Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri

Amerika Çalışma İzni Vize Başvuru İşlemi 2023

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Vizesi Nedir?

Amerika oturum ve çalışma izni vizesi, kişilerin mesleki durumlarına göre farklı türlerde verilmektedir.

Amerika Vatandaşlık Vize İşlemleri

Sporcular, sanatçılar, Türkiye Cumhuriyeti’ nden Amerika’ ya gösteri, tiyatro vb. amaçla gidecek olan kişilerin Amerika P vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir. Din görevlilerinin Amerika’ da oturum ve çalışma izni vizesi olarak R vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak olağanüstü başarıları olan ve Amerika’ da çalışmak isteyen kişilerin O vizesine başvurması gerekmektedir. ABD ve Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan ilgili şirketin tayin, transfer vb. durumları için L1 vizesine başvurulması gerekmektedir. Amerika’ da geçici olarak çalışmak isteyen kişilerin H-1B, H2A, H2B,H3 vize başvurularından ilgili olana başvuru dilekçesi doldurması gerekmektedir. 

Amerika’ ya yatırımcı olarak gelmek isteyen kişilerin, E2 vizesine sahip olması gerekmektedir. Amerika ile ticaret yapan kişilerin E1 Amerika tüccar vizesine başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kültürel değişim programı kapsamında başvurulacak vizenin ismi ise Q1 vizesidir.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Kaç Günlük Alınır?

Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri
Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri

Amerika’ da oturum ve çalışma izni kısa süreli ve uzun süreli olarak iki aşamada verilebilmektedir. Başvuru yapılacak olan vizenin türüne göre maksimum 6 aylık olan kısa süreli vizeler ve maksimum 10 yıl olan uzun süreli Amerika Oturum ve çalışma izni vizesi bulunmaktadır.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni için Nereye Başvurulur?

Amerika Konsolosluğu ve Amerika Büyükelçiliğine başvuruda bulunulması ve ilgili yerlerden randevu alınması gerekmektedir. Amerika oturum ve çalışma izni için Eray Tur acentasına da başvurmanız mümkündür. Başvuru ve mülakat sürecinde yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Amerika Oturum ve Çalışma İzni Gerekli Evraklar Nelerdir?Pasaport
  • Biyometrik Veri Girişi ( 2 adet biyometrik fotoğraf ve biyometrik parmak izi girişi)
  • Amerika oturum ve çalışma izni vize başvuru formu
  • Başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahatin gerçekleşmesi durumunda seyahatin karşılanacağı finansal destek bilgisi
  • Uçak rezervasyon bilgisi
  • Otel rezervasyon bilgisi
  • Başvuru sahibinin son 3 ayı içeren banka hesap dökümü

Amerika vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

ABD Çalışma İzni Nasıl Alınır?

ABD çalışma izinleri birden fazladır. Hem iş grubuna hem de sürecine göre değişim söz konusudur. ABD çalışma izni alırken hangi izne başvuracağınızı bilmeniz bu açıdan önem arz etmektedir. Sizler Amerika’da çalışmak istiyorum dedikten sonra bunun ardından orada bir iş bulmanız gerekmektedir. Gitmeden önce işi bulmanız önem arz etmektedir.

Bunun sebebi ise bu aşamada bir sponsora ihtiyacınız olmasıdır. Bu sponsor maddi olarak değildir ancak iş yerinizin sahibi veya bizzat firmanın kendisidir. Sizin için çalışma bakanlığına başvuru yapılması gerekmektedir. Onaylandığı takdirde ancak bu vizelerden size uygun olanına başvurabilirsiniz. Amerika’da çalışma izni olmadan çalışmak mümkün değildir. Bu kaçak çalıştığınız anlamına gelip ya ülkeye girişiniz yasaklanır ya da o ülkede hapishaneye atılmanız ve yargılanmanız gibi durumlar mümkündür.

En sık sorulan sorulardan biri Amerika’da çalışma izni nasıl alınır 2020 yılında da şu anda da sorulmaktadır. Amerika birçok iş olanağının olduğu bir ülke olması nedeni ile tercih edilmektedir. Çalışma vizeleri geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmakta olup geçici vizeler 10 adettir ve kalıcı vizeler de kendi içerisinde çeşitlidir. Bu nedenle doğru vize tercihi önem arz etmektedir.

ABD çalışma izni nasıl alınır sorusunu sorarken doğru vize tercihi yapmalı ve ardından bu vizenin prosedürlerini tercih etmelisiniz. Kalıcı vizelerde sürenin kalıcı olması için çok daha fazla şey beklenmektedir. Bu aşamada ticaret yapmak ya da istisnai yeteneğe sahip olmak önem arz etmektedir.

En bilinen geçici vizelerden biri H1b vizesidir. H1b vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. En az 4 senelik bir üniversite mezunu olmanız önemlidir ve yapacağınız iş de önem arz etmektedir. Her iş için bu gruba izin verilmez. Yapacağınız iş o ülkedeki nitelikli iş olmalıdır. Ancak her şekilde bu vize de geçicidir.

H1b vizesi nasıl alınır sorusu da sık sık sorulur. Alanınız önem arz eden bir alan olmadı ve ülke adına faydalı önemli bir meslek olmalıdır. Bundan sonra bunu belgelemek gerekmektedir. Eğitim belgeleriniz ve bulduğunuz işten davet gibi belgeler dosyada yer almalıdır.

Bir diğer bilinen vize ise H2B vizesi olmaktadır. H2B niteliksiz işler için verilir. Niteliksizden kasıt aslında eğitim ve mezuniyet gerektirmeyen işlerdir. Bunlar için de davetiye gerekmektedir. Burada tecrübe önemli bir faktör olup çalışma bakanlığı da sizi onaylamalıdır.

ABD Çalışma Vizesi

Amerika’da çalışma izni nasıl alınır sık sık sorulmaktadır. Bunun sebebi ise aslında Amerika’da neredeyse her işin var olmasıdır. Yani başka ülkelerde olmayan veya önemli görülmeyen işler Amerika’da çok daha fazla olmaktadır ve bu birçok insan için iş imkanı demektir. Bu sebeplerden biridir.

Bu nedenle pek çok insan Amerika’da çalışmak istiyorum der ki bu konuda haklı gerekçeleri bulunmaktadır. Dünyada pek çok insanın gelmesi nedeni ile yarış fazla olsa da başarılı onların çok daha iyi değerlendirildiği bir iş anlayışı olduğunu söylemek mümkündür. Pek çok ülkeden insanlar gelip burada çalışmaktadır.

Ancak Amerika’da çalışma izni olmadan çalışmak isteyenler de vardır. Bunlar çalışma vizesi alamayan kişilerdir ki bu durum yakalanacaktır. Bu durumda ya Amerika’da hapse atılabilir ya da sınır dışı edilebilirsiniz. Bu Amerika dışındaki ülkelere girmeniz de etkileyebilecek bir durum olması nedeni ile tavsiye edilmemektedir. Bu süreçte yani çalışma izni alamadığınızda almak için kendinizi geliştirmeniz ve sonrasında tekrardan başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

ABD çalışma vizesi kendi içerisinde iki ana başlığa ayrılır. Bunlardan biri kalıcı çalışma vizesi iken diğeri geçici çalışma vizesidir. Aynı zamanda bunların da çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle işe göre değişim göstermektedir. Örneğin özel yetenekler, basın kartı olanlar ya da tarım ile uğraşanlar başka başka vizeler almaktadırlar. Bu nedenle aslında doğru vize başvurusunda bulunmak da oldukça önemlidir.

Bunlardan en bilinenlerden biri de H1B vizesi olmaktadır. H1B vizesi aslında özel meslekler grubu olarak da bilinip geçici vize olmaktadır. H1B vizesinde sizlerin çalışacağı iş yerinde diğer işçilerden daha az maaş almanız durumunda başvurunuz reddedilir ve genellikle İngilizce bilen ve yüksek lisans yapmış olanlar bundan daha fazla faydalanabilmektedir. Aynı zamanda bu çalışmalar part time da olabilmektedir. Bu açıdan avantajlıdır.

Bir diğer bilinen vize ise H2B vizesi olmaktadır. H2B vizesi daha kolay verilen bir vize olup geçici işçi sınıfında yer alırsınız ancak tarım dışındakiler grubunda olursunuz. Yani bu turizm ile alakalı olabilir ya da bir firmanın dönemse olarak bir çalışana uygun olmuştur bu durumda sizlerden faydalanılması mümkündür.

Amerika çalışma izni nasıl alınır 2020 yılında da sıkça sorulmuş olup işe bağlı olarak geçici veya kalıcı bir biçimde Amerika çalışma izni alabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Amerika’da Çalışma İzni

Çalışma izni almak isteyen kişilerin eğitim durumları ve daha önceki iş deneyimleri ile alakalı detaylı bir bilgi sunulması gerekmektedir. Çalışma izni almak isteyen kişilerin özellikle eğitim durumları kapsamında tüm detayları kapsamlı şekilde incelemesi temel detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amerika’da Çalışma İzni Nasıl Alınır 2020?

Çalışma izni almak isteyen kişilerin vize başvurusunun öncesinden firmadan onay alması durumunda ve firmanın davet mektubu ile ülkeye giriş yapması durumunda çalışma izni almak daha kolay olacaktır. Bu sistem kapsamında firmanın referansı ile ülkeye giriş yapmış olacaksınız.

Amerika'da Çalışma İzni Olmadan Yapılacak İşler Nelerdir?

Çalışma izni olmadan yapılacak olan işler illegal olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada staj yaparken dahi kişilerin kısmi zamanlı çalışma iznine sahip olması gerekir.

H-1b Vizesi Nedir?

Bu vize türü lisans veya yüksek lisans derecesi sahibi olan kişilerin alabilecekleri vize türü olarak da tanımlanmaktadır. Elinde bulunan yetkinliği teorik alanda ya da pratik alanda uygulamasına imkan sunulan kişilere verilen bir vize türüdür.

H-1b Vizesi Nasıl Alınır?

Vizenin alınması için Türkiye’de eğitim derecesine dair gerekli olan tüm bilgilerin sunulması gerekmektedir. Diplomanın noter onaylı şekilde çevrilmesi de talep edilebilir. Bu şekilde bireylerin hangi alanda yetkin olduklarına dair resmi bir veri sunulmuş olur.

Amerika Kalıcı Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma izni almanızın sonrasında bu iznin kalıcı hale gelmesi için H 1 B türünde başvuru yapılmalıdır. Bu vizenin alınması 6 sene boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bu şekilde 6 seneden sonrasında kalıcı çalışma izni imkanı yakalanabilir.

Amerika’da Çalışma İzni Nasıl Alınır 2021?

Kısmi zamanlı çalışmak ya da ülkede staj yapmak isteyen kişilerin kurum davetleri olursa elde edecekleri süreç yönetimi çok daha başarılı bir hale gelecektir.

Amerika'da Çalışma İzni Nasıl Alınır

Geçici çalışma vizesine dair birkaç sınıfa yer verilir. İşçi, çalışan veya stajyer olarak çalışmak isteyenlerin önceliği bu sınıfları ele almak olmalıdır. Geçici çalışma iznine dair ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu üzerinden başvuruya geçilir. USCIS formu doldurulur ve talep edilen belgeleri toplamanız beklenir.

Amerika’da Oturma ve Çalışma İzni Nasıl Alınır

Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, biyometrik fotoğraf ve nüfus kayıt örneklerine ihtiyaç duyulur. DS-160 formunu doldurmanız ve I-126 formunu ibraz etmeniz beklenir. Gerekli evraklar ve formlar üzerine çalışma izni başvurusuna geçilir.

Amerika’da Çalışma İzni Nasıl Alınır 2020

Amerika Geçici Çalışma Vizesi için gerekli evrakları toplar ve randevuya geçersiniz. Amerika Konsolosluğu üzerinden alınan randevu neticesinde mülakat gerçekleşir ve sonuç açıklanır.

Amerika’da Çalışma İzni Olmadan Çalışmak

Amerika sıkı denetimleri ile tanınır ve çalışma izni olmadan çalışmak güç hale gelir. İllegal olarak çalışmaya başlayan kişilerin tespiti üzerine ciddi cezaların kesildiğini unutmamak gerekir.

Amerika Kalıcı Çalışma Vizesi

Green Card başvurusu ile kalıcı olarak çalışma vizesi alınabilir. Bunun için vatandaşların H1-B vize türüne yönelmeleri istenir. En fazla 6 yıllık olan vizeye dair Green Card çıkartılması zorunlu kılınır.

