İsviçre Schengen Vize İşlemleri

İsviçre Schengen Vize İşlemleri

İsviçre ülkesinin sınırları içerisine seyahat etme planı oluşturan vize başvuru sahipleri İsviçre Schengen vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar. İsviçre ülkesinin başkonsolosluğu tarafından belirtilmiş olan İsviçre vize evrak listesi ve beraberinde de İsviçre vize hakkında en detaylı ve güncel bilgilere sitemiz içerisinde ulaşabilirsiniz. İsviçre vize müracaatına dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres ve vize danışmanlığında da uzman bir kadroya sahip olan Schengen Vize Merkezi’dir.

İsviçre ülkesinin vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan hamili kişilerin İsviçre ülkesinin vize prosedürüne tabi tutulmaktadır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve beraberinde de diplomatik bir pasaporta sahip olan kişiler için 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz bir şekilde seyahat edebilme hakkına da sahiptir.

İsviçre sınırlarının içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşı olan kişilerin, İsviçre ülkesinin seyahatleri öncesinde muhakkak vize başvuru merkezine İsviçre vizesi adına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İsviçre ülkesi adına seyahatte bulunacak olan T.C. vatandaşlarının, evraklarının doğru ve aynı zamanda da eksiksiz bir şekilde tamamlaması, başvuru aşaması boyunca oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

İsviçre ülkesinin vize müracaat işlemlerinde, gerekli olarak talep edilen evrakların doldurulması, eksikliğin giderilebilmesi ya da hata olan durumların da tespit işleminde uzman vize ülkesi kadrosu başvuru sahibinin tarafına hassasiyet ile iletmektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunur iken muhakkak profesyonel ülke uzmanlarından destek alınması tavsiye edilmektedir.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi, başvuruda bulunacak olan kişinin İsviçre ülkesinin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat amacına ve de mesleki pozisyonuna bağlı olarak ilerlemektedir. Başvuruda bulunan kişinin mesleki durumu ve seyahat amacı göz önünde bulundurularak başvuru işlemi yürütülmektedir.

İsviçre vizesinin alınabilmesi için, yetkili ilgili ülkenin konsolosluk makamından talep edilen evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde muhakkak beyan edilmesi gerekmektedir. İsviçre vize başvurusunda bulunacak olan vatandaş, ilk olarak çağrı merkezi ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi aktarması gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezine tarafından tüm gerekli işlemler başlatılmaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye