Gaziantep Amerika Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Amerika Vize Başvuru İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek istediğinizde Amerikan vizesine sahip olmanız gerekir. Bu size ABD’ye giriş hakkı tanır ve bu sayede ülkeye gidiş amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Amerikan vizesi almak için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurusu çok fazla reddedilen Amerikan vizesini almak için destek almanız gerekir. Bu desteği Amerika vizesi Gaziantep vize merkezi aracılığıyla alabilirsiniz. Böylelikle başvurunuzun iptal olması gibi sorunlar yaşamadan zamanında Amerika’ya giriş yapabilirsiniz.

Gaziantep Fransa Vize İşlemleri

Amerika Turistik Vize İşlemleri

Amerika turistik vize sizlerin Amerika’ya turist olarak gitmenizi sağlayan vizedir. Bu vizeyi 6 ay süreli olarak alma şansı bulabilirsiniz. İsterseniz sonraki dönemde de vizenin süresini uzatabilirsiniz.

Ancak bunun için yapacağınız başvurunun eksiksiz olması ve onaylanması gerekir. Bu durumda da Gaziantep ofisimize başvurarak destek alabilirsiniz. Aldığınız destek sayesinde evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlayarak teslim edebilirsiniz
Gaziantep Amerika Vize İşlemleri
Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Turist vizesi için hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgi sahibi değilseniz Amerika vizesi Gaziantep vize merkezi sayesinde evrakları öğrenebilirsiniz. Sonrasında da başvuru formu, kimlik fotokopisi, pasaport ve biyometrik fotoğrafla birlikte ABD Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirsiniz.

Amerika Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Amerika’ya aile ziyaretinde bulunmak amacıyla gitmek istediğinizde Amerika aile ziyareti vizesini almanız şarttır. Bu vize B2 vizesi olarak anılır ve maksimum 6 aylığına alınabilir.

Amerika aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak için merkezimizden randevu alabilir, vize hakkında ve yapmanız gereken işlemler hakkında doğru bilgileri alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Amerika Ticari Vize İşlemleri

Amerika ticari vizesi turistik vize dışında en fazla tercih edilen vize türüdür. Amerika’ya iş amacıyla gitmek istediğinizde almanız gereken bu vize Amerika’da iş ile ilgili yapacağınız işlemlerde ve ülkeye girişte sorun yaşamamanızı sağlar. Bu sebeple vize başvurusunu iş gezinizin tarihini göz önüne alarak yapmanız gerekir. Çıkacağınız geziden ne kadar süre önce başvuru yapmanız gerektiğini Amerika vizesi Gaziantep vize merkezi personelinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca personellerimize vize başvurusuna giderken hazırlamanız gereken belgelerin neler olduğuna dair sorularınızı da iletebilirsiniz.

Amerika Turistik vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Amerika Transit Vizesi Hakkında

Amerika’ya gitmek için alabileceğiniz vizeler arasında transit vize de yer alır. Ancak bu vizeyi almanız için Amerika üzerinden farklı bir ülkeye geçiş yapmanız gerekir.

Transit vize başvurusu için konsolosluk ve büyükelçilik görevlilerine vermeniz gereken belgeler şunlardır;

 • 2 tane biyometrik fotoğraf (güncel ve 5×5 boyutlarında)
 • Nüfus kayıt örneği
 • Başvuru sahibine ait hesap dökümü (son 3 ay)
 • Transit vize için başvuru dilekçesi (C tipi)
 • Amerika’dan gidilecek ülke için kullanılacak uçak bileti
 • Transit geçilecek ülkeye giriş için vize ölçüleri

Bu belgeleri teslim etmek koşuluyla anlık ya da sürekli transit için vize alabilirsiniz. Bu iki türlü transit vizeyi almak için yapmanız gereken işlemleri Amerika vizesi Gaziantep vize merkezi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Amerika Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Amerika Fahri konsolosluğu Amerikan vatandaşları için konsolosluk hizmetleri verme yetkisine sahiptir. Vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep Amerika vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yürütülmektedir.  Başvuru süresi boyunca Gaziantep vize merkezi sizlere Amerika vizesi hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Gaziantep Amerika Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi aracılığı ile Amerika vize başvurusu yapılabilir. Gaziantep Amerika vize başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlanması ile birlikte vize merkezimiz tarafından vize işlemleri başlatılabilmektedir. Başvuru sonrasında bilgilerin teyit edilmesi veya ek belge ihtiyacı olması haline Amerikan konsolosluğu sizleri arayabilir. Bu tip durumlarda karşılaşmanız halinde mutlaka Gaziantep vize merkezine bilgi vermeniz gerekmektedir.

Gaziantep Amerika Vize başvurusu için biyometrik verilerin alınmış olması zorunludur. Bu nedenle ilk kez başvuru yapacak olanların İstanbul, İzmir ve Adana da bulunan Amerikan konsolosluğuna gitmeleri gerekmektedir.  

Amerikan vizesi için mülakat uygulaması yapılmaktadır. 14 Yaşından küçük, 79 yaşından büyük kişiler vize için mülakata gelmesine gerek yoktur. Ayrıca vize türlerini yenilemek isteyen kişilerin bazılarının mülakata gelmesine gerek yoktur. Amerikan vizesi mülakatı hakkında bilgi almak isteyen kişiler mutlaka Gaziantep vize merkeziyle iletişime geçmesi gerekmektedir.Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Amerika vize başvurusunun vize merkezimiz aracılığı ile başlatılmasının ardından ortalama 4 hafta içerisinde vize sonucu gelmektedir. Bu süre içerisinde Amerika konsolosluğu tarafından aranarak bilgi teyidi ya da mülakata çağrı talep edilebilir. Vize başvuru sürecinizde gelişen bu tip konularda Gaziantep vize merkezi temsilcinizi bilgilendirmeniz faydalı olacaktır

Gaziantep Amerika Vize Çeşitleri

Gaziantep Amerika vizesi için çok farklı türlerde vizeler bulunmaktadır. Amerika ziyaretinin amacına uygun vize türü hakkında bilgi sahibi olmak için Gaziantep vize merkezine başvurmanız yeterli olacaktır.

 • Ticari işlemleriniz için B1 vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Amerika turist olarak gitmek isteyen kişiler B2 vizesi için başvuru yapabilir.
 • Ev hizmetlerinde çalışmak için giden kişiler B1 vizesi için başvuru yapabilir.
 • Sağlık problemlerinin tedavisi için Amerika ‘ya gidecek kişiler B2 vizesine başvurabilir.
 • C Transit vizesi Amerikan topraklarını kullanarak başka ülkeye gidecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
 • C1 ve D vizesi gemilerde veya uçaklarda çalışan kişilerin alması gereken vize türüdür.
 • Göçmen olarak başvurmak isteyenler ise özel vize türlerinden birini seçmelidir.

Yukarıda verilen vize türleri en çok rağbet gören vize türleridir. Bu vize türlerine uygun değilseniz Amerika vizesi için farklı vize türleri de mevcuttur. Diğer vize türleri ve mülakat hakkında bilgi almak için Gaziantep vize merkeziyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Gaziantep Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Amerika vizesi için gerekli evraklar başvuru gerçekleştirilecek vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Amerika vizeleri diğer ülkelerin vizelerine göre oldukça farklıdır. Amerika vizesi için gerekli olan belgeler hususunda Gaziantep vize merkezi sizlere en doğru bilgiyi verecektir.

Her vize türünde olduğu standart birtakım belgeler gereklidir. Bunlar DS-160 formu, pasaport, kimlik fotokopisi, rezervasyon bilgileriniz, konaklama belgesi, ödeme yaptığınıza dair vize makbuzu gereklidir.

Amerika Vize Ücretleri:

 • B, C, D, F, M, I, J, TD, T, U vizeleri için 160 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.
 • H, O, P, Q, R, L vizeleri için 190 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.
 • E1, E2, E3, K vizeler için 265 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.

Amerika Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Amerika vizesi için online form doldurulması gerekmektedir. Online form doldurma işlemi sonunda çıktı alınarak diğer belgeler ile birlikte vize başvurusu yapılabilmektedir. Amerika vize randevusu ve mülakat tarihi hakkında Gaziantep vize merkezimiz gerekli işlemleri tamamlayarak size bilgi vermektedir.

Amerika Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Amerika konsolosluğu, vize başvuruşunuzu kabul edebilir veya herhangi bir sebepten ötürü olumsuz yanıt verebilir. Amerika vize başvurusunun reddedilmesi halinde Gaziantep vize merkezi bu karar hususunda bir yetkiye sahip değildir.

Amerika vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/amerika-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Amerika Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

Amerika hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşlarını vizeye tabii tutar.

Amerika Vize Veriyor Mu?

Amerika belirli ülkeler için vize şartını sunar. Ancak belirli ülkelerde de vize muaf durumu mevcuttur.

Amerikaya Vize Nasıl Alınır 2021?

Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliğine müracaat gerçekleştirildiği sırada, vize işlemleri başlatılır. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra vize alınabilir.

Gaziantep Amerika Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×