Amerika Vize Başvuru Formu İşlemleri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Vize Başvuru Formu İşlemleri

Amerika Vize Başvuru Formu Dilekçesi

USA Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

USA vize başvuru işleminde form doldurmak zorunluğu vardır. Göçmeyen olmayan Amerika vizesi için DS-160 vize formu doldurulmalıdır.

Amerika Vize Dilekçe

USA vize başvuru formu birden fazla soru içermektedir. Formda yer alan sorular dikkat bir şekilde yanıtlanmalıdır. Sorulara doğru cevap verilmesi değerlendirme sürecinde oldukça büyük önem arz etmektedir.

DS-160 Vize formunu doldurduktan sonra ilgili ülkenin konsolosluğuna göndermelisiniz. Fakat form belgesini göndermeden önce eksiksiz bilgi verdiğinizden emin olmalısınız. Eksik bilgi verilmesi başvuru talebiniz reddedilmesine sebep olacaktır.

Amerika Vize Başvuru Formu İşlemleri
Amerika Vize Başvuru Formu İşlemleri

Başvuru formu onaylandıktan sonra vize randevusu almalısınız. Vize randevusu aldıktan sonra gerekli evraklar ile birlikte form onay sayfasını da yanınıza götürmelisiniz

Amerika vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/amerika-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

USA Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

USA Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?Formu doldurmak için Amerika Konsolosluğu`nun internet sayfasını ziyaret etmelisiniz. Ziyaret ederek DS-160 formunu indirmelisiniz. Formu indirdikten sonra gerekli bölümleri doldurmaya başlamalısınız.

Form belgesinde 5×5 cm ölçülerinde olan biometrik fotoğraf eklemelisiniz. Bu fotoğraf dijital olarak eklenmelidir. Fotoğraf JPG. formatında olmalıdır.

Fotoğraf ekledikten sonra güvenlik sorusu seçilmelidir. Güvenlik sorusu seçildikten sonra bir cevap yazılmalıdır. Bu soruyu cevapladıktan sonra kişiye özel ID numarası verilmektedir. ID numarası formdan çıktığınız zaman kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlamaktadır.

Amerika başvuru formu doldurulmadan önce başvuru yapılacak il seçilmelidir. Size yakın ilde olan konsolosluk seçildikten sonra Start an Application yazısına tıklamalısınız. Ardından form doldurma işlemi başlamış olacaktır.

Formu başlattıktan sonra sırasıyla tüm bölümleri doldurmalısınız. Bölümleri eksiksiz ve gerçekçi bilgiler ile doldurmaya özen göstermelisiniz.

Başvuru formu doldurulduktan sonra Sign Application özelliği sayesinde elektronik imza atabilirsiniz.

Amerika Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi GerekenlerAmerika başvuru formunu doldurmadan önce formun resmi bir belge olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle belgede tutarsız ve yanlış bilgiler verilmemelidir. Aksi halde başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır.

Bunlarında dışında başvuru formunun incelenme sürecinde mülakata çağrılabilirsiniz. Mülakatta sizlere verilen sorulara doğru ve gerçekçi cevaplar vermelisiniz. Ayrıca mülakat sırasında verilen cevapların formdaki bilgiler ile uyuşması gerekmektedir. Herhangi uyuşmazlık söz konusu ise başvuru talebiniz direkt reddedilmektedir.

DS 160 Formu Nedir?

Amerika’ya uçuş gerçekleştirecek olan vatandaşlar, bu işlemi Online olarak yapmak istedikleri takdirde DS 160 formunu doldurmaları gerekir.

Amerika Vize Veriyor Mu?

Amerika, farklı vize türlerine göre seyahatte bulunacak vatandaşlara vize verir.

DS 160 Requirement Nedir?

Amerika’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunabilmesi için DS 160 requirement işlemini tamamlamalıdır.

Amerika Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×