H1B1 Vizesi

Araştırma – Geliştirme projelerinde çalışanlar ya da özel bir mesleğe hizmet verenler için H1B1 vizesine yer verilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri Vatandaş ve Göçmenlik Hizmeti kriterlere uygun olanların bu geçici çalışma izninden faydalanmalarına imkan tanıyor.

H2b Vizesi Nasıl Alınır

İşveren firmanın Amerikan Konsolosluğu ile iletişime geçmesi halinde H2b vizesi temin edilebilir. Nitekim bu vize türünde iş verenin beklentisi açıklanır. Aynı zamanda vatandaşların H2B başvuru formunu doldurmaları ve belgelerini hazırlamaları beklenir.

Amerika’ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

Çalışma izin başvurusu için I-129 formuna ihtiyaç duyulur ve ilgili büro tarafından değerlendirilir. Göçmen bürosu tarafından öncelikle formlar ve belgeler değerlendirilir. E-randevu neticesinde çalışma izni için mülakata yer verilir.

Amerikada Çalışma İzni Nasıl Alınır 2020

Birkaç türden ele alınan çalışma iznine dair gerekli evraklar toplanır. 2020 yılında geçerli olan her bir belge 2021 yılında da başvurulara dair değerlendirilir. Belgeler ve başvuru formları üzerinden yetkili makamlara başvurulması beklenir.

Amerika’da Çalışma ve Oturma İzni

Vize başvuru formu DS – 160 olarak ele alınır ve online ortamdan ulaşılır. Bunun yanı sıra I-129 formu da doldurulmalı ve belgeler ile ibraz edilmelidir. Her bir belge Konsolosluk ile Büyükelçilik üzerinden incelenerek sonuç açıklanır.

Amerika’da Çalışma İzni Olmadan Çalışmak

Geçici ya da kalıcı çalışma vizesine sahip olmayanlar çoğu iş yerinde kabul edilmez. Çünkü bu özelliklere karşı hem işveren hem de işçinin ciddi cezalar ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz hale gelir. İllegal çalışma koşullarına uyum sağlamakta güç olacaktır.

Amerika’da Çalışmak İstiyorum

Amerika’da çalışmak adına önceliğiniz vize evraklarını toplamak ve başvuru formlarını doldurmak olmalıdır. Aynı zamanda online randevulara geçerek mülakata geçilmesi gerekir. Nitekim çalışma koşulları arasında iyi seviyede dil bilmekte yer alır ve mülakatta bu durum sorgulanır.

Amerika’da Çalışmak

ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu tarafından çalışma izni başvurularına geçilir. Özellikle de USCIS I-129 formu bunlar arasında yer alır ve işçilerin çalışmalarına dair prosedürlere yer verilir. Nitekim form kadar evrakların da toplanması ve başvurunun gerçekleşmesi esas alınır.

Amerika’ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

Birkaç kategoriden geçici çalışma vizesine yer verilir. Vatandaşların ilgili kategoriden başvurularını iletmeleri beklenir. Bunun için I-129 çalışma izni başvurusuna geçer ve belgelerinizi ibraz edersiniz.

Amerika Çalışma Vizesi

Pasaport, güncel 2 adet fotoğraf ve tam vukuatla nüfus kayıt örneği şeklinde birkaç belgeye ihtiyaç duyulur. Vize talep dilekçesi ile başvuru formları üzerinden her birinin temin edilmesi beklenir.

H-1B Vizesi

Özel meslek sahibi olan vatandaşlar bu vize türüne başvurabilir. Başvurular sırasında ABD menşeili firmadan gelen teklifler dikkate alınır.

Amerika’da Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

Amerika’da çalışmak için ilk olarak Amerika vizesi alınmalıdır. Ve bu vizenin iş-çalışma vizesi olması önemli bir detaydır.

ABD Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Amerika çalışma izni, Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliği tarafından gerçekleşir.

Amerika'da Oturma Ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Amerika’da ikamet etme ve aynı zamanda çalışmak amacıyla bulunan kişiler, Amerika Büyükelçiliği’ne başvuru talebinde bulunmalıdır.

Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×