malta-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Malta Aile Ziyareti Vize İşlemleri

     Schengen ülkelerinden olan Malta’ya birçok farklı amaçla ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Gerçekleştirilecek olan ziyaretin amacına göre vize türleri vardır. Malta’ya yapılacak ziyaretin amacı bir akraba veya tanıdığı ziyaret etmekse eğer, alınması gereken vize türü Malta ziyaret vizesidir. Malta ziyaret vizesi, Schengen vizelerindendir ve en fazla 90 gün Malta’da kalma hakkı tanımaktadır. Kısa süreli vize olduğu için Malta Konsolosluğu direkt olarak başvurularla ilgilenmez. Başvurularla vize merkezleri ilgilenir, sonuçlandırmayı Malta Konsolosluğu yapar. Malta aile ziyareti vize başvurusu yapmak isteyenlerin, Konsolosluk tarafından istenen evrakları eksiksiz tamamlaması ve başvuruyu tamamlaması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve süreci kısaltabilirsiniz.

Malta Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

     Malta’ya aile ziyareti amaçla yapılacak olan ziyaret için alınması gereken Malta aile ziyareti vize başvurularında istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler, mesleki statüye göre değişiklik gösterir ancak her statü için de ortak liste vardır.

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan Malta ziyaret vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan güncel pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Malta’da oturan tanıdık ya da akraba tarafından gönderilen, el yazısıyla yazılmış olan davetiye mektubu ve davet eden kişi hakkında detaylı bilgiler içeren belge,
  • Malta ziyaret vize talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Son üç yıl içerisinde alınan vizeler varsa onların fotokopisi,
  • Başvuran kişi 18 yaşından küçükse eğer, ebeveynleri tarafından imzalanan izin belgesi,
  • Malta’da olunacak süre boyunca çıkacak masrafların karşılanacağını kanıtlayan maddi gelir belgeleri, maaş bordroları vs.
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye