Amerika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Amerika Çalışma İzni Vize İşlemleri

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Vizesi Nedir?

Amerika oturum ve çalışma izni vizesi, kişilerin mesleki durumlarına göre farklı türlerde verilmektedir.

Sporcular, sanatçılar, Türkiye Cumhuriyeti’ nden Amerika’ ya gösteri, tiyatro vb. amaçla gidecek olan kişilerin Amerika P vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir. Din görevlilerinin Amerika’ da oturum ve çalışma izni vizesi olarak R vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak olağanüstü başarıları olan ve Amerika’ da çalışmak isteyen kişilerin O vizesine başvurması gerekmektedir. ABD ve Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan ilgili şirketin tayin, transfer vb. durumları için L1 vizesine başvurulması gerekmektedir.Amerika’ da geçici olarak çalışmak isteyen kişilerin H-1B, H2A, H2B,H3 vize başvurularından ilgili olana başvuru dilekçesi doldurması gerekmektedir. 

Amerika’ ya yatırımcı olarak gelmek isteyen kişilerin, E2 vizesine sahip olması gerekmektedir. Amerika ile ticaret yapan kişilerin E1 Amerika tüccar vizesine başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kültürel değişim programı kapsamında başvurulacak vizenin ismi ise Q1 vizesidir.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Kaç Günlük Alınır?

Amerika’ da oturum ve çalışma izni kısa süreli ve uzun süreli olarak iki aşamada verilebilmektedir. Başvuru yapılacak olan vizenin türüne göre maksimum 6 aylık olan kısa süreli vizeler ve maksimum 10 yıl olan uzun süreli Amerika Oturum ve çalışma izni vizesi bulunmaktadır.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni için Nereye Başvurulur?

Amerika Konsolosluğu ve Amerika Büyükelçiliğine başvuruda bulunulması ve ilgili yerlerden randevu alınması gerekmektedir. Amerika oturum ve çalışma izni için Eray Tur acentasına da başvurmanız mümkündür. Başvuru ve mülakat sürecinde yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Amerika Oturum ve Çalışma İzni Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Pasaport
  • Biyometrik Veri Girişi ( 2 adet biyometrik fotoğraf ve biyometrik parmak izi girişi)
  • Amerika oturum ve çalışma izni vize başvuru formu
  • Başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahatin gerçekleşmesi durumunda seyahatin karşılanacağı finansal destek bilgisi
  • Uçak rezervasyon bilgisi
  • Otel rezervasyon bilgisi
  • Başvuru sahibinin son 3 ayı içeren banka hesap dökümü

Amerika vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/amerika-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×