Amerika Vize Red Nedenleri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Vize Red Nedenleri

Amerika Vize Reddi ve Çözümü

Amerika’ ya tatil amaçlı, eğitim, sağlık, ticari, transit vb. amaçlar ile gitmek için Amerika vizesi alınması gerekmektedir. Amerika vizesinin DS 160 kapsamında birçok türden farklı çeşitlerde vize başvuru işlemi bulunmaktadır. Yapılacak olan seyahatin amacına uygunluk taşıması oldukça önemlidir. Bu nedenle de ABD Konsolosluğu ya da BD Büyükelçiliği üzerinden mülakat randevulu olacak şekilde vize başvurularının yapılması gerekmektedir.

Romanya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Amerika vize randevusu alındıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ve dosya halinde mülakat sırasında sunulması gerekmektedir. Dosyanın hazırlanması ve mülakat işlemlerinde geçen sonuca bağlı olarak vize başvurularının olumlu şekilde sonuçlanacağının garantisi bulunmamaktadır.

Amerika vize başvurusu reddi alındığı zaman ile alakalı olarak bilgilendirme yazımıza göz atmanızı tavsiye etmekteyiz. Amerika vize reddi olmasının birçok nedeni olabilmektedir. İlgili ret nedenlerinden en sık karşılaşılanlar aşağıda belirtilmiştir.

Finansal Olumsuzluklardan Dolayı Amerika Vize Reddi

Amerika vizesi başvurusunda bulunulduğu zaman vizenin türü ne olursa olsun ilgili seyahatin masraflarının karşılanması gereken bir miktar tutarın kişilerin hesaplarında bulunması gerekmektedir.

İlgili hesapta bulunan paranın nereden geldiğine ilişkin maaş dökümü ve açıklayıcı bilgiler ile desteklenmesi gerekmektedir. Maaş gider oranı, birikim zamanı ve nereden yapıldığına dair açıklayıcı bilgilerin konsolosluk yetkililerine açıklayıcı belgeler ile sunulması gerekmektedir.
Amerika Vize Red Nedenleri
Amerika Vize Red Nedenleri

Özellikle çalışmayan kişiler için alınması gereken vize belgelerinde seyahatin sponsorluğunu üstlenecek olan kişinin finansal durumu oldukça önemlidir. Belgeler halinde sunulması gerekmektedir.

Amerika Vize Online Başvuru Formunun eksik ya da Hatalı Doldurulmasından Kaynaklı Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusunda bulunulması gereken DS 160 vizesi ve bu vize kapsamındaki ilgili türleri için vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru yapılacak olan vize işlemlerinin seyahatin amacına uygunluk taşıması önemlidir. Formun yanlış doldurulması gerekmektedir. Ayrıca form doldurulurken ilgili alanlar doldurulmalı ve eksik ya da hatalı bilgi sunumu yapılmamalıdır.

Eksik Bilgilendirme veya Yanlış Bilgilendirilme Sonucunda Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusunda bulunan kişilerin Konsolosluk mülakatı sırasında ya da başvuru formu doldurma sırasında hiçbir şekilde eksik bilgilendirme ya da yanlış bilgilendirme yapma hakları bulunmamaktadır. Aksi takdirde ilgili durum sahteciliğe girmekte ve bu eksik, yanlış bilgilendirmelerin sonucunda ilgili durumun ortaya çıkmasıyla beraber vize reddi yaşanmaktadır. Bir sonraki vize başvurularını da ilgili süreç ne yazık ki olumsuz yönde etkilemektedir.

Önceki Vize Alımlarının yanlış kullanılması sonucu Amerika Vize Reddi

Kişiler birçok kere Amerika vizesi alabilir. Bu vizenin türü değişebilir ya da aynı vizenin süresi uzatılabilir. Yalnız bu işlemler gerçekleşirken vize kullanım şartlarının iyi anlaşılması ve kurallara uygun şekilde kullanılması gerekmektedir.

Özellikle transit vizelerde sık karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıksa da bu durum ne yazık ki bütün vize türlerinde dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Amerika vizesinin yanlış kullanımı bir sonraki vize başvurusunda kişinin siciline ne yazık ki olumsuz yönde işler. Bunun sonucu olarak da bir sonraki vize başvuru işlemleri reddedilebilmektedir.

Öğrenci Vize Başvuru sonucu Amerika Vize Reddi

Amerika’ da eğitim öğretim görmek amacıyla yapılan vize başvurularının bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bununla birlikte Konsolosluk mülakatları sırasında öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişilerin hem görüşmeleri hem de yaşları nedeni ile vize ret işlemleri uygulandığını söylemek gerekir. Bu nedenle öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin eğitim ve öğretim amacı içerisinde bulunmaları ve bu konu ile ilgili olarak da konsolosluk yetkililerini eğitim öğretim amacı ile gittiğine inandırmaları gerekmektedir.

Amerika’ da öğrenci vizesi alarak dil okulu, üniversite vb. eğitim öğretim programına katılan sonrasında devamsızlık yaparak okulu bırakan kişilerin takibi yapılmaktadır. Bu durum sonucunda ise vize başvurusu onaylansa dahi, devamsızlık ile birlikte onaylanan vizeler iptal edilebilmektedir. Öğrenci vizesinin ret edilmesi ile birlikte öğrenciler yasal olarak bulundukları Amerika’ da kaçak konumuna düşebilmektedirler. Bu nedenle de Amerika öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ilgili şartlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Amerika Vize Reddi Alınmasının Sonucunda Yeniden Başvuru Yapılma İşlemleri

Amerika vize reddi alınması sonucunda bir daha başvuru yapılamayacağına dair toplumumuzda yanlış bir kanı bulunmaktadır. Bu bilgi doğru değildir. Amerika vize reddinin ne olduğunu örenerek yeniden o eksiklik tamamlatılabilir ve Amerika vizesine başvuruda bulunulabilmektedir. Bunun için yeni bir randevu alınmalı ve yeni vize harç ücreti yatırılmalıdır.

Vize merkezi noktası olarak Amerika vizesi işlemlerinizde ya da vize reddi alınmasının sonrasında yeniden Amerika vizesine başvuruda bulunmak amacıyla Eray Tur ile çalışmak sizlere kolaylık sağlayacaktır. Eray Tur olarak vize başvurularında ya da ret yaşanması durumunda yeni başvurularınızda sizlere vize garantisi vermemekteyiz.

 Sadece dosyaların eksik evrak olmaması ve yanlış beyanlarda bulunulmaması amacı ile dosyalama işleminde yardımcı olmakta ve mülakat işlemlerinde yanınızda yer almaktayız. Eray Tur, sizlere vize işlemleri sırasında işlerinizi kolaylaştıracak yardımlar sunmaktadır. Türkiye’ de hiçbir seyahat acentasının vize başvuru işlemleri sırasında vize garantisi sunamayacağınızı bildirmek ister ve bu konuda size garanti sunan firmalardan da uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Vizede yasal olarak kabul görmeyen işlemler olmuşsa, pasaport reddi işlenir.

Vize Reddi Neden Olur?

Herhangi bir ülkenin vize işlemlerinde yasa dışı evraklar hazırlanmışsa, vize reddi uygulanır.

Vize Reddi Aldım Ne Yapmalıyım?

Vize reddi alındıktan sonra aynı işlemler tekrardan yapılmalıdır. Burada özenli bir çalışma önemlidir.

Amerika Vize Red Nedenleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×