Amerika Vize Ücretleri 2023 - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Vize Ücretleri 2023

Güncel Usa vize ücretlerine listemizden ulaşabilirsiniz.

USA Vize Ücretleri

Amerika vize ücretlerini ülkenin Konsolosluğu belirlemektedir. Başvuru ücreti vize tipine ve ziyaret süresine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir.

Amerika vize ücretleri ve konsolosluk harç bedeli sadece Dolar cinsinden kabul edilmektedir. Başvuru sürecinde ödenmesi gereken ücretin vize tipine uygun olması gereklidir. Ücreti tam ve eksiksiz yapmalısınız.

Vize ücretleri ile beraber harç bedeli ve hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Harç ve danışmanlık bedelleri ise seyahat maksadına uygun olarak değişmektedir.

USA Vize Ücreti Ne Kadar?

Aşağıda belirtilen vize türleri için ödemeniz gereken ücret 160 Dolar teşkil etmektedir.

Amerika Vize Ücretleri 2021
Amerika Vize Ücretleri 2023
 • B Ziyaretçi vizesi
 • C USA Transit geçiş vizesi
 • U Suç faaliyeti mağduru
 • D Mürrettebat vizesi
 • T İnsan kaçakçılığı mağduru
 • M Akademik olmayan öğrenci
 • TD/TN Nafta vizesi
 • I Gazeteci
 • J Değişim programı
Aşağı kısımda yer alan vize türleri için ödemeniz gereken ücret ise 190 Dolar`dır.
 • L Firma içi transfer
 • H Geçici çalışan
 • R Dini görevli
 • O Olağanüstü beceriye sahip bireyler
 • P Sanatçı ve sporcular
 • Q Kültürel değişim uygulaması

Aşağıdaki vize kategorisine ait olanlar ise 265 Dolar vize ücreti ödemelidir.

 • Anlaşmalı Tüccar/Yatırımcı (E1/E2)
 • Avustralyalı işçi (E3)

Son olarak ABD vatandaşının nişanlısı veya eşi olan kişiler 265 Dolar ücret ödemelidir. Bu ücretlerin her biri 2021 yılı için geçerlidir.

Bu hizmetlerin yanı sıra danışmalık alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti almak için ödemeniz gereken ücret 60 Dolar teşkil etmektedir.

Danışmanlık kapsamında sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Özel evrak listesi hazırlanması
 • Telefonda destek özelliği
 • Vize alanında profesyonel kişilerden başvuru hizmeti
 • Başvuru evraklarının hazırlanması
 • Randevu alma hizmeti
 • Çıktı ve kopya alma hizmeti

Bu hizmetler için 414,84 TL değerinde ücret ödenmesi gerekmektedir.

Amerike vizesi başvurusu için https://www.schengenvize.net/amerika-vizesi-islemleri/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Amerika Pasaport Fiyatları 2021

Amerika pasaport fiyatları yıllara göre değişim göstermek ile birlikte sık sık bir değişime uğramaz. Aynı zamanda pasaportlar her sene alınan bir şey olmadığı için bu süreçten ciddi bir etkilenme de yaşanmamaktadır. Amerika pasaportları da tıpkı Türkiye’deki gibi birtakım sürelere göre değişmektedir.

2021 pasaport fiyatları ise 145 dolar olarak belirlenmiştir. 145 doları dolar biçiminde veya kura o an yansıyan TL versiyonu şeklinde gerekli yerlere yatırabilmeniz mümkündür. Ödemeyi nakit olarak yapabilmenin mümkün olması ile birlikte kredi kartı da bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amerika pasaportunuzun süresi geçmesi durumunda bir süre daha o pasaport ile seyahat edebilmeniz mümkündür. Bunun için acil bir durum ve sebep belirtmek yeterlidir. Ancak pasaport belli bir süre sonra yenilenmelidir. Bu açıdan merak edilen şeylerden biri de Amerika vizesi yeni pasaporta aktarma nasıl yapılır veya yapılabilir mi sorusudur. Bu gibi durumlarda eski pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Amerika pasaport fiyatları 2021 yılında da 145 dolar olarak belirlenmiştir. Yukarıda belirtildiği gibi bu ücreti nakit veya kart ile ödemek mümkündür. Aynı şekilde dolar veya TL olarak ödemek de mümkündür. Ancak pasaport ne kadar erken alınır veya güncellenir ise fiyat o kadar uygun olacaktır.

Amerika pasaport fiyatları 2020 yılı ile herhangi bir değişiklik göstermemekle birlikte prosedürde de bir değişiklik bulunmaz. Ancak eğer burada yaşıyorsanız bu durumda konsolosluktan da başvuru sürecini yönetebilirsiniz. Ancak pandemi önlemleri nedeni ile kısıtlı gün ve saatlerde alınma söz konusu olmaktadır. Bu durumda da randevu geç tarihlere verilebilmektedir.

Bunun dışında eğer vize alacaksanız 2020 yılı ile de fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Amerika vize ücreti 2020 yılı ile 2021 yılı da değişmemiştir. Ancak vizeye göre değişim söz konusudur. Yani net bir ücret söz konusu değildir. Bu nedenle vize seçimi yaparken fiyat hakkında ek bir araştırma da yapılmalıdır.

Türkiye’de pasaport alacaksanız 10 yıllık pasaport tercih edilmelidir. 10 yıllık pasaport ücreti ile 5 yıllık pasaport ücreti aynıdır bu nedenle 10 yıllık pasaport en çok tercih edilen pasaport olmaktadır. 10 yıllık pasaport ücreti 2021 yılında 1085 tl olup aynı zamanda 180 TL kadar da defter bedeli vardır. Ancak geçen seneye göre değişim söz konusu olup erken tarihte başvuru tavsiye edilmektedir.

ABD Vize Başvuru Ücreti

ABD vize ücretleri sık sık değişmez. Bu açıdan rahat olabilirsiniz. Ancak vize ücretleri biraz daha fazladır. Elbette bu alacağınız vizeye göre de değişim göstermektedir. Birtakım vizelerde ek ücretler de söz konusudur. Özellikle uzun süreli vizelerde ücretler oldukça fazla olabilmektedir.

Bir vize fiyatı genellikle ortalamadır. Abd vize fiyatları için de bu geçerlidir ancak ortalamanın biraz üstü demek de mümkündür. ABD vize verirken süreyi de uzun tutar. Aslında bu nedenle ABD vizeleri ile ilgili olumsuz yorumlar daha fazladır. Bunun sebebi ise vizelerin geç sonuçlanmasıdır. Özellikle pandemi önlemleri nedeni ile bu süre iki katına kadar çıkmış durumdadır.

Amerika vize ücreti 2021 yılında 160 dolardan başlamaktadır. Seçeneklere göre 160 dolar, 190 dolar ve 265 dolara kadar çıkabilmektedir. En pahalı vizeler Amerikan vatandaşının nişanlısı/eşi ve yatırımcı vizesidir. Bunlar oldukça pahalı olup aslında süre ne kadar ise fiyat o kadar fazladır şeklinde bir mantık ile belirlenmiştir.

Amerika vizesi başvuru ücreti yukarıda belirtildiği gibi 160 dolardan başlar. Bu harç ücretidir ve ret durumunda geri verilmemektedir. Bu nedenle en iyi başvurunuzu sunmanız tavsiye edilmektedir. Turist vizesi ise ücret 160 dolar olarak belirlenmiştir ve değişmemektedir. Kısa süreli vizelerde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

ABD vize başvuru ücreti belirlenirken son yapılan duyurulara bakılmalıdır. Ücret gibi ve süre gibi pek çok bilgi duyurular kısmında yer almaktadır. Aynı zamanda bizzat arayarak da öğrenilmesi mümkündür. Konsolosluğa pandemi önlemleri ile kişi alımlarında hassas davranılmaktadır.

Amerikan vize ücreti en pahalı olarak yatırımcı ücretidir. Yatırımcılar özellikle ülkede yatırım yapacak ise uzun süreli vize alıp bunu ardından vatandaşlığa dahi dönüştürebilmektedir. Bu açıdan ön sıralarda yer alabilmektedir. Buradaki minimum limitte yatırım bu açıdan avantaj olarak görülmektedir.

Vize fiyatları sık sık değişmez. Buna Amerika vize fiyatları da dahildir. Ancak kur sebebi ile fiyatlar artar veya azabilir gibi gelmektedir. Bu nedenle en uygunu dolar bazında ödeme yapmaktır. Amerikan vizelerini elden bizzat konsolosluğa ödemek de mümkündür. Bu açıdan pek çok kişi memnun kalmış bulunmaktadır.

Amerika vize ücretleri arasındaki fark vizenin süresine bağlıdır. Uzun süreli bir vize daha pahalıdır. Örneğin Amerikalı vatandaşın nişanlısı veya eşi iseniz en pahalı vize ödemesini yatırımcı vizesi ile siz yaparsınız. Çünkü bu uzun süreli bir vizedir.

ABD Vize Kaç Para?

ABD vize ücreti 12 yaşından büyük tüm bireyler için 160 USD’dir.

ABD Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Vize ücretini online olarak Amerika Konsolosluğu’nun resmi sitesinden banka ya da kredi kartı ile tek çekimde yapabilirsiniz. Dilerseniz de TEB bankası Amerika Konsolosluğu hesabına ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

10 Yıllık Amerika Vizesi Kaç Para?

10 yıllık Amerika Vizesi için 160 USD + 60 USD toplamda 220 USD ödeme gerçekleştirilir.

Amerika Vize Ücreti

Amerika Vize ücreti vize başvurusunun geçerli olması adına ilk adımda ödenmesi gereken tutardır. Bu noktada kişilerin başvuru yapacakları vize türüne göre ödemeleri gereken tutar da artış gösterecektir.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık Mı Ödenmeli?

Amerika vize alma adımlarına ödenmesi gereken tutarda süre uzadıkça ödemeniz gereken tutar artacaktır. 160 Dolar ödeyerek 10 yıllık vize sahibi olmanız mümkün olacaktır. Uzun süre ülkeye yenileme işlemleri olmadan giriş çıkış yapmak isteyen kişiler için idealdir.

Amerika Vizeleri Durdurdu Mu?

Vize verme süreci devam etmektedir. Fakat eğitim ya da çalışma izni ile alakalı garantili belgeler sunan kişilerin kabulünün daha kolay olduğu hatırlatılmalıdır.

Green Card Vize Ücreti Nedir?

Başvuru adımını tamamlamak için 100 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Ödeme yaptığınıza dair almış olduğunuz makbuzu muhafaza etmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Amerika Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Turist vizesi almak isteyen kişilerin 160 Dolar ödemesi gerekmektedir. Bir aracı kurum ile çalışıyorsanız bu vize ücretine ek olarak danışmanlık tutarının da ayrıca ödenmesi gerekir.

Amerika Vize Ücreti 2020

Vize talebinizin reddedilmesi durumunda vize almak için yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmesine imkan verilmeyecektir. Bu durum sadece Amerika için geçerli değildir. Diğer ülkelerde de vize ücret iadesi söz konusu değildir.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak?

Konsolosluklar randevulu bir biçimde hizmet vermeye devam etmektedir. Vize işlemleri için de öncelikli olarak randevunuzu almalı ve daha sonrasında başvuru belgelerini temin etmeye başlamalısınız. Konsolosluklara girişlerde HES kodu da talep edilmektedir.

Amerika Vize Randevu Nasıl Alınır?

Konsoloslukların telefon numarası üzerinden randevu talep edilebilmektedir. Dileyen kişiler online olarak da randevu alabilir. Aracı bir kurum ile çalışan kişilerin randevu işlemleri bu kurumlar tarafından tamamlanır.

Abd Vize Ücreti

ABD vize alma adımlarında ücret ödemelerinizi kredi kartı üzerinden tamamlamanıza imkan verilmektedir. Bu ödeme adımının sonrasında kişilerin ödemelerini yaptıklarına dair makbuzlarını detaylı şekilde saklamaları gerekmektedir.

Abd Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize ücreti 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Senelere göre bu miktarda değişimler meydana gelebilmektedir.

Amerika Vize Ücreti 2020 Belirlendi Mi?

160 Dolar ödeyerek vize alma adımının son aşaması olan ödeme adımını da gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık Mı Ödenmeli?

Vize alma adımında ödeyeceğiniz tutar vizenizin geçerlilik sürecine göre değişim göstermektedir. Giriş çıkış adımlarını sıklıkla gerçekleştirecek ve uzun seneler kullanacak olan kişilerin 10 yıllık vize talep etmesi daha mantıklı olacaktır.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Randevu alarak konsolosluk işlemlerinden hala faydalanma hakkınız bulunmaktadır. Korona sebebi ile bizzat gelerek halledeceğiniz işlerin biri kısmının online şekilde uygulanmasına da imkan verilmektedir.

Amerika Öğrenci Vize Ücreti Ne Kadar?

Öğrenciler için vize ücreti 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Bir aracı kurum üzerinden başvuru yapıyorsanız vizeye ödediğiniz tutarın yanı sıra bir de aracılık yapan kuruma ayrıca ödeme yapmanız gerekmektedir.

ABD Vize Randevu Nasıl Alınır?

Konsolosluğun internet sitesi üzerinden ya da iletişim numaralarını kullanarak randevu alma adımını tamamlayabilirsiniz. Konsolosluklar giriş çıkış adımlarının salgın koşullarına uygun olması adına kalabalık oluşturulmamasına büyük önem vermektedir. Bu nedenle randevu almadan gelmemeniz gerekiyor.

Amerika Vizeleri Durdurdu Mu?

Amerika vize verme adımlarını devam ettirmektedir. Bu konuda bir aksaklık söz konusu değildir. Kişilerin sorunsuz şekilde vize talep adımlarını tamamlamasına imkan verilmektedir. Vize talep sürecinde özellikle verilen evrak listesinin eksiksiz şekilde temin edilmesine büyük bir önem verilmektedir. Size verilen referans numarası üzerinden vize takip adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika vizesi almak için farklı birçok alternatif metot bulunmaktadır. Turist olarak giriş yapmak ya da aile birleşimi için başvurmak bunlardan sadece bazılarıdır. Başvuru adımlarında dileyen kişiler danışmanlık firmalarından da yardım alabilir.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık Mı Alınmalı?

