Hollanda Vizesi Almanın Hızlı Yolu

Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

hollanda-vizesi-detayli-bilgi-vize-basvurusu-hakkinda-hersey

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Hollanda Vizesi Başvuruları ile ilgili Her Şey

 

Küçük bir ülke olasa da özellikle insan ilişkilerinde toplumsal hoşgörüsü ile tanınan turizm ülkesi Hollanda, Rotterdam ile Avrupa’ nın en büyük limanına da sahiptir. Hollanda, özellikle cazip fiyatları ve konaklama seçenekleriyle yaz okulları ve eğitim faaliyetleri için de vize başvurusu yapılan ülkelerdendir.

 

Günümüzde insanların gerek ticaret gerekse bireysel olarak kendini geliştirmek gibi amaçlarla yurtdışına seyahatleri önem kazanmıştır. Dil okulları ve turistik yanı, Rotterdam şehri, Van Gogh Müzesi, Anne Frank’in Evi ile Avrupa’ nın görülmesi gereken ülkelerinden biri olan Hollanda’ da önemli giriş-çıkış ülkelerinden biri halini almıştır.

 

Değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda sizlerle Hollanda vizesi nasıl alınır? konusu üzerinde duracağız.

 

Öncelikle hatırlatmakta fayda var; özellikle de ilk kez vize başvurusunda bulunuyorsanız vize işlemlerinin öncelik isteyen, önemli detayları olan bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle hangi amaçla olursa olsun Hollanda vize işlemleriniz için deneyimli ve uzman danışmanlardan destek almanız yararınızadır.

 

Hollanda vize başvuru işlemleri, hangi tip vize alacağını bilmekle işe başlar. Daha sonra evrakların hazırlanması, başvuru sürecinin yönetimi, başvuru süreci için zaman planlaması, başvuru aşamasında banka hesabınızda dikkat etmeniz gerekenler, randevu alma ve randevuya hazırlanma gibi bir dizi birbiri ile bağlantılı süreci içerir. Hollanda vize başvuru işlemlerinizde firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) deneyimli danışanları ile sürecin her aşamasında yanınızdadır

Hollanda Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Hollanda-vizesi-almanin-hizli-yolu-hollanda-vizesi-kac-gunde-cıkar

Hollanda için Hangi Tür Vize Almam Gerekiyor?

 

Hollanda Schengen ülkeleri arasındadır. Schengen, aralarındaki antlaşma gereği tek bir vize ile ziyaret edilebilen 33 ülkeyi kapsar. Schengen alanı tek bir ülke gibidir ve sınırlarında güvenlik kontrolünü kaldırmışlardır. Hollanda’ da Schengen kapsamındadır ve Hollanda vize başvurularında Schengen vizesi ile ilgili kural ve şartlar geçerlidir.

 

Ancak burada unutulmaması gereken Hollanda Schengen vizesi, 180 gün içinde en fazla 90 günlük bir ziyaret için verilir. Turizm, ticaret, eğitim yan da aile veya arkadaş ziyareti gibi nedenlerle en fazla 90 gün için Schengen vizesi alınmalıdır. Hollanda’ ya 90 günden daha fazla ziyarette bulunacak olan başvuru sahipleri ise Hollanda uzun dönem kalış vizesi olarak bilinen MVV’ye (Machtiging Tot Voorlpig Verblijf) vizesi almak zorundadırlar.

 

Dolayısıyla Hollanda ziyaretçileri 90 gün sınırına göre;

 

l Hollanda Schengen

l Hollanda MVV vizelerinden birine tabii olacaktır.

Öncelikle size uygun vizenin hangisi olduğuna karar vererek işe başlamanız gerekmektedir. Hollanda MVV vizesi oturma izni alabilmek için gereklidir. Aile birleşimi, üniversite, dil okulu gib i uzun süreli eğitim faaliyeti, Hollanda’ da çalışma izni almış olmak gibi nedenlerle MVV alınabilir. Hollanda’ da uzun süreli konaklama için MVV vizesi almak gerekmektedir.

 

Bunlara ek olarak Hollanda vizesi hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus da devlet görevi amacıyla yurtdışında bulunacaklar yani gri pasaport sahipleri Hollanda’ ya vizesiz gidebilmektedirler.

 

 

Hollanda’ ya seyahat etmek istiyorsanız yazımızın devamında Hollanda Schengen Vizesi Başvuruları ve Hollanda Uzun Dönem Kalış Vizesi Nasıl Alınır başlıklı yazılarımızı inceleyiniz.

 

Bu sayfa içerisinde Hollanda Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 
Hollanda-vizesi-genel-bilgi-vize-icin-ortak-evrak-listesi

Hollanda Schengen Vizesi Başvuruları

 

Hollanda Schengen ülkeleri arasındadır. Dolayısıyla 180 gün içinde en fazla 90 gün için Hollada’ yı ziyaret edecek pasaport sahipleri Hollanda Schengen vizesi almalıdır. Schengen vizesinin genel olarak kuralları her Schengen ülkesi için geçerlidir ve buna ek olarak Schengen ülkelerine göre başvuru süreçlerinde küçük farklılıklar olabilmektedir.

 

Schengen Hollanda vizesi başvurularında Şubat 2020 Schengen vize kuralları güncellemesine göre;

 

l Vize ücretleri arttırılmıştır

l Ülkeye ve Schengen bölgesine sık giriş çıkış yapanlar ile önceki vize sicilleri temiz olanlar daha avantajlıdır

l Vize başvurularında seyahat sigortası çok daha önemli ve gerekli hale gelmiştir.

Hollanda Schengen Vizesi Nerden Alınır?

 

Hollanda Schengen vizesinde başvurular konsolosluğu direk olarak yapılmamaktadır. Konsoloslukların yetki verdiği resmi partnerler tarafından başvurularınız konsolosluğa gönderilir. Schengen yetkili başvuru merkezleri aracılığı ile iş ve işlemleriniz tamamlanır. Hollanda Schengen vize başvurusu randevusu için gün ve saatinizde yetkili başvuru merkezi tarafından verilir. Aynı şekilde randevu günü biyometrik işlemler için parmak iziniz yine başvuru merkezi tarafından alınır.

 

Eğer uzman bir yönlendirme ile Hollanda vizenizi şansa bırakmadan almak istiyorsanız;

 

l Bize ulaşarak durumunuzu bildirin.

l Verdiğiniz bilgilere göre listelendireceğimiz evrakları hazırlayarak bize ulaştırın

l Randevunuzda bulunarak uzman danışmanlarımızın desteğini alın

l Vize başvurularının takibi ile pasaportunuzun size teslimini danışmanlarımıza bırakın

Hollanda Schengen Vizesi Evrakları

 

Hollanda Schengen vize evrakları, durumunuza ve Hollanda’ ya seyehat amacınıza göre farklılıklar gösterebilir. Hollanda Schengen vizesi için hangi evrakları hazırlayacağınızı deneyimli ve uzman danışmanlardan destek alarak öğrenebilirsiniz.

 

Vize başvurularında en önemli noktalardan biri başvuru evraklarının eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Başvuru evraklarında olası bir eksiklik ya da hata, başvuru sürecinde zaman kontrolünü kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle evraklar konusunda titiz ve dikkatli davranmalısınız.

 

Hollanda Schengen vizesievraklarında standart olanlar şu şekildedir;

 

l Arkada en az iki sayfası boş pasaport

l En az 30.000 Euro tazminatlı ve sağlık sigortasını da kapsayan seyahat sigortası

l Eksiksiz biçimde doldurulmuş başvuru formu

l Uçak ve otel rezervasyonları

l Son üç aya ait gelirin ibraz edildiği banka dökümleri

l Nüfus kayıt örneği

l Kimlik

Hollanda Schengen Vizesi Randevu Alma

 

 

Hollanda Schengen vizesi başvurularının en önemli süreci randevuya katılmaktır. Başkonsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden randevu alınır. Randevu tarihi alındıktan sonra randevu gününe kadar belgeler eksiksiz tamamlanır. Özellikle maaş bordrosu gibi evrakların güncelliği önemlidir. Başvuru gününde 15 dakika önceden başvuru merkezinde hazır bulunmanız önerilir.

Hollanda Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Hollanda vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Hollanda vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Hollanda vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Hollanda-vizesi-gerekli-evraklar-hollanda-vize-ucreti

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri Size Nasıl Yardımcı Olur?

 

Hollanda vize türleri öncelikle Hollanda’ da kalış sürenize göre iki tiptir. Bu iki tip vize de kendi içinde ülkeye gidiş amacınıza göre türlere ayrılmaktadır. Gri pasaport sahipleri haricinde Hollanda’ ya 90 günden az ziyarette bulunacak başvuru sahipleri, yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla Schengen vizesi almak durumundadır. Hollanda’ ya geçerli sebeplerle oturma izni talep etmek isteyenler şile 90 günden fazla konaklayacak olanlar D tipi denilen uzun dönem MVV vizesi almalıdır.

 

Firmamız danışmanlığımıza başvurduğunuz taktirde;

 

l Öncelikle verdiğiniz bilgilerle durumunuz hakkında değerlendirme yapılır ve hangi tip vize alacağınız netleştirilir,

l Uzman danışmanlarımız durumunuza göre vize başvurusunda gereken evraklarınızın listesini hazırlayarak size bildirir,

l Hazırladığınız evraklar uzmanlarımız tarafından detaylı olarak incelenerek gerekli görüldüğü taktirde eksiklikler ve gerekecek düzenlemeler tarafınıza bildirilir,

l Dosyanız eksiksiz olarak hazırlanır,

l Başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ve randevu alma işlemleriniz gerçekleştirilir,

l Randevu günü uzman danışmanlarımız rehberlik eder,

l Randevu sonrası vize başvuru sonucunuz takip edilir,

l Pasaportunuz ve evraklarınız geldiğinde başvuru merkezinden alınarak tarafınıza teslim edilir.

 

Vize başvurularınızda şans değil deneyim ve uzmanlığın istediğiniz sonucu getireceğini unutmayın!

 

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

Hollanda Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Hollanda-vizesi-merak-edilen-sorular-hollanda-vize-yorumlari

Hollanda Schengen evraklarında dikkat etmeniz gerekenler

 

Hollanda Schengen vize başvuruları için sunacağınız evraklarda bilgileriniz gerçeğe uygun, eksiksiz olmalıdır. Evraklarınız güncel olmalıdır. Pasaportunuzun seyahat bitiş tarihi itibariyle üç ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Uçak ve otel rezervasyonlarınızda adınız mutlaka görünmelidir.

 

Hollanda vizesi evraklarında banka dökümleriniz ıslak imzalı olmalıdır. Fotoğraflarınız en fazla altı ay önce çekilmiş, sizi net gösteren ve herhangi bir oynama yapılmamış biçimde bulunmalıdır. Eğer ülkeye kendi aracınızla gidecekseniz aracınızı tanıtan tüm belgeleri teslim etmelisiniz. Nüfus kayıt örneği e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilir.

 

Bu standart evraklara ek olarak mevcut durumunuza göre bazı evraklar teslim etmeniz gerekir. Sigortalı çalışanlar işyeri izin belgelerini, işverenler sigorta levhası gibi belgeleri kamuda çalışanlar SGK işe giriş bildirgesini dosyalarına eklemelidr.

 

Hollanda Schengen başvurularında banka dökümleri en fazla 15 gün öncesinin tarihini taşımalıdır. Bu sebeple güncelliği önemli bu tür evrakların randevu tarihine göre alınması gerekir. Sigortalı çalışanlar SGK hizmet dökümü belgesini başvuru tarihinden en dazla 7 gün önce almış bulunmalıdır. Bunun yanında imzalı ve kaşeli halde sunulması gereken maaş bordroları 3 aylık kesiti içermelidir.

 

Uzun Süreli ve Çok Girişli Hollanda Schengen Vizesi

 

Hollanda Schengen çok girişli ve uzun süreli vize almanızı daha önce vize alıp almadığınız ve vize siciliniz etkilemektedir. Schengen bölgesine sık giriş çıkış yapanlar ile daha önce aldığı vizeyi yasal sınırlar içinde kullananlar uzun süreli vize almak için avantajlı konumdadır.

 

Hollanda ziyaretleri için 5 yıla kadar vize alınabilmektedir. Ancak genellikle ilk vize başvurularında daha kısa geçerliliği olan ve tek girişli vize alınmaktadır.

 

Hollanda Schengen Vizesi Başvurularını Ne Zaman Başlatmalıyım?

 

Hollanda vize başvurularında randevu genellikle 2-3 hafta sonrasına verilmektedir. Hollanda vize başvuruları ülkeye giriş tarihinden en az 6 ay önce başlatılabilmektedir. Ancak seyahat tarihine 2 ay kala vize başvurularının yapılmasını öneririz. Hollanda Schengen başvuru sürecinde zaman iyi yönetilmelidir. Zamandan kaybettirecek aksamalara karşı tedbirler alınmış halde başvuru süreci başlatılmalıdır.

