Amerika Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Konsolosluk Bilgileri

Amerika Konsolosluk Hakkında

Amerika Konsolosluk ve Büyükelçilikleri

 • Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu
 • Adana Konsolosluğu

Amerika Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Amerika Konsolosluk Hakkında 

Vize danışmanlık hizmeti ile ön plana çıkan firmamız, Vize Merkezi adı ile sizlere yurt dışı seyahatlerinizde yardımcı olur. Amerika gibi dünyanın en çok ilgi gören şehirlerinin yanı sıra yurt dışında ücra bir noktaya gitmek isteseniz bile web sitemizde bulunan bilgiler sayesinde gidiş işlemi için nelere ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Vize süreçleri kapsamında sizlere en ince ayrıntıya kadar hizmet vermek ve yardımcı olmak firma politikamızdır.

Amerika Seyahati

Amerika ülkesine seyahat etmek isteyen bir kişinin vize işlemlerine yönelik uygulayacağı adımlar kısa sürede vizenin çıkmasına yardımcı olur. Vize başvurusu yapmadan önce Amerikan konsolosluğunun web sitesine giriş yapılarak vize başvuru formunun indirilmesi ve doldurulması gerekir. Firmamız sizlere bu konuda hangi adımları uygulayacağınıza yönelik yardımlarda bulunacaktır.
Amerika Konsolosluk Bilgileri
Amerika Konsolosluk Bilgileri

Amerika Konsolosluğu 

Türkiye’nin Amerika konsolosluğu İstanbul’da bulunur. Amerika’ya seyahat etmek isteyen tüm Türk vatandaşları için vize işlemlerinin yapıldığı bu kurum, vize başvuru formu ile beraber diğer tüm belgelerin teslim edileceği adrestir. Firmamızın web sitesinde bu konuda sizlere yardımcı olacak uzman ekibimiz Amerika konsolosluğunun açık adresi ve iletişim bilgileri gibi donanımları sizlerle paylaşır.

Amerika Konsolosluk Hakkında

Amerikan konsolosluğunun açık adresi; İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevki No:2 İstinye/İstanbul şeklindedir.

Hafta içi 08:00-16:30 saatleri arasında hizmet veren kurumun yetki alanı içerisinde;

 • Tekirdağ
 • Edirne
 • Çanakkale
 • Kırklareli
 • İstanbul
 • Yalova
 • Balıkesir
 • İzmit
 • Bursa gibi şehirler yer alır.

Amerikan konsolosluğunun tek adresi İstanbul değildir. İzmir ve Ankara gibi şehirlerde de konsolosluk yer alır ve kişinin kendisine yakın bir bölgeden başvuru yapabilmesi mümkün olur. Vize Merkezi olarak sizlere konsolosluk noktalarını açıklayarak bilgi vermekte ve vize işlemlerinizi nasıl tamamlamanız gerektiği konusunda yardımcı olmaktayız.

Amerika Vizesi

Amerika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekir. Vize Merkezi firması olarak sizlere vizeyi hangi adımları uygulayacağınız konusunda alanında uzman ekibimiz ile danışmanlık yaparak yardımcı oluruz. Web sitemizde verdiğimiz hizmetlere ilişkin pek çok seçenek bulunmakla beraber, gitmek istediğiniz ülkenin konsolosluk bilgileri ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilmeniz de mümkün olur.

Amerika Konsolosluk

Bu yazımızda Amerika konsolosluk bilgileri konusunda açıklamalar yapacağız. Konsolosluklar sayesinde iki ülkenin hükümetleri arasındaki koordinasyona ve işbirliğine katkıda bulunuluyor. ABD’nin İstanbul konsolosluğu, iki ülke arasındaki ilişkileri yürütüp, farklı diplomasi işlemlerinde bir plan ve program oluşturur.

ABD’yi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları için vize işlemleri bu konsolosluk aracılığı ile yapılır. ABD İstanbul konsolosluğunda, ABD’de göçmen olarak yaşamak isteyenler için yerleşme ve göçmenlik şartları konusunda bilgilendirmeler yapılır ve gerekli kamu işlemleri yerine getirilir.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri’ni seyahat sebebine bakılmaksızın, mutlaka Amerika vize sürecinin tamamlanması gerekiyor. Vize işlemlerini bitirdikten sonra, onay alıp, pasaportunuza bu işlemi ekletmeniz gerekiyor. Bazı istisnai konular ve özel durumlar bu zorunlu sürecin dışında tutuluyor.

Kişisel olarak bazı muafiyet haklarınız bulunuyorsa veya bu konuda bilgi almak istiyorsanız ücretsiz bir şekilde şirketimize başvurabilirsiniz. Amerika, dünyanın ekonomik ve diplomatik anlamda önemli bir merkezi olduğu için, profesyonel destek alarak vize işlemlerinizi tamamlamanız önem arz ediyor.

Amerika Vize İşlemleri Süreci

Amerika’ya seyahat için veya göçmen olarak gidiş için bazı formları doldurmanız gerekiyor. DS-160 (Göçmen Olmayan Vize Elektronik Başvuru Formu) ve DS-260 (Göçmen Vizesi Elektronik Formu) vize başvuru formlarının doldurulması, Amerika’ya alınacak vize için gerekli ilk adımları oluşturuyor. Şirketimizde, Amerika vize işlemleri uzman ekibimiz tarafından yürütülüyor. Bu sayede yapacağınız tüm işlemleri hızlı şekilde bitirebiliyorsunuz.

Amerika vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • DS-160 Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Kimlik Fotokopisi
 • Dilekçe
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Nüfus Kayıt Örneği

Amerika Vize İşlemlerinde Önemli Noktalar

 • Daha önceden de ABD’yi ziyaret ettiyseniz, son seyahatlerinizin tarihlerini belirtmelisiniz
 • Daha önceden ABD’yi ziyaret ettiyseniz ve eski pasaportunuzu kullandıysanız, eski pasaportunuzun da evraklar içerisinde yer almalıdır
 • Diğer ülkelere yaptığınız seyahatlerin de ayrıntılı olarak yıllarının yer aldığı bir liste oluşturmanız gerekiyor
 • Özel bir şirkette çalışıyorsanız, şirketten alacağınız izin dilekçesi ve son 3 ayı kapsayan maaş dökümüne de ihtiyaç duyuluyor
 • Spor, bilim, sanat gibi dallardaki yetenekleriyle ABD’ye gidecekler için ayrı bir işlem süreci oluyor
 • Son çalıştığınız şirketteki pozisyonunuz ve eğitim bilgileri de istenen bilgiler arasında yer alıyor

Amerika Vize Ücretleri

Amerika Birleşik Devletleri için alacağınız vizenin ücretleri, oraya gidiş amacınız, vizenizin türü gibi kriterler göz önüne alınarak belirleniyor. Kısa süreli kalacaksanız vize için 160 dolar, ABD’de çalışmak veya ABD’deki bir iş yerinde stajınızı tamamlamak için gidiyorsanız 190 dolar, yatırım amaçlı konularda alınacak vizeler için ise 265 dolar fiyat belirlenmiş durumda. Ayrıca, daha az tutarlarda harç tutarları da konsolosluk tarafından talep ediliyor.

Amerika Turist Vizesi Veriyor Mu?

Amerika’ya turizm amacıyla ziyaret gerçekleştirecek olanlar için turist vizesi verilir.

Amerika Konsolosluğu Randevu Veriyor Mu?

Amerika Konsolosluğunda başvuru formu doldurduktan sonra randevu verilir.

Amerikan Konsolosluğu Kaç Gün Sonraya Randevu Veriyor?

Amerika Konsolosluğu başvuru formu istenilen doğrultuda tamamlandıktan sonra seyahat planınızdan yaklaşık 1 ya da 1 ay öncesinde işlemlerinizin tamamlanması adına, randevu verir.

Amerika Konsolosluk Bilgileri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×