Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Finlandiya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Finlandiya Çalışma İzni Vize Başvurusu

Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz ve Finlandiya’da ticari işler yapmak istiyorsanız eğer, yapacağınız işin kar amacı gütmesi gerekmektedir ve bunun için de oturma iznine sahip olmanız gerekmektedir.

Finlandiya Vatandaşlık Vize İşlemleri

Ticari olarak yaptığınız faaliyetlerinizin belirli belgelerle kanıtlanması gerekir ve bu belgeler değerlendirilerek vize vermek için karar verilir. 

Ne amaçlarsanız amaçlayın, kar amacı güderek eğer ticari işler yapmak istiyorsanız Finlandiya çalışma izni vizeniz olmalıdır. Çalışma izni vizesi alınabilmesi için gerekli olan belgeler vardır ve bu belgelerin eksiksiz olarak iletilmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir.

Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile Finlandiya çalışma izni vize işlemlerinde profesyonel destek alabilirsiniz.

Finlandiya Çalışma Vizesine Başvuru Yapabilcekler

 Türkiye’de herhangi bir sabıka kaydı olmayan, Finlandiya ile görüşmeler sağlamış ve iş konusunda da anlaşmalar sağlayabilmiş, konsolosluk tarafından istenen her şeyi sağlayabilmiş, nitelikli pasaportu olanlar ve Finlandiya tarafından hazırlanan göç yasasına uyumlu olan herkes başvuru yapabilmektedir.

Finlandiya Çalışma İzni Vizesi İçin Gereken Evraklar

 Finlandiya çalışma vizesi için gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı ve ardından vize talebi dilekçesi ile Finlandiya Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilir.

Evrakların her birinin birbiriyle uyuşmasına ve eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz.
Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri
Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri

  • Son 10 yılda alınmış olan pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan vize başvuru formu,
  • Kalma sebebini açıklayan bir dilekçe,
  • Çalışma iznini gösteren onaylı belge ve de çalışma belgesine uygun olan bir uluslararası belge,
  • Vatandaşı olunan ülkeye ait bir sabıka kaydı,
  • Finlandiya’da çalışmak için bir firma ile anlaşıldıysa eğer, şirket bilgileri ve maaş onay belgesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf.

Finlandiya vizesi  kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/finlandiya-vize bağlantısın’dan yeni yılda detaylıca düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Çalışma İzni

Finlandiya refah seviyesinin yüksekliği ile çalışmak isteyen kişilerin şanslarını denedikleri ülkelerin başında gelmektedir. Çalışma izni olmadan bir işe girilmesi durumunda bu adımın vizeyi dahi tehlikeye atabileceğinin belirtilmesi gerekir.

Finlandiya’da Nasıl Çalışabilirim?

Öncelikle bu konuya dair izin alınması gerekir. Vizenize ek olarak çalışma izni için başvurmalısınız. Diplomanız ve iş tecrübelerinizi sunmak ve dile ne kadar hakim olduğunuzu kanıtlamak bu aşamada yeterli bir adımdır.

Finlandiya Oturma İzni Ücretleri Ne Kadar?

Oturma izni almak isteyen kişilerin aile birleşimi konusunda talepte bulunmalarına imkan verilmektedir. Bu şekilde oturma iznini ilerleyen senelerde vatandaşlık kazanma aşamasına da taşıma fırsatını elde edebilirsiniz.

Finlandiya Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Göçmenlik başvuru adımını tamamlarken kişilerin online adım atmasına izin verilmemektedir. Göç idaresine bizzat gerekli evraklar ile başvurulması gerekir. Yasa dışı göçmenlerin tespit edildikleri anda sınır dışı edileceğinin de ayrıca bildirilmesi lazımdır.

Finlandiya Oturma Ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni talep edebilmek için kişilerin sosyal hayata entegrasyonun en temel kıstası olan dile hakim olması gerekir. Ayrıca oturum izni alan kişilerin devlet tarafından sunulan dil kurslarına da katılım sağlayacağına ilişkin taahhütte bulunması gerekir.

Finlandiya Çalışma İzni Şartları Nelerdir?

Çalışma izni şartlarının başında sabıka kaydının olmaması gelmektedir. Bu aşamada hem oturum hem de vatandaşlık alma sürecinde sabıkası olan kişiler sürece dezavantajlı biçimde başlayacaklardır.

Finlandiya Oturma İzni Başvuru Merkezi Randevusu Nasıl Alınır?

Pandemi sebebi ile vize başvuru adımlarının gerçekleştirilmesi için öncelikli olarak başvuru için randevu almak gerekir. Randevu alma adımlarında esnek çalışma saatleri de dikkate alınarak süreç düzenlenmektedir.

Finlandiya Oturma İzni Mülakat Soruları Nelerdir?

Ülkenin temel değerlerine dair bilgi sahibi olmak mülakatlarda aranan temel özelliklerdendir.

Finlandiya Çalışma Vizesi

Finlandiya’da çalışmak ve orada yaşamak için Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerde yaşayan bir kişinin vize alma zorunluluğu vardır. Finlandiya Türkiye için vize uygulayan ülkelerden bir tanesidir. Türk vatandaşlarından bordo pasaportu olanlar için vize zorunlu iken yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları için ise 180 gün içerisinde 90 gün kadar seyahat imkânı vardır.

Yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları 90 günlük dolaşım haklarında sadece seyahat etme ve iş toplantılarına gitme hakkına sahiptir. Çalışma ve oturum için Finlandiya çalışma vizesi alınması şartı vardır.

Finlandiya oturma ve çalışma izni almak için vize başvuru sahibi ticari faaliyette bulunuyor olmalıdır ve kâr amacı gütmelidir. Fakat mutlaka ticari anlamda kar edildiğinin belgelenmesi şarttır. Özellikle yapılan iş planları ve işin devamlılığını sağlayan bağlayıcı sözleşmeler belgeleri ile sunulmalıdır. Ayrıca yapılan finansal sözleşme ve anlaşmalar da belgelendirilebilir.

Finlandiya çalışma izni şartları arasında, başvuru sahibinin geçim kaynaklarının bir teminat altında olması gerekir. Yani risk faktörlerinin olmaması ya da minimum düzeyde olması şartı vardır. İş yerinin belirli ve sürekli bir kazancı olması ya da başvuru sahibinin düzenli bir maaşı olması, kendi özel birikimleri olması, ülkenin belirlediği asgari ücretin üzerinde bir geliri olması şarttır. Ayrıca verilen oturum izni süresinde kendisine yetecek bir birikimin olması gerekir. Ekonomik Kalkınma, Ulaşım ve Çevre Merkezi adlı birim tarafından başvuru sahibinin hesabındaki tutar değerlendirilerek karar verilir.

Finlandiya’da nasıl çalışabilirim? Öncelikle bir oturma izni alınması gerekir. Oturma izni olmadan kaça yollarla çalışmak ciddi yaptırım cezalarına neden olabilir. Finlandiya’da yapılacak işin türüne ve özelliklerine göre ikamet izni de alınmalıdır. Eğer oturma izni alındı ise, çalışma hakkı da elde edilmiş olur. Oturma izni içerisinde çalışma hakkı varsa o zaman ayrı olarak çalışma izni alınması şart değildir. bun anlamak için ise oturma izni kararına bakılmalıdır.

Finlandiya göçmenlik başvurusu yapıldığı zaman gereksinimlere göre çalışma izninin türü belirlenir. İkamet iznine başvuru yapılacaksa o zaman yapılacak işe uygun bir maaş alınmalıdır. İkamet izni süresi boyunca alınan aylık maaş yeterli miktarda olmalıdır.

İşe dayalı oturma izni alınıyor ise alınan izin sadece bir işverene ve işyerine aittir. Yani bir çalışma izni ile her işyerinde çalışma durumu yoktur. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurarak çalışma izni ve oturma izni alınmalıdır.

Finlandiya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Finlandiya çalışma izni için infofinland.fi adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu web site üzerinden kendi durumunuza göre çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz.

Finlandiya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Öncelikle seyahatiniz için konaklama ve otel rezervasyonları yaptırmalısınız. Daha sonra tüm evraklarınız ile Finlandiya Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Finlandiya Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşından büyük olan ve en az 4 – 7 yıl Finlandiya içerisinde sorunsuz bir şekilde yaşayan kişiler Finlandiya vatandaşlığı için başvuruda bulunabilir.

Finlandiya Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×