Finlandiya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Finlandiya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Finlandiya Aile Birleşimi  

     Finlandiya aile birleşimi vizesi, anne, baba veya kardeşiniz Finlandiya’da yaşıyorsa veya Finlandiya vatandaşı olan biriyle evlendiyseniz ve onlarla yaşamak istiyorsanız eğer oturma iznine sahip olabilmek için gerekli olan vize türüdür. Uzun süreli vizelerden biri olan Finlandiya aile birleşimi vize başvuru işlemlerini Finlandiya Konsolosluğu ya da Büyükelçilik tarafından gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Uzun süreli vizelerden olduğu için de dikkatli olmalı ve belgeleri istenildiği gibi hazırlamalısınız. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile detaylı bilgiler elde edebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Bütün Avrupa ülkelerine oranla Finlandiya vize konusunda biraz daha zorludur. Özellikle de uzun süreli vize türlerinde maddiyatı önemsemektedir. Uzun süreli olarak vize alabilmek için maddi gelirinizin iyi olması gerekmektedir.

Finlandiya Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

     Finlandiya aile birleşimi vize alabilmek için gerekli olan evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve aile birleşimi vize başvuru formu ile birlikte Finlandiya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine gitmeli ve başvurunuzu tamamlamalısınız.

  • Son 3 ayda çekilmiş olan biometrik bir fotoğraf,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan ve en az 2 boş sayfaya sahip olan pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi,
  • Adres ve ikamet bilgilerinin açıkça belirtildiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Yabancı uyruklu olan taraf ile ilgili detaylı bilgiler ve uluslararası evlenme kayıt örneği,
  • 18 yaştan küçük bireyler için anne ve baba onaylı olan izin belgesi,
  • Finlandiya vatandaşı olan eşin doğum belgeleri, oturma izin belgeleri ve kimlik pasaport bilgileri,
  • Başvuru yapan kişinin yeterli dil seviyesinde olduğunu kanıtlayacak dil sertifikası ya da belgesi.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye