Mersin Amerika Vizesi İçin Nereye Başvurulur - Schengen Vize
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Mersin Amerika Vizesi

Mersin Amerika Vize Başvurusu

Mersin Amerika vize merkezi vize almak isteyenler için detaylı bir araştırma ve yönlendirme süreci adına başvurularınızı kabul etmekteyiz.

Amerika Vize Ücreti

Amerika Ds-160 Formu Doldurmak

Amerika Dış İşleri Bakanlığının resmi sitesi üzerinden doldurulması gereken Amerika DS-160 Formu, en önemli temel evraklardan biri olarak bilinmektedir.

Doldurulması gereken evraklarla alakalı şu detaylar önem kazanır:

  • Elektronik olarak imzalanması gereken bir evraktır.
  • DS-160 formu nu dolduracak olan kişi, Amerika vize başvurusu yapan kişinin kendisidir.
  • Okuma yazma bilmeyen kişiler, yaş nedeniyle dolduramayacak durumda olanlar vize merkezimizden uygun şekilde destek alabilir. Çevresinde bu formu doldurabilecek birilerine de doldurtabilir. Form dolmasına destek olan kişinin ismi soy ismi belirtilmelidir.
  • Formda belirtilen bilgilerin eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir. Formun çıktısını alırken imzalı halde çıkarılmalı ve onaylanacak hale gelmelidir.
  • Vize randevunuz için tamamlanması gereken diğer evraklarla beraber sonuç almak üzere merkezimize başvuru yapabilirsiniz.
  • Vize yetkililerimiz Amerika ds-160 formunu doldururken size destek verebilir, ek belgeleri de bütünüyle fotoğraf koşullarına da uyarak temin etmelisiniz.

Ds-160 Formu Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Amerika vize başvuru DS-160 formuna 5×5 cm ebatlarında bir fotoğrafınızın eklenmesi gerekir. Biometrik fotoğraf çektirip bu eklemeyi yapmalısınız.

Dijital halini de kaydederek taratarak bu fotoğrafı forma ekleyin. ABD vizeniz, pasaportunuz için bu fotoğraf önemlidir.

  • Türkçede olan ama İngilizcede olmayan karakterler ve büyük harf kullanılmadan form doldurulmalıdır.
  • ABD Dışişleri Bakanlığı internet sitesi üzerinde il seçimi yapılarak form doldurulur. “Select a location” ile başlayan bölümlerden
Mersin Amerika Vizesi
Mersin Amerika Vizesi
  • Başvurusu yapılan Amerika  Başkonsolosluğu şehri de belirtilerek formdaki istenen bilgiler eklenir.
  • Başvuruya Başla bölümü ardından gelen bilgiler teknik açıdan aksama yaşanması halinde kaydedilmemişse sorun olabilir. Bu açıdan formu doldurup fotoğraf yüklemesi yaparken mutlaka kayıt yapmalısınız. Yani yarıda kalan kısmı tamamlayabilirsiniz.

DS-160 Formu Pasaport ve Konaklama Bilgileri

DS-160 formu pasaport kısmına geldiğinizde bu alanda yeşil, bordo, gri pasaport türlerinden sizde olanı işaretlemelisiniz. Pasaport veren kurum ve tüm tarih bilgileri aktarılmalıdır. Geçmişte vize kullananlar için eski vizelerle alakalı bilgilerinizi de girmelisiniz.

Konaklama bilgilerinizi girerken hali hazırda sistemde kaydı olan ikamet bilgileri var olmalıdır. Bir ikametiniz resmi alanda görünmüyorsa öncelikle bunu kayıt yaptırmalısınız. Ardından da tutarlı olacak şekilde bir ikamet alanı oluşturmalısınız. Vize başvuru form bütünü için merkezimize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Turist Vizesi Amerika Ne Kadar?

Amerika Turist vizesi ücreti 160 USD’dir. Vize hizmet bedeli ise 60 USD’dir.

10 Yıllık Amerika Vizesi Kaç Para?

10 yıllık Amerika vize ücreti diğer vizeler ile benzer olarak 160 USD olarak belirlenmiştir.

Green Card Vize Ücreti Ne Kadar?

Green Card ile vize alan kişiler toplamda 610 USD ödeyecektir. Green card ücreti 220 USD, göçmen vizesi 330 USD ve danışmanlık ücreti de 60 USD olarak ödenir.

Mersin Amerika Vizesi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×