İsviçre vize işlemleri

İsviçre vize işlemleri

Vize başvurusu sırasında kişilerin başvurunun kabul edilme ihtimalini arttırmak için İsviçre vize işlemleri sırasında bazı detaylara dikkat etmesi gerekiyor.

İsviçre’ye çeşitli nedenlerle seyahat etmek isteyen vatandaşların önceden belirlenmiş bazı İsviçre vize işlemleri ile vize başvurusu yapması gerekiyor. Vize başvurusu yapacak kişilerin izlemesi gereken ilk adım, İsviçre Konsolosluklarına vize başvuru dilekçesi yazması gerekiyor. Hazırlanan başvuru dilekçesinde kişinin detaylı olarak seyahatin amacını, sürecini ve planlanan diğer detaylarını vermesi gerekiyor.

İsviçre Konsoloslukları tarafından vize başvurusu için randevu verildikten sonra, verilen bu tarihe kadar istenilen evrakların hazırlanması gerekiyor. İsviçre vize işlemleri için başvuru yapan kişilerin öncelikle konsolosluklar tarafından verilecek vize başvuru formunu doldurması gerekiyor. Vize başvuru formu, İsviçre vizesi için hem Türkçe hem de Fransızca, Almanca ya da İtalyanca olarak doldurulması gerekiyor.

Başvuru sırasında kişilerin kendisinden istenilen evrakları eksiksiz olarak teslim etmesi gerekiyor. İsviçre vize işlemleri sırasında herhangi bir ret kararı almamak için teslim edilen evrakların iyi incelenmesi ve bu verilerin birbiri ile çelişmemesi gerekiyor. Yapılan başvurunun onaylanma ihtimalini garantiye almak için evraklar ile kişinin kendisini desteklemesi gerekiyor.

Vize başvurusu yapan kişinin, İsviçre vatandaşları için risk oluşturmayacağını kanıtlamak ve daha önceden hiçbir suça karışmadığını belirtmek için adli sicil kaydını da evraklar arasına eklemesi gerekiyor. Adli sicil kaydı, resmi olarak Emniyet Müdürlüğünden alınmalıdır. Bununla birlikte güvenlik önlemlerini arttırmak için hastanelerden alınacak genel muayene verilerini de başvuru ile teslim etmesi gerekiyor. Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olan kişilerin vize başvuruları da konsolosluk tarafından reddediliyor.

İsviçre vize işlemleri sırasında özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, yanlış adımlar atmaması için konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalardan hizmet alarak evrak hazırlama sürecinin çok daha kolay geçmesi de sağlanabiliyor. Firmalar aracılığı ile yapılan vize başvurularında, başvurunun reddedilme ihtimali de azalıyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye