Finlandiya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz ve Finlandiya’da ticari işler yapmak istiyorsanız eğer, yapacağınız işin kar amacı gütmesi gerekmektedir ve bunun için de oturma iznine sahip olmanız gerekmektedir. Ticari olarak yaptığınız faaliyetlerinizin belirli belgelerle kanıtlanması gerekir ve bu belgeler değerlendirilerek vize vermek için karar verilir. 

Ne amaçlarsanız amaçlayın, kar amacı güderek eğer ticari işler yapmak istiyorsanız Finlandiya çalışma izni vizeniz olmalıdır. Çalışma izni vizesi alınabilmesi için gerekli olan belgeler vardır ve bu belgelerin eksiksiz olarak iletilmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile Finlandiya çalışma izni vize işlemlerinde profesyonel destek alabilirsiniz.

Finlandiya Çalışma Vizesine Başvuru Yapabilcekler

     Türkiye’de herhangi bir sabıka kaydı olmayan, Finlandiya ile görüşmeler sağlamış ve iş konusunda da anlaşmalar sağlayabilmiş, konsolosluk tarafından istenen her şeyi sağlayabilmiş, nitelikli pasaportu olanlar ve Finlandiya tarafından hazırlanan göç yasasına uyumlu olan herkes başvuru yapabilmektedir.

Finlandiya Çalışma İzni Vizesi İçin Gereken Evraklar

    Finlandiya çalışma vizesi için gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı ve ardından vize talebi dilekçesi ile Finlandiya Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilir. Evrakların her birinin birbiriyle uyuşmasına ve eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz.

  • Son 10 yılda alınmış olan pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan vize başvuru formu,
  • Kalma sebebini açıklayan bir dilekçe,
  • Çalışma iznini gösteren onaylı belge ve de çalışma belgesine uygun olan bir uluslararası belge,
  • Vatandaşı olunan ülkeye ait bir sabıka kaydı,
  • Finlandiya’da çalışmak için bir firma ile anlaşıldıysa eğer, şirket bilgileri ve maaş onay belgesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf.

Finlandiya vizesi  kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/finlandiya-vize bağlantısın’dan yeni yılda detaylıca düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×