Litvanya Turistik Vize Dilekçe

Litvanya Turistik Vize Dilekçe

 Litvanya’ya gidiş amacınız eğer turistik bir sebepse almanız gereken vize türü Litvanya turistik vizedir ve bu vizenin alınabilmesi için Litvanya Konsolosluğu tarafından istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklardan birisi de Litvanya turistik vize dilekçedir. Bu evrak bu vizenin alınabilmesi için önemli bir evraktır ve bu dilekçe içerisinde belirtilen hiçbir bilginin diğer evraklardaki ile çelişmemesi gerekmektedir. Litvanya turistik vize dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kimi zaman iki dilekçe istenebilmektedir ve bu da mesleki statü sebebiyledir.

 

  • Ülkeye yapılacak olan seyahat amacı açıkça bildirilmelidir. Örneğin; turistik amaçla tura katılacaksanız eğer tur hakkında detaylı bilgiler vermeli hatta varsa eğer tur belgeleri ile de destekleyebilirsiniz.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmelidir. Eğer Litvanya sonrasında başka ülkeye geçilecekse onun da tarihleri belirtilmelidir ve açıkça anlatılmalıdır.
  • Seyahat masraflarının tamamının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.

 

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 

    Litvanya Konsolosluğu, kişinin mesleki durumuna göre, gelirlerin kanıtlanması amacıyla ikinci bir dilekçe isteyebiliyor.

 

  • Litvanya turistik vize başvurusu yapacak olan kişi eğer SGK’lı çalışan ise, faaliyet gösterdiği şirketin yetkilisi tarafından, şirket antetli bir kağıda, kaşe ve imza ile birlikte, başvuru yapan kişinin seyahat tarihleri arasında izinli olduğunu kanıtlar nitelikte dilekçe.
  • Litvanya turistik vize başvurusu yapacak olan kişi öğrenci veya ev hanımı ise eğer; Litvanya’da bulunacağı süre içerisindeki masrafları karşılayacak bir sponsora ihtiyacı olacaktır. Sponsor olan kişi tarafından yazılan ve bütün seyahat masraflarını karşılayacağına dair yazmış olduğu dilekçe.

 

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye