Amerika Vize Başvurusu - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vize Başvuru İşlemleri

Amerika Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Başvuru formunun tamamı İngilizce yazılmalı ve anlaşılır olması gerekir.
  • Formu doldururken eksik bilgi varsa kaydedip sonra da doldurabilirsiniz. 30 gün içerisinde hazırlanıp sunulması gerekmektedir.
  • Form doldurulması esnasında sizden seyahat ile alakalı bilgiler sorulduğu için bu belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.
  • Sorulan sorulara net ve doğru cevap vermeniz çok önemlidir. Form bilgileri randevuya gittiğinizde karşınıza çıkacağı için doğru bilgi akışına özen göstermelisiniz.

Almanya Vize Başvurusu ve Randevu

  • Amerika Vize Başvurusu
    Amerika Vize Başvurusu

Amerika vizesi en kolay ve hızlı nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere pandemi dolayısıyla Amerika vizeleri durdurdu. Şu aralar sadece acil olan seyahatler için vize veriliyor. İlerleyen süreçlerde aşılama oranı ve normalleşme süreci başarıya ulaştıktan ve vaka sayıları her ülkede azalmaya başladıktan sonra bu konu hakkında kesin açıklamaların yapılması bekleniyor.

Ancak yine de normal süreç için Amerika vizesi hakkında merak edilen çok fazla şey bulunmakta. Bunları bu yazı içerisinde sizler için ele alacağız.

Amerika’ya nasıl gidilir 2021 yılı için talep edilen şartlar nelerdir sorusu ile başlayalım. Amerika’ya gitmek için yapacağınız ilk işlem vize başvurusunda bulunmaktır. Hangi vize türünü almak istiyorsanız daha doğrusu seyahat amacınız ne ise, ona uygun kategori için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Bu vize kategorilerinde sizler için farklı Amerika vize evrakları bulunacaktır. Bunları eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve daha sonra vize harç bedelini de yatırmalısınız. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Bu soru aynı zamanda Amerika’ya nasıl gidilir 2020 yılı ile de aynı cevaba, daha doğrusu aynı şartlara sahiptir diyebiliriz.

Amerika turist vizesi ise, en çok alınan vize türlerinden olup bu ülkeye yapılacak turistik seyahatler için geçerli olan bir vizedir. Kısa süreli bir vize türü olarak ifade edilir. Bu vize ile birlikte ülke sınırları içerisinde en fazla 180 gün kalabilirsiniz. Ancak bu süreyi ülkeye girişteki pasaport memurunun belirlediğini söyleyelim. Yani tam olarak 180 gün kalmak gibi bir kesinlik yoktur.

Amerika turist vizesi fiyatı da merak edilen diğer bir soru türüdür. Ülkede bu vize türü için belirlenen vize harç bedeli 160 USD’ dir. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin öncelikle belirtilen tutardaki vize harç bedelini yatırması gerekmektedir. Daha sonra sizlerden turistik vize için talep edilen evrak listesini de tamamladıktan sonra bu belgeler ile birlikte Amerika Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği Amerika vize başvuru merkezlerine müracaat etmelisiniz.

Müracaatınızın ardından evrakların incelenmesi ve kararın sonuçlanması süresi de işin içine dahil ediğinde başvurunuzun açıklanması için geçen süre 15 ila 30 iş günü arasında olmaktadır. Ancak Amerika vize başvuru merkezleri ve Amerika Başkonsolosluğu gibi kurumlarda yaşanan yoğunluklar nedeniyle açıklanma süresinde farklılıklar olabilir. O yüzden vize işlemlerinizde bu durumu göz önünde bulundurmanız, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız açısından önemlidir. Bu da Amerika turist vizesi ne zaman çıkar sorusunun cevabıdır.

Amerika Vize Başvuruları Başladı Mı?

Amerika vize başvurularıyla ilgili detaylı bilgiyi Amerika konsolosluğu, Amerika Büyükelçiliği ya da Amerika Konsolosluğunun görevlendirdiği diplomatik müdürlüklere müracaat edildiğinde güncel olarak öğrenilebilir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Amerika vizesinin alınabilmesi için ilk olarak Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliğine başvuru talebinde bulunulur. Ardından vize türüne göre işlemler yapılır ve belirli bir süreç sonrasında Amerika vizesi alınır.

Amerika Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

Amerika, Türkiye’ vize verir. Türk vatandaşları, Amerika’da bulunma amaçlarına göre vizelerini alabilirler.

Amerika Vize Başvurusu Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×