Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Litvanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri

Gaziantep Litvanya Vize Başvuru İşlemi 2021

 

Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden ya da tatil yapan Litvanya vatandaşlarının ülkeleri ile olan bağını kurmak adına çeşitli konsolosluk hizmetleri vermektedir. Fakat fahri konsolosluklar T.C. vatandaşlarının Litvanya vize başvuruları ile ilgili işlem yapmamaktadırlar. Bu yüzden de Litvanya Konsolosluğu tarafından vize merkezimize başvurular için resmi olarak yetki verilmiştir. Vatandaşlarımız, Litvanya vizesi için başvurularını Gaziantep vize merkezimiz vasıtasıyla yapabilmektedirler.

Gaziantep Estonya Vize İşlemleri

Gaziantep Litvanya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Litvanya vize merkezimiz ile online olarak vize başvurusunda bulunmak mümkün kılınıyor. Bununla birlikte vize merkezimiz tarafından vize başvurusu yapan kişilere verilen belge listesinin de eksiksiz olarak tamamlanmış olması bekleniyor.

Litvanya Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru belgelerinin konsolosluğa iletilmesi de yine vize merkezimiz tarafından yapılmaktadır. Fakat vize başvurusunda bulunan kişinin daha önce Schengen Vizesi başvurusu bulunmuyorsa konsolosluk vasıtası ile şahsen başvuru yapması zorunludur.
Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri
Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri

Biyometrik verilerin ibraz edilmesi bakımından ilk kez Litvanya vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımız Ankara Litvanya Konsolosluğu’na başvuru yapmakla yükümlüdürler.

Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri 1 – gaziantep litvanya vize islemleriGaziantep Litvanya Vize İşlemleri

Gaziantep Litvanya vize merkezimiz ile yapılan vize işlemlerinin başlangıç aşamasından onay sürecine dek takibinin yapılması mümkündür. Başvurusu tamamlanmış olan kişilerin vizelerinin onay süreleri 7 gün ila 10 gün arasında tamamlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu süre 2 aya kadar çıkabilmektedir.

Vize başvurusunda bulunurken seyahat planınızdan en az 1 ay öncesinde vize işlemlerinizi yapmaya özen göstermeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Vize işlemlerinde yaşanan aksaklıklar ile Gaziantep Litvanya vize merkezimiz de yakından ilgilenmekte ve sizleri süreçten haberdar etmektedir.

Litvanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/litvanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Litvanya Vize Çeşitleri

Gaziantep Litvanya vize merkezimiz ile yapılan vize işlemleri her türlü vize çeşidini karşılamaktadır. Litvanya için Schengen Vizesi talep edilmekte ve bu vize ile ülkede 90 güne kadar konaklama hakkına sahip olunmaktadır. Bunun yanı sıra Litvanya vizeleri için seyahat amacınızın da büyük önemi bulunmaktadır. Seyahat amacınız doğrultusunda başvuru yapılacak olan vizenin çeşidi değişebilir.

  • Litvanya Schengen Vizesi ile ülkede 90 gün konaklayabilirsiniz. Ülkenin Schengen Bölgesi’nde yer alması bu açıdan büyük avantaj sağlıyor.
  • Litvanya Ulusal Vizesi ile ülkede uzun süreli oturma hakkına sahip olabilirsiniz. Ulusal Vize içerisinde oturma ve çalışma izni de yer almaktadır. Ulusal Vize için Litvanya Hükümeti tarafından belirlenen kurallar uygulanır.

Gaziantep Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Litvanya vize merkezimiz vize başvurusunda bulunan herkese gerekli evrak listesini iletmektedir. Litvanya Vize çeşitleri evrak listesinde bazı değişiklikler gerektirebilir. Böyle bir durumda vize merkezimiz en güncel verilere dayanarak başvuru yapılacak vize türüne uygun bir evrak listesini tarafınıza sunmaktadır.

Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan belgelerin başında kimlik fotokopisi, pasaport, nüfus kayıt örneği, konaklama bilgileri, uçuş rezervasyon bilgileri, biyometrik fotoğraf ve vize başvuru harcının dekontu geliyor.

Litvanya Ulusal Vizesi için de Litvanya Hükümeti tarafından ek belgeler talep edilebiliyor. Bu belgeler hakkında bilgi sahibi olmak için Gaziantep vize merkezimiz ile iletişime geçmeniz sağlıklı olacaktır.

Litvanya Vize Ücretleri:

  • Litvanya Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro (Bu ücret güncellemelere göre değişim gösterebilir.)
  • Litvanya Ulusal Vizesi için de Litvanya Hükümeti tarafından belirlenen harç fiyatları uygulanır.

Litvanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Litvanya vize merkezimiz, online vize başvurusu kabul etmektedir. Litvanya vizesi için vize merkezimizin çağrı numarasından temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Temsilcimiz ile size en uygun tarihler için randevu oluşturabilirsiniz.

Litvanya Konsolosluğuna şahsen vize başvurusu yapmanız gereken durumlar için de Ankara Litvanya Büyükelçiliği online vize randevusu hakkında Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz size hizmet verecektir.

Litvanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz tarafından alınan başvurularınız Litvanya Konsolosluğu’na gönderilerek burada bir değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Bu değerlendirme sonuçları her daim olumlu olmamakla birlikte vize reddi de söz konusudur. Böyle bir durumun en az yaşanması adına Gaziantep vize merkezimiz titiz davranmakta ve sağlıklı bir vize onay süreci için vize başvuru işlemlerinizin eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlamaktadır.

Litvanya vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/litvanya-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Litvanya Vize Veriyor Mu?

Litvanya, Schengen ülkelerine vize verir. Vizeden muaf tuttuğu ülkelerde bulunur.

Litvanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Litvanya vize ücreti, 60 Euro’dur. Bu ücret çocuklarda, 30 Euro’ya kadar düşer.

Litvanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Moldova, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna, Litvanya vizesi ile ziyaret edilebilecek ülkelerdir.

Gaziantep Litvanya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×