İngiltere Saat Kaç? - Schengen Vize
Schengen Blog

İngiltere Saat Kaç?

Birleşik Krallık üyesi devletlerden biri olan İngiltere, Türk vatandaşlar tarafından mutlaka ziyaret edilmek istenen ve merak edilen ülkelerden biri. Ayrıca Belçika, Almanya kadar yüksek oranlarda olmasa da bu ülkede yaşayan Türk vatandaşları da bulunmakta.

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bir tanesi İngiltere saat kaç sorusu ile başlamaktadır. Bu sorunun yanıtı, aradaki saat farkı aşağıdaki alt başlıklar dahilinde verilmiştir.

İngiliz Saat Kaç?

İngiltere saat kaç sorusu ile merak edilen konu temelde aslında ülkemiz ile olan saat farkıdır. Türkiye ile İngiltere arasında 2 saatlik bir saat farkı bulunmaktadır. Yani ülkemizde saat 19.00 iken; İngiltere’de saat henüz 17.00 olmaktadır. Ülkeler arasındaki saat farkının farklı meridyenler, enlemler ve boylamlar gibi etkenlere bağlı olduğunu bir kez daha belirtebiliriz.

İngiltere Kaç Saat Sürüyor?

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bir tanesi de Türkiye arasındaki mesafe ve mesafenin ne kadar sürede aşılabileceği. Bu bağlamda İngiltere kaç saat uçakla sorusu için verilecek yanıt; ülkemizden yapılan uçuşların aktarmalı olup olmadığına göre değişmektedir. Eğer aktarmalı bir uçuş tercih ediyorsanız o zaman İngiltere kaç saatlik yol sorusunun yanıtı için sizlere 4 saat 30 dakikalık yani 4,5 saatlik bir sürede bahsedebiliriz.

İngiltere Kaç Saat Uzaklıkta?

İngiltere ve Türkiye arasındaki mesafe, bu iki ülkeye dair merak edilen konular arasındadır. Bu bağlamda İngiltere ile Türkiye arasında yaklaşık olarak 3156 km’lik bir uçuş mesafesi bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunun da aktarmasız bir şekilde planlanan uçak yolcuğu ile yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika sürdüğünü söylemek mümkün. Fakat İngiltere’nin neredeyse her şehrinde bir havalimanı olduğunu düşünürsek hangi şehre yolculuk yapacaksanız ya da bu şehre aktarmalı- aktarmasız uçuş gibi faktörler ile de uçuş süresinde değişiklikler olabileceğini söylemek mümkün.

İngiltere Kaç Saat Oruç Tutuluyor?

İngiltere’ye dair merak edilen konulardan bira tanesi de burada yaşayan Müslümanların ramazan ayında süre bazında ne kadar oruç tuttuğudur. İngiltere de Ramazan ayı ile birlikte yaklaşık olarak 15 saat 25 dakika civarında oruç tutulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×