Giriş çıkışı sıklıkla yapacak olan kişilerin geçerliliği daha uzun olan vize talep etmeleri daha mantıklı olacaktır. Bu aşamada tek girişli ya da çok girişli farklı alternatifler geçerliliğini korumaktadır.

Amerika Vizeleri Durdurdu Mu?

Amerika vize verme adımlarını durdurmamıştır. Sadece pandemi koşulları sebebi ile vize verme adımlarında prosedürlerinde değişim meydana gelmiştir. Örneğin öncelikli olarak konsolosluğa gelmeden bir randevu almanız gerekecektir.

Green Card Vize Ücreti Ne Kadar?

Green Card almak isteyen kişilerin başlangıç aşamasında 100 TL ödemesi gerekmektedir. daha sonrasında ek ücretlendirmeler de çıkabilmektedir. Toplu olarak çift olarak başvuran kişiler için daha özel ve uygun fiyatlı programlar da yer almaktadır.

Amerika Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Ücret 160 USD olarak belirlenmiştir. Konsolosluklar tarafından verilen IBAN numaraları üzerinden ücret ödeme adımı tamamlanabilir. Ödemenin yapılmasının sonrasında size verilen makbuzu muhafaza etmeye de ayrıca dikkat etmelisiniz.

Amerika Vize Ücreti 2020 Yılında Değişti Mi?

Vize harç tutarı hali hazırda 160 USD olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra danışmanlık firması ile çalışıyorsanız bir de aracı ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu tutar harca dahil değildir.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak?

Konsolosluklardan öncesinde randevu alarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. işlemlerin bir kısmının da dijital olarak tamamlanması için uygun alt yapı geliştirilmiştir.

Amerika Vize Randevu Nasıl Alınır?

Randevu alma adımlarının sonrasında konsolosluklar hangi gün ve saatte gelmeniz gerektiği ile alakalı bilgilendirme sunacaktır. Bu saatte dilerseniz yetkililer ile iletişime geçerek revizyon da yapabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Ücreti

Göçmen olmayan vize türleri için 160 Amerikan Doları üzerinden ödemenizi yapmanız gerekir. Göç menlik söz konusu ise bu tutar 265 TL olarak ibraz edilmelidir.

Amerika Vize Ücreti 2020

Birkaç sınıfa ayrılan Amerika vizelerine dair ayrı ödeme tutarlarına yer verilir. Bunlar 2020 yılında 160 – 270 USD aralığında değişiklik göstermiştir. 2021 yılına gelindiğinde ise her birine zam uygulanmış ve ödemeleriniz talep edilmiştir.

Amerika Turist Vizesi

Turist vizesi için konsolosluk resmi platformundan başvuru formuna ulaşılır. DS 160 formuna yer verilir ve online randevulara geçilir. Randevu gününe kadar ise ilgili evrakları toplar ve bu şekilde müracaat edersiniz.

ABD Vize Başvuru

Başvuru formlarının doldurulması ve evrakların toplanması istenir. Bunların üzerine PTT şubeleri ya da bankalardan ödemelere geçilir. E-randevu ile başvurunuzu yaparak ABD seyahatlerine yön verebilirsiniz.

Amerika Vizeleri Durdurdu

Covid-19 salgınından kaynaklı olarak zaman zaman vizeler durdurulmuştur. Hatta bunun kadar siyasi ilişkiler de vizelerin durdurulmasında etkili olur. Geriye resmi açıklamalara göre vizeye başvurulması kalır.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak

Resmi açıklamaları dikkate almanız ve bunun üzerine konsolosluk bünyesinde başvuruya geçmeniz gerekir. Şimdilerde açık olan konsolosluklar üzerinden 2023 için başvurular değerlendirmeye alınıyor. Hafta içi her gün açık olan yetkili merciler randevularınız üzerine başvurularını inceliyor.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Amerika İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Yoğunluğun önüne geçmek adına belirtilen sürelerde başvurunuzu iletmeniz bekleniyor. Bunun için sadece hafta içi Pazartesi – Cuma günleri arasında e-randevu üzerinden harekete geçilebilir.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık

Her sene belli başlı zam oranlarına karşı vize ücretlerine netlik kazandırılır. Bu sene içerisinde de vizenin süresine bağlı olarak ayrı ücretlere yer verilmiştir. Öncelikle hizmet ücreti 160 USD olarak temin edilir. Mülakat üzerine verilen 10 yıllık vizede kalış amacınız değerlendirilir. Amaca ve süreye göre ücretlere netlik kazandırılır.

Amerika Vize Ücretleri 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×