şehirlerin içerisinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri adına Meksika vize başvuru süreci boyunca gerekli olan tüm desteği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin vize başvuru süreci ile merak ettiği tüm sorulara da şeffaf bir şekilde yanıt vermektedir.

Meksika Vize Başvuru Adımları

Meksika vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan şahısların ilk önce vize başvuru nedenini ve seyahat etme amacını vize başvuru merkezinin yetkili temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir.

Vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin ilk adım olarak mutlaka Meksika’ya yapacak oldukları seyahat etme amacını doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.
Meksika Vize Merkezi, Mersin
Meksika Vize Merkezi, Mersin

1.    Adım

Başvuruda bulunacak olan başvuru sahibi, Meksika ülkesine yapacağı seyahatin amacını araştırarak doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi ile iletişimde bulunarak, seyahat amacı doğrultusunda görevli kişilerden vize başvuru evraklarının listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Vize başvuru merkezindeki yetkili kişiler, vize başvurusunda bulunmak isteyen şahsın güncel ve aktif bir şekilde kullandığı e-mail adresine seyahat nedeni doğrultusunda gerekli olan vize başvuru evraklarının güncel listesini iletmektedir.

3.    Adım

Vize başvuru sahibine, vize başvuru merkezinin yetkili uzmanları tarafından vize başvuru evrak listesi e-posta aracılığı sayesinde gönderilmektedir. Vize başvuru sahibi ise gönderilmiş olan Meksika vize başvuru evrak listesini hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.

4.    Adım

Vize başvuru merkezi, başvuruda bulunmak isteyen kişinin e-mail adresine göndermiş olduğu evrak listesinin yanı sıra bir bilgilendirme formu da göndermektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini başvuru dosyası haline getirmeden önce kesinlikle bilgilendirme formu içerisindeki önemli bilgiler ışığında hazırlaması tavsiye edilmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibi, Meksika vize başvuru evraklarını hazır bir hale getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine ulaştırması gerekmektedir. Dosya merkeze ulaştıktan daha sonra gerekli kontrollerden geçerek vize süreci başlamış olacaktır.

6.    Adım

Meksika vize başvuru sahibi vize ile ilgili en güncel bilgileri öğrenmek amacı ile vize merkezi ile iletişime geçebilir, pasaportunu işlem sonunda yine vize merkezinden temin etmesi gerekir. Vizeli pasaport kurye ve kargo aracılığı ile de başvuru sahibine merkez tarafından gönderim sağlanabilmektedir.

Meksika Elektronik Vize Nasıl Alınır?

Meksika elektronik vize alınması için embamex.sre.gob.mx adresi kullanılarak başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize ücreti 44 USD olarak belirlenmiştir. Bu ücrete hizmetler, KDV ve fotoğraf, biyometrik tarama, çıktılar gibi ek hizmetler dahil değildir.

Meksika Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvurunuzu tamamlamanızın ardından evraklarınız eksiksiz ise 2 ila 5 iş günü içerisinde vize sonucunuz size iletilir.

Meksika Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×