 

Hollanda Schengen Vize Başvurularında Banka Hesabı

 

Bütün vize işlemlerinin en önemli konularından birisi de başvuru yaptığınız konsolosluğa gittiğiniz ülkede maddi bakımdan zorluk çekmeyeceğinizi kanıtlamanız gerektiğidir. Hollanda başkonsolosluğu da banka dökümlerinizde ülkede geçireceğiniz süre zarfında maddi zorluk yaşamayacağınızı görmek ister. Hollanda Schengen vize başvurularında bankanızda olması gereken meblağ durumunuza göre değişiklik gösterir.

 

l Tüm masrafları davet eden tarafından karşılanacak olan emeklilerin hesabında en az 1000 € olması istenir.

l Davetiye mektubunda masraflarının karşılanacağına dair bildirim olmayan emeklilerin günlük 50 € ile yol masrafları banka dökümlerinde görülmelidir.

l Aile ve arkadaş ziyareti amacıyla Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunan çalışan ya da işverenlerin biraz daha fazla bir meblağı bankalarında bulundurması önerilir.

l Turist olarak Hollanda’ ya gidecek olanlar, alacakları bölgede ortalama konaklama ücreti ile gidiş dönüş yol ya da uçak parasını ve günlük 150 € bir meblağı banka dönümünde sunabilmelidir.

l Ticari vizelerde işveren ve çalışanların masraflarının şirket tarafından karşılanması beklenir ve kişilerden Hollanda da birkaç gün idare edebilecek ve dönüş bilet parasını karşılayabilecek bir tutarı bankasından göstermesi istenir.

l Öğrenci olarak Hollanda’ da bulunacak kişilerin konaklama ve yol paralarının yanında günlük olarak 80 € üzerinden hesaplanan harcırahı banka dökümünde gösterebilmesi önemlidir.

Hollanda Schangen Vizesi Seyahat Planlaması

 

Hollanda Schengen Vizesi seyahat süresi konsolosluk için önemlidir. Ticari vizeler ile aile ve arkadaş ziyaretinde emekliler için 90 güne kadar vize almak kolaydır. Aynı şekilde emekli, maddi olarak yeterli oldukları sürece turistik vizeyi de istedikleri kadar uzatabilirler. Fakat sigortalı çalışanlar, kamu görevlileri ile turistik vizelerde 15 günden fazla vize şüphe uyandırmaktadır. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde 15 günü aşan durumlar için gerekçeler kanıtlanabilir belgelerle sunulmalıdır. Örneğin doğum nedeniyle bebeğe bakmak için Hollanda’ da kızının yanında bulunacak bir anne seyahat süresinin neden 15 günden fazla olması gerektiğini doğum belgesi gibi kanıtlayıcı evraklarla bildirebilir.

 

Hollanda schengen eğitim vizelerinde de vizeler, 90 güne kadar rahatlıkla alınabilmektedir.

 

Hollanda Vizesi Destekleyici Evraklar

 

Bazen Hollanda’ ya gidiş amacınıza bağlı olarak özel durumunuzu bildirmeniz vize almanızı kolaylaştırabilir. Özel durumunuzu destekleyici ek evraklarla sunmalı ve bir dilekçe ile başvurunuza eklemelisiniz.

 

Hollanda Vizesi Fotoğraf ve Boyometri İşlemleri

 

Hollanda Schengen vize başvurularında evrakların istenilen niteliklere tam tamına uyması gerektiği unutulmamalıdır. Evrakların eksikliği ya da nitelik uyuşmazlığı gibi konularda başvuru süreci aleyhinize işler ve size zaman kaybettirir. Hollanda Schengen vize başvurularında yanınızda bulundurmanız gereken fotoğraf;

 

l En fazla altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.

l Fotoğrafta alın açık bulunmalı ve kulaklar görünmelidir

l Gözlük ya da her tür aksesuar fotoğraf çekiminde çıkartılmış olmalıdır

l Fotoğraflarda düzenleme, netleştirme gibi işlemler yapılmış olmamalıdır.

l Arkada fon beyaz olmalıdır.

Hollanda Schengen vize başvurularında 5 yıl geçerli olmak üzere parmak iziniz alınır. parmak iziniz biyometrik bilgi kaydına işlenir. Soyadı değişikliğinde kadınlar 5 yıllık geçerlilik süresine bakılmaksızın yeniden parmak izi vermek durumundadır.

 

Hollanda Schengen vizesi başvuru sonuçları ne zaman öğrenilir?

 

Hollanda Schengen vizesi başvurularının sonuçları pasaport geldiğinde öğrenilir. İşlemlerinizi firmamızla yapmanız takdirinde başvuru süreciniz sonuna kadar takip edilecek ve pasaportunuz başvuru merkezine gelir gelmez alınarak size teslim edilecektir. Hollanda Schengen vize başvuru sonuçlarınızı ancak pasaportunuzu aldığınızda öğrenebilirsiniz bunun dışında başvuru merkezini arayarak bu konuda bilgi alamazsınız.

 

Hollanda Uzun Dönem Vize Başvuruları

 

Hollanda seyahati için 90 günden daha uzun süreli vize işlemleri direk konsolosluk aracılığıyla gerçekleştirilir. Hollanda uzun dönemli kalış vizesi aile birleşimi, Erasmus ve öğrenci vizesi ile çalışma izni için alınabilmektedir. Hollanda’ ya 3 ay üzerinde yapılacak ziyaretler için başvurularda D formu doldurulmalıdır. Başvuru evrakları Ankara Hollanda büyükelçiliği ya da İstanbul Hollanda konsolosluğuna teslim edilebilir.

 

Hollanda’ da 90 günden uzun süreli yerleşik olarak kalmak isteyenler, oturma izni almak zorundadır. İltica, çalışma, aile yanına yerleşme gibi nedenlerle oturma izni bir MVV için ayını anda başvuru yapılabilir. Oturma izni alabilmeniz için öncelikle MVV oturum vizeniz çıkmış olmalıdır. MVV oturum vizesi olmaksızın Hollanda için oturum izni alınamamaktadır.

 

Hollanda uzun dönem MVV vizesi için başvurular iki şekilde yapılabilir:

 

l Hollanda büyükelçiliğine şahsen başvurulabilir

l Sponsor aracılığıyla başvuru yapılabilir

Hollanda vizesi sponsorlu başvurularda sponsorun 1. Derecede yakın olması başvuru sürecini kolaylaştırır. Sponsor tarafından Hollanda konsolosluğuna başvuru dilekçesi yazılmalı ve ıslak imzalı dilekçede masrafların sorumluluğu alınmalıdır. Sponsorun vergi levhası, SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ile maaş bardrosu gibi evrakları başvuruya eklenmelidir. Sponsorun emekli olması durumunda emekliliği ile ilgili her tür belge ve maaş hesabı sunulmalıdır.

 

Hollanda MVVvizesi için başkonsolosluktan randevu almak gerekmektedir. Aynı şekilde vizeniz geldiğinde de vizenizi almak için randevu günü istemelisiniz. Hollanda MVV vizesi için randevu gün ve saatinde belgelerinizle hazır bulunmanız gerekir ve randevu günü parmak izinizi de bırakmalısınız. Hollanda MVV vize başvuru işlemleri önemli detayları olan, incelikli bir konudur. Özellikle evrakların hazırlanma ve eksiksiz biçimde sunulması aşaması çok önemlidir.

 

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Hollanda MVV vizesiz başvurularınızda durumunuzun analiz edilmesiyle birlikte başvuru evraklarınızın listelenmesi ve eksiksiz bir dosya şeklinde hazırlanması, başvuru formunuzun eksiksiz doldurulması, konsolosluk ya da büyükelçilikten randevu alınması ve randevu sonrası sonuçların takibi uzman danışmanlarımız tarafından yürütülmektedir.

 

Vize işlemlerinizde profesyonel destek talep ederek başvuru sürecinizin yönetimini deneyimli ellere bırakın. 

Hollanda Vize Ücreti Tablosu

Hollanda Vize Ücretileri

Hollanda Vize ve Koordinasyon Ücretleri

 

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiZorunlu Kargo ÜcretiSchengen  Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €0 €45 TL38,5 €45 €
6 – 11 Yaş0 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €75 €
12 Yaş ve Üzeri80 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €155 €

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

 

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

 

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye