Litvanya Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Litvanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Litvanya Schengen Vize İşlemleri

Litvanya Schengen Vize Başvuru İşlemi

Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin bulunduğu bölgeye Schengen bölgesi denilmektedir ve bu bölgeye özel olan vize yani Schengen vizesi ile Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında vizesiz olarak geçiş yapabilme hakkına sahip olunabilecektir. Litvanya da Schengen ülkelerinden birisidir ve Litvanya Konsolosluğu’na başvuru yaparak Litvanya Schengen vizesi alma hakkına sahipsiniz. 

Litvanya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Litvanya Schengen Vize İşlemleri
Litvanya Schengen Vize İşlemleri

Litvanya Schengen vizesi ile başlangıç noktanız Litvanya olmak şartıyla bütün Schengen ülkeleri arasında vizesiz olarak dolaşabilirsiniz.

Litvanya Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiler almak ve vize işlemleri sırasında profesyonel destek alabilmek için schengenvize.net ile iletişime geçebilir, online randevu imkanı ile randevu alabilirsiniz.

 

Litvanya Schengen Vize Evrakları

Litvanya Schengen vize almak isteyen kişilerden Litvanya Konsolosluğu tarafından bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler almayı amaçlamaktadır.

Litvanya Schengen vize evraklarını hazırlayıp başvuru formunuz ile birlikte Litvanya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İstenecek olan evraklar başvuru yapan kişinin mesleki statüsü ve yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  • İngilizce yazılmış olan ve eksiksiz olarak doldurulan Litvanya Schengen vize başvuru formu,
  • Schengen vize talep dilekçesi,
  • Seyahat boyunca  olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat  sigortası,

Son on yıl içerisinde alınan pasaport ve nüfus cüzdanı  fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

  • Son altı ay da çekilen  2 adet biometrik fotoğraf,
  • Litvanya Schengen vize alındıktan sonra gerekli olan masrafların karşılanabileceğini kanıtlayan son üç aya ait olan banka hesap döküm bilgileri.

Litvanya Vize Veriyor Mu?

Litvanya vize vererek, uzun süreli ve kısa süreli seyahatleriniz için vize uygulamasına tabii tutulmaktadır. 180 günlük ve 90 günlük vize alarak başvuru seçeneklerini uygulamanız gerekir.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya vizesi almak için konsolosluk randevu sisteminden, randevu almanız ve daha sonra vize prosedürüne uygun evrak düzenlemeleriyle rezervasyon işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Litvanya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Litvanya’ya gitmek için vize başvurusu yapmanız, uçak ve otel rezervasyon işlemlerinizle başvuru yaparak, seyahat planlamanızı konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.

Litvanya Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×