Litvanya Vize Evrakları

Litvanya Vize Evrakları

    Schengen bölgesinde olan Letonya’ya giriş için vize almanız gerekmektedir ve giriş amacınıza uygun olarak vizeler kategorilere ayrılmıştır. Letonya’ya ne amaçla girecek olursanız olun vize almanız ve vize almak için de başvuru yapmanız gerekmektedir. Letonya vizesi alınabilmesi için Letonya Konsolosluğu tarafından istenen ve başvuru yapan kişiyi tanımayı hedefleyen, onun hakkında detaylı bilgilere sahip olmayı amaçlayan bazı evraklar istenmektedir. Bu evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir, aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz. Letonya vizesi gerekli belge işlemleri yapılırken dikkatli olunması gerekir, eğer eksik, yanlış bilgi veya çelişen bilgi çıkacak olursa vize alamazsınız. Letonya vizesi için gerekli olan belgeler, alınacak vize türüne ve başvuru yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca alacak olduğunuz vize türü ve alacak kişinin yaşı, mesleği ne olursa olsun her biri için istenen ortak evraklar vardır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Ortak Evraklar

      Litvanya vizesi almak isteyen kişilerden Litvanya Konsolosluğu tarafından bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler almayı amaçlamaktadır. Litvanya turistik vize evraklarını hazırlayıp başvuru formunuz ile birlikte Litvanya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İstenecek olan evraklar başvuru yapan kişinin mesleki statüsü ve yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir ancak her birinde ortak olan bazı evraklar vardır.

  • İngilizce yazılmış olan ve eksiksiz olarak doldurulan Litvanya vize başvuru formu,
  • Vize talep dilekçesi,
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Litvanya vizesi alındıktan sonra gerekli olan masrafların karşılanabileceğini kanıtlayan son üç aya ait olan banka hesap döküm bilgileri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye