Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Amerika Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Amerika Fahri konsolosluğu Amerikan vatandaşları için konsolosluk hizmetleri verme yetkisine sahiptir. Vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep Amerika vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yürütülmektedir.  Başvuru süresi boyunca Gaziantep vize merkezi sizlere Amerika vizesi hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Gaziantep Amerika Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi aracılığı ile Amerika vize başvurusu yapılabilir. Gaziantep Amerika vize başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlanması ile birlikte vize merkezimiz tarafından vize işlemleri başlatılabilmektedir. Başvuru sonrasında bilgilerin teyit edilmesi veya ek belge ihtiyacı olması haline Amerikan konsolosluğu sizleri arayabilir. Bu tip durumlarda karşılaşmanız halinde mutlaka Gaziantep vize merkezine bilgi vermeniz gerekmektedir.

Gaziantep Amerika Vize başvurusu için biyometrik verilerin alınmış olması zorunludur. Bu nedenle ilk kez başvuru yapacak olanların İstanbul, İzmir ve Adana da bulunan Amerikan konsolosluğuna gitmeleri gerekmektedir.  

Amerikan vizesi için mülakat uygulaması yapılmaktadır. 14 Yaşından küçük, 79 yaşından büyük kişiler vize için mülakata gelmesine gerek yoktur. Ayrıca vize türlerini yenilemek isteyen kişilerin bazılarının mülakata gelmesine gerek yoktur. Amerikan vizesi mülakatı hakkında bilgi almak isteyen kişiler mutlaka Gaziantep vize merkeziyle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Gaziantep Amerika Vize İşlemleri 1 – 17ee540ef3cb8762540cac5a8a34afb9
Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Amerika vize başvurusunun vize merkezimiz aracılığı ile başlatılmasının ardından ortalama 4 hafta içerisinde vize sonucu gelmektedir. Bu süre içerisinde Amerika konsolosluğu tarafından aranarak bilgi teyidi ya da mülakata çağrı talep edilebilir. Vize başvuru sürecinizde gelişen bu tip konularda Gaziantep vize merkezi temsilcinizi bilgilendirmeniz faydalı olacaktır

Gaziantep Amerika Vize Çeşitleri

Gaziantep Amerika vizesi için çok farklı türlerde vizeler bulunmaktadır. Amerika ziyaretinin amacına uygun vize türü hakkında bilgi sahibi olmak için Gaziantep vize merkezine başvurmanız yeterli olacaktır.

  • Ticari işlemleriniz için B1 vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Amerika turist olarak gitmek isteyen kişiler B2 vizesi için başvuru yapabilir.
  • Ev hizmetlerinde çalışmak için giden kişiler B1 vizesi için başvuru yapabilir.
  • Sağlık problemlerinin tedavisi için Amerika ‘ya gidecek kişiler B2 vizesine başvurabilir.
  • C Transit vizesi Amerikan topraklarını kullanarak başka ülkeye gidecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
  • C1 ve D vizesi gemilerde veya uçaklarda çalışan kişilerin alması gereken vize türüdür.
  • Göçmen olarak başvurmak isteyenler ise özel vize türlerinden birini seçmelidir.

Yukarıda verilen vize türleri en çok rağbet gören vize türleridir. Bu vize türlerine uygun değilseniz Amerika vizesi için farklı vize türleri de mevcuttur. Diğer vize türleri ve mülakat hakkında bilgi almak için Gaziantep vize merkeziyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Gaziantep Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Amerika vizesi için gerekli evraklar başvuru gerçekleştirilecek vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Amerika vizeleri diğer ülkelerin vizelerine göre oldukça farklıdır. Amerika vizesi için gerekli olan belgeler hususunda Gaziantep vize merkezi sizlere en doğru bilgiyi verecektir.

Her vize türünde olduğu standart birtakım belgeler gereklidir. Bunlar DS-160 formu, pasaport, kimlik fotokopisi, rezervasyon bilgileriniz, konaklama belgesi, ödeme yaptığınıza dair vize makbuzu gereklidir.

Amerika Vize Ücretleri:

  • B, C, D, F, M, I, J, TD, T, U vizeleri için 160 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.
  • H, O, P, Q, R, L vizeleri için 190 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.
  • E1, E2, E3, K vizeler için 265 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.

Amerika Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Amerika vizesi için online form doldurulması gerekmektedir. Online form doldurma işlemi sonunda çıktı alınarak diğer belgeler ile birlikte vize başvurusu yapılabilmektedir. Amerika vize randevusu ve mülakat tarihi hakkında Gaziantep vize merkezimiz gerekli işlemleri tamamlayarak size bilgi vermektedir.

Amerika Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Amerika konsolosluğu, vize başvuruşunuzu kabul edebilir veya herhangi bir sebepten ötürü olumsuz yanıt verebilir. Amerika vize başvurusunun reddedilmesi halinde Gaziantep vize merkezi bu karar hususunda bir yetkiye sahip değildir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye