Litvanya Ticari Vize Dilekçe

Litvanya Ticari Vize Dilekçe

 Litvanya’ya gidiş amacınız eğer ticari bir sebepse almanız gereken vize türü Litvanya ticari vizedir ve bu vizenin alınabilmesi için Litvanya Konsolosluğu tarafından istenen bazı evraklar vardır. Litvanya’ya bir seminere katılmak, Litvanya’da faaliyet gösteren bir şirket ile görüşme yapmak, alan araştırması yapmak, alanınızla ilgili konferans ya da fuara katılmak vs. ise de Litvanya ticari vize almanız gerekecektir. Bu evraklardan birisi de Litvanya ticari vize dilekçedir. Bu evrak bu vizenin alınabilmesi için önemli bir evraktır ve bu dilekçe içerisinde belirtilen hiçbir bilginin diğer evraklardaki ile çelişmemesi gerekmektedir. Litvanya ticari vize dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

 

  • Litvanya ticari vize başvurusu yapan kişi eğer bir şirket çalışanı ise, şirket yetkilisi tarafından şirket antetli kağıda yazılacak olan Litvanya ticari vize dilekçe, imzalı ve kaşeli olmalıdır.
  • Litvanya ticari vize dilekçe içerisinde ticari seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin, bir şirket ile görüşme varsa o şirket ile ilgili bilgiler ve görüşülen kişi hakkında ve şirketteki yetkisi ile ilgili bilgiler; fuara katılım sağlanacaksa, davet katılım belgesi olmalıdır.
  • Seyahat edecek olan kişinin şirketteki görevi açıkça belirtilmelidir.
  • Seyahatin başlangıç tarihleri ve bitiş tarihleri belirtilmeli; varsa ek seyahatler hakkında bilgiler verilmelidir.
  • Seyahat edecek olan kişinin, seyahat sürecindeki masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve hatta kanıtlarla desteklenmelidir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye