Finlandiya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Finlandiya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Finlandiya Ulusal D Vize Başvuru Formu

 

     Finlandiya yıl içerisinde çok fazla ziyaretçi alan ve hatta birçok kişinin vatandaşlık almak için uğraştığı bir ülkedir. Finlandiya’ya hangi amaçla gidecek olursanız olun vize almanız gerekmektedir. Bu vizeyi alabilmek için de Konsolosluk tarafından belirlenen belirli evraklar vardır ve bu evraklar sizin hakkınızda bilgiler edinilmesini sağlayarak, Finlandiya’ya gitmeye yeterli olup olmadığınız değerlendirilecektir. Gitme sebebinize uygun olarak vize almanız gerekmektedir. Ulusal D Vize de bu vize çeşitlerinden birisidir ve eğer Finlandiya’da 90 günden daha uzun süre kalmanız gerekecekse almalısınız. Örneğin eğitim, evlilik, çalışma vs. gibi sebeplerden kaynaklı Finlandiya’ya gidecekseniz Finlandiya ulusal D vize almanız gereklidir. 90 gün sınırı koyulmasının sebebi de Finlandiya’nın Schengen ülkelerinden birisi olmasıdır. Schengen ülkesi olma sebebiyle Finlandiya’ya kısa süreli olarak en fazla 90 gün izin verilmektedir. Aile birleşimi, çalışma izni, eğitim vizesi, Finlandiya ulusal D vize çeşitlerindendir.

 

     Finlandiya ulusal D vize alabilmek için belirli evraklar hazırlamalısınız ve bu evrakları, uzun süreli vize olduğu için, Finlandiya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne götürmelisiniz. Bu evraklardan en önemlisi Finlandiya ulusal D vize başvuru formudur. Bu başvuru formu doldurulurken verilen tüm bilgilerin doğru olmasına ve diğer bütün evraklardaki bilgilerle uyuşuyor olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde vize reddi alabilir ve daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Vize başvuru formunu kendi el yazınızla ve tükenmez harflerle doldurmalısınız. Eğer işlemlerinizde hata olmasını istemiyor ve daha kısa sürede halletmek istiyorsanız schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Finlandiya Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye