Amerika Aile Birleşimi Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Amerika Aile Birleşimi Vize Başvuru İşlemleri

Amerika Aile Birleşimi Vizesi

Amerika aile birleşimi başvurusu için öncelikle konsolosluğun sizden arzu ettiği belgeleri eksiksiz toplamalısınız. Amerika aile birleşimi vizesi diye bir şey aslında bulunmamaktadır. Aile bireylerinizden birini Amerika’ya yanınıza çağırabilmeniz için iki tane yöntem bulunmaktadır.

Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri

Bu yöntemlerden ilki Green Card almak veya K3 eş vizesi almaktır. Bu yöntemler için işlemleri dilerseniz Türkiye’den dilerseniz Amerika’dan başlatabilirsiniz. Gerekli belgeleri toplayıp Amerika Göçmen Ofisleriden bir tanesine başvuru yapmalısınız. K3 eş vizesi başvurularınızda Green Card başvurusu da yaparsanız sürece büyük katkısı olabilmektedir.

 

Amerika Green Card Yoluyla Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Amerika Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Eşi Amerika’da olup Amerika’da yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği yollardan bir tanesidir. Sizler için Amerika Green Card yoluyla aile birleşimi vizesi nasıl alınır? Sorunu cevaplandıralım.

Öncelikle aile birleşimi işlemlerini tamamen başlatmak için kişinin Green Card başvurusu yapmış ve bu başvurunun olumlu sonuçlanmış olması gerekmektedir. Daha sonra aile birleşimi işlemlerine geçilebilmektedir.

Amerika Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika aile birleşimi için birçok evrak toplamak gereklidir. Gerekli evraklar kişinin durum ve statüsüne göre değişmektedir. Sizler için Amerika aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar listesi hazırladık. Şunu da belirtmekte fayda var birazdan listeleyeceğimiz belgeler genel belgelerdir. Konsolosluğun ekstra belge talep etme hakkı her zaman bulunmaktadır. Başvuruyu yapan kişi bu belgeleri bulmakla yükümlüdür.

Amerika aile birleşimi vizesi alabilmek için gereken evraklar:

 • Amerika’ya gidiş için uygun bir pasaport olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. 50X50 boyutlarında, kişinin güncel halini temsil etmelidir.
 • Vize başvuru formu. Eksik ya da hata olmadan doldurulmalıdır. Eksik ya da hatalı doldurulduğunda vizeniz reddedilebilmektedir. Formun nasıl doldurulacağına dair bizden rehberlik alabilirsiniz.
 • Başvuru sahibinin nüfus kayıt örneği. Aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Vize talep dilekçesi. Tüm amaç ve geçimin nasıl sağlanacağı dilekçede anlatılmalıdır. Ayrıca seyahatin hangi kaynakla gerçekleşeceği de belirtilmelidir.
 • Uçak rezervasyon bilgisi.
 • İkamet edilecek yerin bilgileri.
 • Başvuru sahibinin son 3 ay ki hesap dökümleri.
 • Amerika’da yaşayan eşin:
  • Hesap dökümleri.
  • Maaş bordroları.
  • İş tanımını anlatan bir belge gereklidir.

K3 Amerika Eş Vizesi ile Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

K3 Amerika Eş Vizesi ile Aile Birleşimi İçin Gerekli EvraklarEşiniz Amerika’da siz Türkiye’deyseniz ve hazırda bir Green Card’ınız yoksa bu vize için başvuru yapmanız mümkündür. Eğer daha önce Green Card başvuru yapmadıysanız öncelikle o yöntemi denemenizi önerebiliriz. K3 Amerika eş vizesi ile aile birleşimi için gerekli evraklar hızlıca toplanmalıdır.

Eğer evrakları hızlıca ve düzgün biçimde nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız bizimle iş birliği yapmanız sizin için faydalı olacaktır. K3 eş vizesi için gerekli evraklar:
 • Pasaportunuzun tam fotokopisi. Pasaportunuzun 8 ay süresi bulunmalı ve pasaportunuz ABD seyahati için uygun olmalıdır. En az 8 ay geçerli olmalıdır. Lütfen pasaportunuzun orijinalini göndermeyin orijinal pasaport sizden randevu sırasında istenecektir.
 • Doldurulması gereken formlar:
  • Form DS-230 kısım 1 doldurulmalı.
  • 2 adet göçmen olmayan vize başvuru formu (DS-156) doldurulup dosyaya eklenmelidir.
  • İki adet tüm Türk erkeklerin doldurması gereken ek göçmen olmayan vize başvuru formu da (DS-157) doldurulmalıdır.
  • I-134 kodlu yeminli geçim beyannamesi formu doldurulmalıdır. Bu belge ile kamuya yük olmadan geçinebileceğinizi ispatlamalısınız.
  • Başvuru formlarının tamamını doldurmak ve doğru cevaplar vermek zorundasınız. Bu bilgiler teker teker teyit edilecektir. Yanlış veya eksik bilgi verenlerin başvuruları direk reddedilmektedir.
 • Nüfus kayıt örnekleri. Her aile bireyi için ayrı ayrı nüfus kayıt örneği alınmalıdır. Üzerinde kırmızı renkli nüfus müdürlüğü damgası yer almalıdır. Nüfus müdürlüğünden damgası eksik olan veya noter tasdikli belgeler kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Belgeler tüm aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Türkiye’de doğan kişiler bir tane doğum belgesini dosyalarına eklemektedirler.
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi. Evlilik cüzdanınızın tüm sayfalarının fotokopisi gereklidir. Okunabilir olmalıdır.
 • Sona eren bir evliliğiniz varsa boşanma belgesini dosyaya eklemelisiniz. Eğer eşiniz vefat ettiyse ölüm belgesini dosyanıza ekleyebilirsiniz. Üzerinde kırmızı nüfus müdürlüğü damgası bulunmalıdır.
 • Mahkeme ve hapishane kayıtları. Herhangi bir suç işlediyseniz ve para cezasına dönüştüyse dahi bunun belgesini ibraz etmelisiniz.

Amerika Aile Birleşimi Vizesi Şartları

Amerika Aile Birleşimi Vizesi ŞartlarıFransa aile birleşim vizesi alabilmek için bazı şartları taşımak gerekmektedir. Fransa Göç ve Entegrasyon ekibi tarafından bu şartlar her yıl güncellenmektedir. Fransa aile birleşimi vizesi şartları 2020 yılında yapılan güncellemelerle sizlere liste halinde sunalım.

 • Öncelikle oturum izniniz ile Fransa’da 18 ay boyunca kalmalısınız.
 • Fransa aile birleşimi vizesine başvuracak kişilerin yaş aralığı 15 ila 65 arasında olmalıdır.
 • Aile birleşimi alacak kişilerin Fransızca dil bilgisi yetkililer tarafından kontrol edilir.
 • Fransız kültürü ve toplumu hakkında bilgileriniz yetkililer tarafından kontrol edilir.
 • Fransa Göç ve Entegrasyon Ofisi’nin hazırladığı kabul dilekçesini imzalamalıdırlar.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri de dahil Türk makamlarından alınan hiçbir belge direk olarak kabul edilmeyecektir. Bu belgeleri öncelikle noter tasdiki ile çevirtmelisiniz. Türkçe hiçbir evrak kabul edilemez. Tüm çevirme işlemleri başvuran kişiye aittir.

Amerika Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?Fransa aile birleşim vizesine başvuru yapanlar için en kritik sorulardan bir tanesidir. Vize işlemlerinin tamamında vakit çok önem arz etmektedir. Sizler için Amerika aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu cevaplayalım.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Green Card başvuruları yılda bir kez açıklanmaktadır. Bu yüzden bir yılda bir defa başvurma şansınız bulunmaktadır. Green Card başvuruları her yılın Ekim ayının ilk haftasında başlar ve Kasım ayının son haftasında sonlanır. Green Card almaya hak kazananlar her sene Mayıs ayında ilan edilmektedir.

K3 eş dolayısı ile aile birleşimi yapmak istiyorsanız bu vizenin çıkması tamamen konsolosluğun inisiyatifine bağlıdır. Bu vizelerin incelenmesi ve sonuçlanması 4-8 ay arası bir zaman almaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemler veya ek belge taleplerini hesaba katarak en az 1 yıl önceden başvuru yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Hatta işinizi garantiye almak isterseniz süreyi konsolosluğun size izin verdiği kadar süreyi uzatmanızda fayda görülebilir.

Amerika aile birleşimi vize işlemleri uzun ve meşakkatli bir süreç olsa da tecrübeli ekibimizle her zaman sizlere yardımcı olmak için hazır bulunmaktayız. Bizlere telefon numaralarımızdan veya mail yolu ile ulaşmanız mümkündür.

Amerika Aile Vizesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Amerika Aile Vizesi Alırken Dikkat Etmeniz GerekenlerAmerika aile birleşimi vizesi alma süreci biraz uzun ve uğraştırıcı bir süreç olabilir. Bu yüzden sizler için Amerika aile vizesi alırken dikkat etmeniz gerekenler listesini topladık. Bu listeyi okursanız başvuru esnasında kesinlikle işinize yaralayacaktır.

 • Amerika vizelerinde diğer ülkelerden farklı olarak fotoğraflar 50X50 boyutlarında kullanılmaktadır.
 • Başvuru formlarını online olarak doldurabilir hatta ödemeleri bile kredi kartınızla online bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Amerika Göçmen Ofisi veya konsolosluk sizden şüphelendiği durumlarda ekstra görüşme talep edebilir veya ekstra belgelerin ibrazını isteyebilir.
 • Ödenen ücret vize başvurusunun reddedilmesi veya vazgeçilmesi durumunda iade edilmeyecektir
 • Amerika aile birleşimi vizeleri ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek adına çağrı hatlarımızı, mail adreslerimizi ve internet sitemizi kullanabilirsiniz. Hazır yazılmış dilekçe ve form örneklerine de internet sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Amerika Birleşik Devletleri vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Evlilik Vizesi Amerika

Amerikan vatandaşı ile Türkiye’de evlenmek ile Amerika’da evlenmek arasında farklar bulunmaktadır. Bu sebeple farklı prosedürler uygulanır.

Amerikalı bir vatandaş ile Türkiye’de evlenilmesi durumunda Türkiye’deki prosedürlere uygun olarak belediye başvurusu ile evlilik yapmak gerekir. Amerikan vatandaşı olan kişinin ise bu evliliği Amerika Birleşik Devletleri konsolosluğuna bu evliliği bildirmesi gerekir.

Amerikan vatandaşı Türkiye’de bir Türk ile evlenip durumu ABD konsolosluğuna bildirdikten sonra, Türk vatandaşı da Amerika’dan evlilik vizesi almak için başvuru yapması gerekir. Ayrıca Amerika vatandaşı olan eş de i- 130 formunu doldurmalı ve bu formu USCIS’a iletmelidir. Green Card prosedürü bu aşama ile başlamış olur. ABD evlilik vizesi ne kadar sürer, Green Card onayının gelmesi ise bazen 1 yılı geçebilmektedir.

Amerikan Türk evliliği Türkiye’de yapılmadan önce Amerikalı bir vatandaş ile Amerika’da nişanlılık vizesi almaktır. K1 vizesi adı verilen nişanlılık vizesi ise Amerika’ya giderek 90 gün içerisinde evlenmek gerekir.

Amerika evlilik vizesi almak için ise Amerikalı vatandaş tarafından I- 129 formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra USCIS’a iletmelidir. Bu form ile birlikte nişanlanıldığına dair tüm deliller USCIS’a sunulmalıdır. Bu aşamadan sonra USCIS tarafından belgeler incelenecek ve ortalama 6 ay içerisinde cevap gelecektir. Onay Ankara Büyükelçiliğine gönderileceği için süreç Türkiye’den takip edilecektir. Geri kalan işlemler Türkiye’deki makamlarca yürütülür.

Amerika evlilik vizesi için gerekli evraklar ise, DS- 160 isimli form doldurulup online olarak gönderilmesi gerekir. Ayrıca yine online ortamda vize başvuru ücreti ödenmelidir. Ödeme aşamasından sonra da randevu tarihi alınmalı, sonrasında ise Amerika Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş doktordan sağlık raporu alınmalıdır. Gerekli testler ve aşılar yapılmalı ve yapılan işlemler belgelendirilmelidir. Tüm bu evraklar zarf içerisinde teslim edilir ve bu zarf ABD’ ye gidene kadar açılmamalıdır. Mühürlü bir evrak olduğu için bozulmamasına dikkat edilmelidir. Son aşama olan konsolosluk randevusuna gitmeden önce hazırlanması gereken evrakların listesi gönderilir. Evrakların Türkçe mi İngilizce mi hazırlanacağı net öğrenilmelidir. Evraklardan birisin eksik olması halinde düzeltilmesi isteneceği için vize süreci de uzayacaktır.

Turist vizesi ile Amerika’da evlilik de mümkün olabilmektedir. Amerika evlilik vizesi biraz karışık bir süreçtir ve mutlaka danışmanlık alınması gerekir. Vize başvurusunun red edilme ihtimaline karşı gerekli evrakların mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde düzenlenmesi gerekir. Randevu alındıktan sonra konsoloslukta evraklar ile ilgili problem çıktığı zaman vize onay süreci de uzayacaktır.

ABD Evlilik Vizesi Ne Kadar Sürer?

Amerika Birleşik Devletleri’ne evlenerek gidebilmek de mümkündür. Eşlerden birinin Amerika vatandaşı olması durumunda bu imkan her iki taraf için de geçerli olup her iki taraf da diğer ülkeden belli bir süre sonra vatandaşlık talep edebilir. Ancak bu aşamada yani evlilik boyunca hangi ülkede oturduğunuz önem arz etmektedir. Amerikan Türk evliliği buna bir örnektir. Amerika’da yaşıyorsanız bu süreçte Türk olan kişi vatandaşlık başvurusu yapabilecektir.

Amerika’da evlilik prosedürü de söz konusudur. Bu prosedür öncesi vatandaşlığınız veya en basit şekilde bir oturum izniniz dahi olmadığı için yapılacak tek şey turist vizesi alarak 90 gün içerisinde Amerikan vatandaşı sevgiliniz ile evlenmektir. Ardından green card için başvuru yapabilirsiniz.

Amerikan vatandaşı olmak için kaç yıl evli kalmak gerek de diğer bir sorudur çünkü green card aldıktan sonra asıl süreç başlamaktadır. Evlilik süreci ardından eşiniz ile I-130 formu ile göçmen bürosuna gidip başvuru yapmanız gerekir. Elbette evlilik ile ilgili pek çok belge de istenecektir.

Bunun sonrasında alınacak green card 2 senelik olup ardından hala evlilik devam ediyorsa green card süresinin bitmesine 90 gün kala ikinci bir başvuru daha yapılmalıdır. Bu sefer 10 senelik oturum izni alınabilir ve toplam 3 sene sonrasında vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. ABD evlilik vizesi ne kadar sürer sorusuna baktığımızda ise ortalama birkaç ay içerisinde ilk vizeyi alabilmek mümkündür.

ABD aile birleşimi vizesi bekleme süresi değişmektedir. Ortalama 4 aydan daha uzun sürdüğü de belirtilmektedir. Bu nedenle evraklar ne kadar kısa sürede toparlanır ise aslında süreç o kadar hızlı ilerleyecektir. Ancak bu süreç boyunca vizeniz yetmez ise ülkenize dönmeniz gerekecektir. Buna hazır olarak hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Ardından mülakata çağırılacaksınız ve bu aşamada da Türkiye’de olmanız durumunda da mülakat yapılabilmektedir. ABD ‘de olmanız durumunda eşinizle de mülakat yapılması mümkündür. Amerikan vatandaşı ile Türkiye’de evlenmek de bir seçenektir. Burada ek olarak farklı bir prosedür yoktur ve evlilik Amerika’da da onaylı olacaktır. Bu açıdan herhangi bir problem olmaması adına evlilik cüzdanı ve diğer belgeleriniz ile Amerika’da yaşarken başvurunuzu yine de yapabilirsiniz.

Amerikalı biriyle evlenmek istiyorum diyen ve bu sayede Amerika’ya yerleşeceğini düşünen pek çok kişi olsa da herkes bu durumda vatandaşlık alacak diye bir şey yoktur. Bu süreçte gelir durumunuz ve evliliğinizin devam edip etmemesi gibi faktörler önemlidir.

Amerika Evlilik Vizesi

Turist vizesi ile Amerika’da evlilik mümkündür. Örneğin bir Amerikan vatandaşı ile evlenecekseniz bu durumda turist vizesi alarak Amerika’da evlenebilmeniz mümkündür. Amerika’da evlenip ardından green card için başvuru yapabilirsiniz. Ancak 4 aydan uzun bir sürede sonuçlandığı için bu sürede ya vizenizi uzatmalı ya da ülkenize dönmelisiniz. Mülakata ülkenizden girebilmeniz de mümkündür.

Bu nedenle Abd evlilik vizesi ne kadar sürer şeklinde sorulmaktadır. Green card 2 sene kadar sürer sonrasında yenilenmelidir ve bu sefer 10 yıllık bir Green Card alabilmek mümkündür. 3 sene sonra ise süresiz oturum ya da vatandaşlık başvuruları mümkündür.

Bu süreçte en kısa zamanda Amerika evlilik vizesi için gerekli evraklar toplanmalıdır. Ancak bu sayede green card başvuruları en kısa sürede başlayacaktır. Gereken evrakların başında pasaport, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, muayene raporları ve bunun gibi daha pek çok belge bulunmalıdır.

Bu vizeyi alarak 90 gün kadar süre içerisinde evlenmeniz şarttır. Ancak evlenmezseniz kişi ülkesine geri dönmelidir. Evlilik vize Amerika’da bu şekilde işlemekte olup 90 gün sınırı bulunmaktadır.

Amerikalı biriyle evlenmek istiyorum deyip hatta bu nedenle birçok kişi ile iletişim kuran insanlar da söz konusudur ancak bu vize sürecini olumsuz etkilemektedir. Burada ilişki gerçek olmalıdır çünkü mülakat sürecinde gerçek bir ilişki olup olmadığı anlaşılmaktadır.

Amerika’da evlilik prosedürü bu şekilde işlemekte olup aynı zamanda vatandaşlık alabilmenin kanallarını açan seçeneklerden biridir. Ancak bu süreçte maddi durumunuz, çalışıp çalışmadığınız veya Amerika’da kaldığınız süre boyunca bir suça karışıp karışmamanız gibi durumlar da etki etmektedir ve her birine dikkat edilerek düzgün bir yaşam sürülmelidir. Bu aşamada herhangi bir borcun altına girmemek de önem arz etmektedir.

Vatandaşlık durumunda Amerikan vatandaşı olmak için kaç yıl evli kalmak gerekli sorusu da sık sorulan sorulardan biridir. 3 sene burada kilit bir zamandır. Aynı zamanda bu 3 seneyi tatiller vb. haricinde Amerika’da geçirmiş olmak, gelir durumu gibi faktörler önemlidir. Ancak bazı kişiler vatandaşlık almak için daha çok beklerken bazı kişiler evraklarının etkisi ile daha erken vatandaşlık alabilmektedir.

Amerika evlilik vizesi ile vatandaşlık almak mümkün ve kısa süreli olsa da yukarıda belirtildiği gibi bunun herkes için aynı sürede olmadığını bilmek gerekir. Aynı zamanda bu prosedürler oldukça uzun sürmektedir bu nedenle green card süresi bitmeden yenilenmelidir.

ABD Aile Birleşimi Vizesi Bekleme Süresi Ne Kadardır?

Aile birleşimi vizesi evraklar ya da diğer istenilen etmenlerin tamamlanması ile birlikte 1 ay kadar sürebilir.

ABD Aile Birleşimi Vizesi Kimler Alabilir?

Aile birleşimi vizesi evlilik, akraba ziyareti ya da bunun gibi etmenlerden dolayı yurt dışına uçuş gerçekleştirecek olan kişilerin alabileceği vize türüdür.

ABD Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar?

Aile birleşimi vize ücretlendirmesi, ülkeye ya da ülkede bulunma sürecine göre değişir.

Amerika Aile Birleşimi Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba ben 2000 ile 2005 yıllarına abd de yasadim 2005 yilinda deport edildim
  11mayis 2004 yılında newjersey paterson şehrinde bir kızım dünyaya geldi ben 2005 yılında deport edildim için kızım orada kaldı uzun bir süre ulaşamadım hattâ hiç görüşemedim 2 yıldır fak ufak görüşüyorum onu görmek için vize başvurusu yaptım 2019 da red yedim 11 mayısda 18 yaşına değecek benim gren kart alma durumum varmı ar ise nasıl bir yol izlemeliyim tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×