Finlandiya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Finlandiya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Finlandiya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Finlandiya Vize Başvuru İşlemleri

Finlandiya Turistik Vize

Schengen bölgesinde bulunan Finlandiya’ya turistik amaçla bir ziyaret düzenliyorsanız eğer Finlandiya turistik vize almalısınız. Vizeyi alabilmek için başvuru yapmanız gerekli ve başvuru için de hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır.

Finlandiya Vize Reddi

Eğer Finlandiya ziyareti sonrasında başka bir Schengen ülkesine de geçiş yapmayı düşünüyorsanız eğer Schengen vizesi almanız daha uzun süreli kalmanıza hak sağlayacaktır.

 

Finlandiya turistik vize kısa süreli vizelerdendir ve en fazla 90 gün kalmanıza imkan vermektedir.

Finlandiya’ya, 90 günü aşmayacak bir gezi planlıyorsanız, Shengen Vizesi kapsamında Finlandiya turistik vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Yazımızda, ‘Finlandiya turistik vize için gerekli evraklar, Finlandiya turistik vize ücretleri, Finlandiya turistik vize kaç günde çıkar?’ konularında öğrenmeniz gereken tüm detaylara değineceğiz.

Finlandiya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Finlandiya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz

Metnimizin sonunda, Schengen Vize tarafından hazırlanan, Finlandiya turistik vize başvurusu yapacak olanlar için fazlaca önem teşkil eden, Finlandiya turistik vize başvuru formu ve dilekçesi örneklerini de ekleyeceğiz.

Finlandiya Turistik Vize Evrakları

Finlandiya turistik vize başvurusu yapmak isteyenlerin, bazı resmi evraklara ihtiyacı vardır. Başvuru yapan herkesten istenen standart belgelerin yanı sıra, Finlandiya turistik vize evrakları arasında, kişinin mesleğine özel olarak temin etmesi gereken farklı belgeler de bulunmaktadır.

Schengen Vize’nin sizler için güncel olarak hazırladığı Finlandiya turistik vize için gerekli evraklar şu şekildedir:

Standart Belgeler:

· 2 Adet Biometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, başvuru sahibinin güncel görünüşünü temsil eden, başka herhangi bir vize işleminde kullanılmamış, beyaz arka fonlu ve 35×45 mm boyutlarında 2 adet biometrik fotoğrafınız gerekmektedir.

· Pasaport:  Finlandiya turistik vize başvurusu yaparken kullanacağınız pasaport, son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olmalı ve deformasyona uğramamış olmalıdır. Eski (lacivert) pasaportla veya deforme olmuş pasaportla vize başvurusu yapanların, başvuru kabul olmuş olsa dahi ülkeye girememe ihtimalleri bulunmaktadır. Ek olarak pasaport sürenizin, seyahat bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasını kapsayacak şekilde olması da gerekmektedir.

·  Finlandiya Turistik Vize Başvuru Formu: Finlandiya Konsolosluğu tarafından hazırlanan turistik vize başvuru formunda yer alan bilgiler doğru ve kanıtlanabilir olmak zorundadır. Finlandiya turistik vize başvuru formu doldurulurken yüksek ihtimalle yardıma ihtiyaç duyacaksınız. Bu noktada Schengen Vize, danışmanlık hizmeti kapsamında sizlere her türlü yardımı sağlamaktadır.

· Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru işlemlerinde kullanılmak üzere, başvuru yapan kişinin kendisi ve ailesine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği; adres bilgileri de bulunacak şekilde düzenlenmiş, orijinal ve güncel belge olmalıdır. Ek olarak, başvuru yapan kişiye ait nüfus cüzdanının, ön ve arka yüz bilgileri net olarak görünür şekilde fotokopisi de Finlandiya turistik vize için gerekli evraklar arasındadır.

· Başvuru Yapanın Maddi Durumunu Kesinleştiren Belgeler: Vize işlemleri için başvuru yapan kişinin, çalıştığı kuruma giderek son 3 aylık maaş bordrolarını kaşeli ve ıslak imzalı şekilde temin etmesi gerekmektedir. Ek olarak, şahsi banka hesaplarınızın 3 aylık aktif hareketlerini içeren hesap özetleri de, ilgili banka tarafından ıslak imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri ile hazırlanmış halde sunulmalıdır. Bu noktada, başvuru yapan kişinin en az 3000 TL bakiyeye sahip olması, ziyaret edilen ülkede maddi zorluk yaşanmaması adına şart koşulmaktadır. Ayrıca kişiye ait tapu, araç ruhsatı, ek gelir, kredi kartı ekstreleri de bulunuyorsa, başvuru belgeleri arasına eklemelidir.

· Seyahat Amacını İçeren ve Destekleyen Belgeler:

Başvuru belgeleri arasında, seyahat amacını anlatan metin ve anlatılanı kanıtlayıcı yönde belgeler bulunmalıdır. Ayrıca, kişinin Finlandiya’da bulunacağı süreyi netleştirmek amacıyla, ülkeye giriş ve çıkışta kullanılacak uçak biletlerine ait bilgiler ve seyahat süresince kalınacak yere ait bilgiler Finlandiya turistik vize evrakları arasında yer alır.

·  Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru yapacak olan kişin, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, seyahat süresini kapsayan, en az 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortası bulunmak zorundadır. Schengen Vize olarak, seyahat sağlık sigortası hizmeti için de sizlere yardımcı olmaktayız.

· Finlandiya Turistik Vize Talep Dilekçesi: Finlandiya’ya giriş vizesi için en önemli belgelerden biri de vize talep dilekçesidir. Dilekçede yapılan herhangi bir hata direkt olarak başvuru reddine yol açabileceğinden, dilekçe yazımı hususunda Schengen Vize uzman çalışanlarından yardım almanızı öneririz.

Mesleki Belgeler:

· Kişinin Çalıştığını Kanıtlayan Belgeler: SGK işe giriş belgesi ve hizmet dökümüne ek olarak, bağlı bulunulan kurumdan kaşeli ve ıslak imzalı şekilde alınmış resmi izin belgesi de gerekli evraklar arasında yer almaktadır.

· Kişinin Çalıştığı Kuruma Dair Bilgileri Doğrulayan Belgeler: Kişiye ait, güncel tarihli vergi levhası ve kurumda çalıştığını gösteren faaliyet belgesi;

kuruma ait, imza sirküleri ve varsa kurumun ticaret sicil gazetesi evraklar arasına eklenmelidir.

·         Kişi Emekli İse; emekli olduğunu gösteren belgeler,

·         Kişi Memur İse; oda sicil kaydı ve diğer kurum belgeleri,

·         Kişi Öğrenci İse; öğrenciye ait orijinal ve güncel tarihli öğrenci belgesi,

·         Kişi Çiftçi İse; bağlı olunan ziraat odasından alınmış sicil kaydı ve varsa kişinin sahip olduğu tarım alanlarına ait belgeler, gerekli evraklar arasına eklenmelidir.

Özel Durum Belgeleri:

 • Finlandiya turistik vize başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşından küçük olması dahilinde, ebeveynleri tarafından imzalanmış, noter onaylı muvafakatname belgesini sunmak zorundadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler başvuru yaparken, en az 6 ay geçerliliği bulunan oturma izni fotokopisini belgeler arasına eklemelidir.

 • Başvuru yapan kişi Finlandiya’nın yanı sıra farklı Schengen ülkelerine de ziyarette bulunacaksa, duruma ait belgeleri bildirmek zorundadır.

 • Varsa daha önceki pasaporta ait kimlik bilgilerinin fotokopisi ve daha önce alınmış olan Schengen vizelerinin fotokopisi ibraz edilmelidir.

Finlandiya Turistik Vize Başvuru Formu

Finlandiya’ya düzenleyeceğiniz turistik gezi kapsamında, ibraz etmeniz gereken belgeler arasında Finlandiya turistik başvuru formu da bulunmaktadır. Formun içeriğindeki, kimlik bilgilerinize ait soruları yanıtladıktan sonra Finlandiya Başkonsolosluğu çalışanları tarafından bizzat teyit edilecek olan sorularla karşılaşacaksınız.

Finlandiya Turistik vize başvuru formunuzun onay alması için, formda bulunan belgelerin doğruluğu ve kanıtlanabilirliği önemlidir. Ayrıca bu aşamada yapacağınız herhangi bir hatanın olumsuz yönde büyük sonuçlar doğuracağı söylenebilir. Bu nedenle başvuru formunuzun onaylanma ihtimalini artırmak adına, Schengen Vize uzman çalışanlarının tecrübelerine güvenebilir, bizlerden destek hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/finlandiya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Finlandiya Turistik Vize Ücretleri

Finlandiya turistik vize başvurusu için gerekli belgeleri temin ettikten sonra yapmanız gereken diğer hamle, harç ücretlerini ödemeniz olacaktır. Finlandiya turistik vize ücretleri 60 ila 100 Euro arasında, kura bağlı olarak değişkenlik gösteren durumdadır.

Finlandiya turistik vize ücretini ödemeniz dahilinde yaptığınız başvuru kabul edilmeyebilir. İşlemler gerçekleştirildikten sonra, üzülerek, herhangi bir para iadesi yapılmayacağını belirtiriz. Bu noktada başvurunuzun kabul edilebilirliğini artırmak adına bilirkişilerden destek almak yararınıza olacaktır. Schengen Vize çalışanları tarafından verilen profesyonel hizmet ile, başvurunuzdaki riskleri minimuma indirgeyeceksiniz.

Finlandiya vize ücreti yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücreti için >> schengenvize.net/finlandiya-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.
 

Finlandiya Turistik Vize Dilekçesi

Finlandiya turistik vize dilekçesi yazılırken, ziyaretinize ait detaylı bilgileri içermek zorundadır. Ayrıca dilekçenin belirli kalıplara uygun olarak, düzgün üsluplu ve yazım hatası içermeyen şekilde yazılmış olmasının olumlu getirileri olacaktır. Bu noktada profesyonel kişilerden danışma hizmeti almanız yararınızadır.

Metnimizin sonunda, sizler için Schengen Vize tarafından hazırlanan, vize kabulünde önemli rol oynayan Finlandiya turistik vize dilekçesi ve başvuru formu örneklerini bulabilirsiniz.

Finlandiya vize başvurusu için bedelsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/finlandiya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya’ya iş amaçlı bir ziyaret düzenlemeyi planlıyorsanız, yapmanız gereken öncelikli iş Finlandiya ticari vize sahibi olmaktır. Finlandiya ticari vize başvurusunda bulunabilmek için öncelikli şart; işyeri sahibi, şirket sahibi, şirket çalışanı veya iş amaçlı ziyaret gerçekleştireceğini kanıtlayabilen kişi kategorilerinden birine giriyor olmaktır.

Yazımızda, ‘Finlandiya ticari vize için gerekli evraklar, Finlandiya ticari vize ücretleri, Finlandiya Ticari vize kaç günde çıkar?’ gibi konularda bilgi sahibi olmanız gereken tüm noktaları sizinle paylaşacağız. Ayrıca metnimizin sonunda, sizlere özel olarak Schengen Vize tarafından hazırlanan, Finlandiya ticari vize başvuru formu ve dilekçesi örneklerini de bulabilirsiniz.

Sahibi olduğunuz ya da çalıştığınız şirket adı altında belirli bir süre için Finlandiya’ya proje görüşmesi, toplantı ya da seminer gibi sebeplerle gitmeniz gerekiyorsa eğer Finlandiya ticari vize almalısınız.

Finlandiya Konsoloslukları tarafından görevli olan birçok hizmet binası vardır ve buralardan başvuru tamamlanabilmektedir.

Finlandiya ticari vize başvurusu yaparken eksiksiz bir şekilde hazırlanması gereken evraklar vardır ve bu evraklar tamamlandıktan sonra başvuru gerçekleşebilir. Finlandiya ticari vize, kısa süreli vizelerdendir ve en fazla 90 gün geçerlidir.

Finlandiya Ticari Vize Evrakları

Finlandiya ticari vize başvurusu yapmak isteyenlerin hazırlaması gereken bazı evraklar bulunuyor. Başvuru yapan herkesin temin etmesi gereken standart belgelerin yanı sıra, Finlandiya ticari vize evrakları arasında, seyahatin amacını kanıtlayıcı ve mesleki olmak üzere ek belgeler istenebiliyor.

Schengen Vize’nin sizler adına güncel olarak hazırladığı Finlandiya ticari vize için gerekli evraklar şu şekildedir:

Standart Belgeler

 • Pasaport: Finlandiya ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarının, son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş ve herhangi bir deformasyona uğramamış olması gerekiyor. Deforme olmuş veya eski (lacivert) pasaportla başvuru yapanların, başvuruları onaylansa bile ülkeye giriş yapamama riskleri bulunmaktadır. Vize işlemlerinde kullanacağınız pasaportunuzun, en az iki sayfası boş olmalıdır. Ayrıca, kullanım tarihi en az, seyahat sonrasındaki üç ayı da kapsamalıdır.
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf: Başvuru sırasında, güncel halinizi temsil eden, yani maksimum üç ay içerisinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf ibraz etmek durumundasınız. Fotoğraflarınız, beyaz arka plana sahip olmalıdır ve boyutları da 35×45 mm olacak şekilde düzenlenmelidir. Ayrıca, daha önceki vize işlemlerinizde kullandığınız fotoğrafı tekrar kullanamazsınız.
 • Finlandiya Ticari Vize Başvuru Formu: Finlandiya Konsolosluğu tarafından, vize işlemleri sırasında doldurmanız üzere Finlandiya ticari vize başvuru formu hazırlanmaktadır. Formda kullanacağınız bilgilerin doğruluğu ve kanıtlanabilirliği sizin kontrolünüzde olacaktır. Bu aşama, vize onayı için önem teşkil ettiğinden, herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına, Schengen Vize çalışanlarının uzman görüşlerinden yardım almanızı öneririz.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Finlandiya ticari vize için gerekli evraklar arasında yer vereceğiniz diğer belgeler; tüm aile üyelerinin ikametgâh adresini içerecek şekilde düzenlenmiş, güncel tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve başvuru sahibinin nüfus cüzdanına ait bilgilerin net olarak görüldüğü önlü arkalı nüfus fotokopisi şeklinde olmaktadır.
 • Başvuru Yapanın Maddi Durumunu Kesinleştiren Belgeler: Başvuru yapan kişi, bağlı olduğu kurum veya şirkete giderek, 3 aylık maaş bordrosunu kaşeli ve ıslak imzalı şekilde edinmelidir. Ayrıca başvuru yapan kişinin, şahsi banka hesaplarındaki 3 aylık aktif hareketlerini gösteren hesap özetlerinin de, ilgili banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleriyle hazırlanmış halde sunulması gerekmektedir. Halihazırda 5000 TL bakiyesi bulunmayan vize adaylarının başvurusu kabul edilmez. Ek olarak varsa kişiye ait tapu, araç ruhsatı, ek gelir, kredi ekstreleri gibi gelir-gider tabloları, başvuru evrakları arasında yer almalıdır.
 • Finlandiya Ticari Vize Talep Dilekçesi: İş amaçlı yapılan ziyaretlere katılım sağlayabilmek adına Finlandiya ticari vize başvurusu yapanlar için en önemli noktalardan biri vize talep dilekçesi olmaktadır. Bu bağlamda yapacağınız en ufak yanlışta, Finlandiya Konsolosluğundan vize onayı alamama ihtimaliniz bir hayli yükselir. Schengen Vize, uzman destek ekibi sayesinde işleri sizin için kolaylaştırabilir.
 • Seyahat Amacını İçeren ve Destekleyen Belgeler: Finlandiya’ya iş amaçlı düzenlenen seyahatin amaca yönelik hizmet ettiğini kanıtlamak üzere, ülkeye giriş ve çıkışta kullanılacak olan uçak biletlerine ait bilgiler ve bu süreç içerisinde kalınacak yere ait bilgiler Finlandiya ticari vize başvurusunda gerekli evraklar arasındadır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Finlandiya’ya ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişi, en az seyahat süresince geçerliliğini koruyan, minimum 30.000 Euro değerinde orijinal seyahat sağlık sigortasına sahip olmak durumundadır.
 • Ticari Vize Davet Mektubu: Finlandiya’ya iş amaçlı gitmenizi sağlayan şirket tarafından, şirketin antetli kâğıdı üzerine, ticari partnerinin pasaport, kimlik ve iletişim bilgilerini içeren, kaşeli ve ıslak imzalı davet mektubu oluşturulmalıdır. Ardından bu mektubun orijinali, başvuru evrakları içerisine eklenmelidir.

Mesleki Belgeler

 • Kişinin Çalıştığını Kanıtlayan Belgeler: Finlandiya’ya iş gezisi yapacak olan kimsenin, SGK işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü ve işverenden alınacak olan kaşeli, ıslak imzalı, resmi izin belgesi gerekli evraklar arasındadır.
 • Kişinin Çalıştığı Kuruma Ait Bilgileri Doğrulayan Belgeler: Başvuru yapana ait güncel hazırlanmış vergi levhası ve çalışılan kurumdaki faaliyet belgesi; kuruma ait imza sirküleri ve varsa ticaret sicil gazetesi, başvuru belgeleri arasında yer almaktadır.

Özel Durum Belgeleri

 • Finlandiya ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişi, yabancı uyruklu ise, en az son 6 aylık süreçte geçerliliği bulunan T.C oturma izni belgesini sunmalıdır.
 • Başvuru yapan kişi, diğer Schengen ülkelerine de seyahat planlamışsa, durumla ilgili ulaşım ve konaklama bilgilerini belgeler arasına eklemelidir.
 • Varsa önceki pasaporta ait kimlik bilgileri fotokopisi ve geçmişte edinilen Schengen vizelerinin kopyası ibraz edilmelidir.

Finlandiya Ticari Vize Başvuru Formu

Finlandiya Konsolosluğunca hazırlanan, Finlandiya ticari vize başvuru formu içeriğinde, başvuru yapan kişinin özlük bilgilerini ilgilendiren soruların yanı sıra, Konsolosluk çalışanlarının vize onayı verebilmeleri için bizzat teyit edeceği sorular da bulunmaktadır.

Finlandiya ticari vize başvuru formunda sizlere yöneltilen sorulara verdiğiniz yanıtların doğruluğu ve kanıtlanabilirliği önemlidir. Ayrıca, vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için özel olarak incelenen bazı soruların cevaplarında da hataya yer verilmemelidir. Bu bağlamda, hata riskini minimuma indirmek için Schengen Vize çalışanlarının uzmanlık seviyesindeki tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Finlandiya Ticari Vize Ücretleri

Finlandiya ticari vize başvuru aşamalarından bir diğeri, vize harç ücretini ödeme aşamasıdır. Kura bağlı olarak net rakam verilememekle birlikte, Finlandiya ticari vize ücretleri, 60 ila 100 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Finlandiya ticari vize başvurusu için ödediğiniz harç ücreti, süreç içerisinde hazırladığınız evrakların incelenmesi ve kanıtlanması adına harcanan zamana karşılık olarak alınmaktadır. Bu nedenle başvurunuzun kabul olmaması ihtimalinde, üzülerek, paranızın iade edilmeyeceğini belirtiriz. Bu noktada Schengen Vize profesyonel çalışanlarından, vize başvuru destek hizmeti almanız, başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini bir hayli artıracaktır.

Finlandiya Ticari Vize Dilekçesi

Finlandiya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler için önem arz eden bir diğer nokta, Finlandiya ticari vize dilekçesi olmaktadır. Dilekçenin yazımı, belli kalıplarla şekillenmiş, yazım hatası veya anlatım bozukluğu içermeyen, düzgün bir üslupla yazılmış şekilde sunulmalıdır.

Dilekçe oluşturma aşamasını kendiniz halletme kararı aldıysanız, yapacağınız en ufak hatanın vize başvuru reddine yol açabileceğini belirtiriz. Bu noktada yapılacak hatalardan kaçınıp, başvuru kabul ihtimalinizi artırmak amacıyla, Schengen Vize bilirkişilerinden yardım alabilirsiniz.

Metnimizin sonunda, sizlere örnek olması adına, Schengen Vize tarafından hazırlanmış Finlandiya ticari vize dilekçesi ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi

Finlandiya’da oturan bir tanıdığınız veya akrabanız olabilir ve onları ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Bu gibi bir durumda Finlandiya’ya girebilmek ve onları ziyaret edebilmek için Finlandiya aile ziyareti vize başvurusu yapmalısınız ve bu vize başvurusunda gerekli olan evrakların eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Eksik olan vize başvuruları ret alabilmektedir.

Finlandiya ziyaret vizesi kısa süreli vizelerdendir yani en fazla 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu seçeneği ile randevu alabilir ve bütün Finlandiya ziyaret başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Finlandiya’da yasal oturma izni bulunan, aile, akraba, arkadaş gibi yakınlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız, Finlandiya aile ziyareti vizesi için başvuru yapmalısınız.

Metnimizde, seyahat izni almak amacıyla bilmeniz gereken, ‘Finlandiya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar, Finlandiya aile ziyareti vizesi sonuçlanma süresi, Finlandiya aile ziyareti vizesi ücretleri’ gibi pek çok konuya yer vereceğiz.

Metnin sonunda, başvuru aşamalarında en önemli belgeler arasında yer alan, Finlandiya aile ziyareti vizesi başvuru formu ve dilekçesi için Schengen Vize tarafından hazırlanmış örneklere ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Finlandiya Konsolosluğu; Finlandiya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunanların hazırlaması gereken bazı belgeler olduğunu belirtmiştir. Bu belgeler arasında, herkes için standart olanların yanı sıra, kişinin mesleğine ve özel durumuna göre temin etmesi gereken farklı belgeler de bulunmaktadır.

Schengen Vize tarafından güncel şekilde hazırlanan, Finlandiya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar şöyledir:

Standart Belgeler:

·        Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu: Finlandiya Konsolosluğunun, vizeye başvuran kişi hakkında bilgi sahibi olabilmek için hazırladığı başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin, doğru ve kanıtlanabilir olması oldukça önemlidir. Finlandiya aile ziyareti vizesi başvuru formu, vize kabul aşamanızın büyük bir bölümünü oluşturduğundan, bu noktada yardıma ihtiyaç duyarsanız, Schengen Vize profesyonel destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

·        Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuruda bulunan kişinin kimlik bilgilerinin net olarak ayırt edilebildiği kimlik fotokopisini belgeler arasına ekleyiniz. Ayrıca, başvuru sahibinin kendisine ve ailesine ait ikamet yerlerinin de göründüğü, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize başvurusunda gerekli evraklar arasındadır. Bu belgenin, yakın tarihte düzenlenmiş orijinal belge olması önemlidir.

·        Pasaport: Vize başvurunuzu gerçekleştirirken kullanacağınız pasaport, geçmişteki son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olmalı ve bu süreçte herhangi bir deformeye uğramamış olmalıdır. 10 yıldan daha eski (lacivert) veya belirgin deformeye uğramış olan pasaportunuz, vize başvurusundan onay alsa bile, ülkeye girişinizin yapılamamasına sebebiyet verebilir. Ek olarak, pasaport sürenizin, seyahatten sonraki üç ayı da kapsamasına dikkat ediniz.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf: Başvuru sahibine ait, 35×45 mm boyutlarında, beyaz arkaplan üzerine çekilmiş, 2 adet biometrik fotoğraf, Finlandiya aile ziyareti vize başvurusu için kullanacağınız bir diğer ögedir. Fotoğrafın maksimum son üç ay içerisinde çekilmiş, güncel olması önemlidir.
 • Başvuru Yapanın Maddi Durumunu Kesinleştiren Belgeler: Başvuru yapan kişinin çalıştığı kurumdan edineceği son 3 aylık maaş bordrosu, kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Ayrıca, başvuru sahibinin kişisel banka hesaplarında, son 3 aylık aktif hareketlerini gösteren hesap özeti de evraklar arasında eklenmelidir. Finlandiya Konsolosluğu, aile ziyareti sırasında yapacağınız harcamaların karşılanabileceği garantisini almak üzere, banka hesaplarınızda toplam en az 5000 TL bakiye olmasını beklemektedir. Ek olarak, başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması, gelir sahibi olmaması gibi durumlarda, seyahat masraflarını karşılayacak olan kişinin gelir-giderlerine ait belgeler, başvuruda kullanılabilir.
 • Seyahat Amacını İçeren ve Destekleyen Belgeler: Seyahat amacını kesinleştirmek üzere, Finlandiya aile ziyareti vizesi için başvuru yapma sebeplerinizi anlatan belgeleri sunmanız gerekir. Bu belgeler arasında öncelikli olarak, Finlandiya’da bulunan yakınınızın sizi ülkesine davet ettiğini gösteren, Finlandiya Belediyesi tarafından onaylı davet belgesi yer almaktadır. Davet sahibine ait bilgiler de, davet belgesinin yanına eklenmelidir. Başvuru sahibine ait ülkeye giriş-çıkışta kullanılacak ulaşım bilgileri ve kalınacak yere ait bilgiler kanıtlarıyla birlikte eklenmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru yapan kişinin en az seyahat süresi boyunca geçerliliği olan, minimum 30.000 Euro değerinde seyahat sağlık sigortasına sahip olması zorunludur. Ayrıca Finlandiya aile ziyareti vizesini, ülkede gerçekleştirilecek sağlık ve tedavi faaliyetleri için almak istiyorsanız, tedaviyi yapacak olan kurumun onay belgesini ve tedaviye ait diğer bilgileri de belgeler arasına eklemelisiniz.
 • Finlandiya Aile Ziyareti Vize Talep Dilekçesi: Finlandiya’ya aile ziyareti vize başvurusu kabulünüzün gerçekleşmesi için önemli bir diğer aşama, Finlandiya aile ziyareti vize talep dilekçesidir. Bu dilekçenin yazımında belirli kalıplar ve özen gösterilmesi gereken durumlar bulunduğundan, başvurunuzun kabul ihtimalini artırmanız için Schengen Vize profesyonel destek ekibine danışmanızı öneririz.

Mesleki Belgeler:

 • Kişinin Çalıştığını Kanıtlayan Belgeler: Kişinin SGK giriş belgesi ve hizmet dökümüne ek olarak, Finlandiya ziyareti boyunca izinli olduğunu belirten, işverenden imzalı ve kaşeli onay belgesi alınmalıdır.
 • Kişinin Çalıştığı Kuruma Dair Bilgileri Doğrulayan Belgeler: Başvuru yapanın vergi levhası ve kurumdaki faaliyet belgesi; çalışılan kurumun ise imza sirküleri ve varsa ticaret sicil gazetesi, başvuru belgeleri arasında yer alır.

Özel Durum Belgeleri:

 • Kişi emekli ise, emekli olduğunu kesinleştiren belgeler; öğrenci ise, güncel tarihli öğrenci belgesi; çiftçi ise, bağlı olduğu ziraat odasından alınmış sicil kaydı ve varsa ekili alan bilgileri, Finlandiya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar arasındadır.
 • Kişi 18 yaşını doldurmamışsa, ebeveynleri tarafından onaylanmış, noter tarafından tasdiklenmiş orijinal muvafakatname belgesi ibraz edilmelidir.
 • Yabancı uyruklu iseniz, T.C’de ikamet izninizin olduğunu belirten oturma izni belgesi fotokopisini sunmanız gerekir.
 • Finlandiya aile ziyaretiniz sırasında başka Schengen ülkelerine de uğramayı planlıyorsanız, plana ait ulaşım ve konaklama bilgilerini paylaşınız.

Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Finlandiya Konsolosluğu tarafından, sizler hakkında bilgi edinmek için hazırlanan bir diğer belge, Finlandiya aile ziyareti vizesi başvuru formu olmaktadır.

Form içerisinde, kimlik bilgilerinizi ve durumunuzu öğrenmek amacıyla sorular yöneltilmiştir. Bu soruları kesin ve tutarlı olarak cevapladıktan sonra, aile ziyaretinize dair güven oluşturmak amacıyla, yanına gideceğiniz kişilerle olan bağınızı destekler nitelikte belgeler ekleyebilirsiniz.

Bütün aşamalar süresince yaptığınız hazırlıkların ve kararı bekleme sürenizi hesaba kattığımızda, yardıma ihtiyacınız olacağını tahmin edebiliyoruz.  Schengen Vize, bu bağlamda sizleri yönlendirmek ve vize onay ihtimalinizi artırıcı yönde hamleler yapmak için profesyonel destek hizmeti veriyor.

Finlandiya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Vize başvuru evraklarınızı tamamlamanızın ardından, Finlandiya aile ziyareti vize ücreti ödemesini yapmanız ve ödeme makbuzunu başvuru evrakları arasına koymanız gerekiyor.

Vize ücretleri, kura bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle net bilgi verebilmek uygun olmasa da, 60 ila 100 Euro civarında değişen bir miktarın talep edileceğini söyleyebiliriz. Vize başvurusu için ödemeniz gereken güncel miktarı öğrenmek amacıyla Schengen Vize ekibine danışabilirsiniz.

Finlandiya Aile Ziyareti Vize Dilekçesi

Finlandiya’ya düzenleyeceğiniz seyahatle ilgili edinmeniz gereken vize için gerekli başvuru belgeleri arasında önem teşkil eden bir diğer belge, Finlandiya aile ziyareti vize dilekçesi olmaktadır.

Dilekçe yazımında belli başlı kurallar, düzgün üslup, yazım hatasından kaçınma gibi genel geçer kuralların yanı sıra, vize dilekçesinin onay alma ihtimalini artıran belli kalıplar bulunmaktadır. Bu noktada Schengen Vize uzman çalışanlarının tecrübelerine güvenebilirsiniz.

Finlandiya Vize Ücretleri

Finlandiya’ya vize almak isteyenler için önem arz eden konuların başında gelen Finlandiya vize ücretleri hakkında tüm detayları metnimizde bulabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya, Avrupa Birliği içerisindeki Schengen Bölgesine ait ülkelerden biri olduğu için, vize başvurunuzu, Schengen vize başvurusu adı altında gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya’ya düzenleyeceğiniz, ziyaret amacı belirlenmiş bir gezi için, öncelikli olarak ödemeniz gereken Finlandiya vize ücreti bulunmaktadır. Finlandiya vize harç ücretleri, kur bazına göre değişiklik gösterebildiğinden, kesin bilgi edinmek adına Shengen Vize üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

3 Şubat 2020 tarihi itibariyle, Finlandiya vize ücreti 2019 yılına göre 20 Euro değerinde bir zamma uğramış ve şekildeki gibi olmuştur:

·        Finlandiya Turistik Vize Ücretleri: 105 Euro

·        Finlandiya Ticari Vize Ücretleri: 105 Euro

·        Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi Ücretleri: 105 Euro

·        Finlandiya Eğitim, Kültürel ve Spor Vizesi Ücretleri: 105 Euro

·        Finlandiya Transit Vize Ücretleri: 80 Euro

(Başvuranın 12 yaş ve üzeri olduğu kabul edilmiştir.)

Finlandiya Vize Harç Bedeli

Finlandiya vize başvuru ücreti, başvuran kişinin yaşına bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Finlandiya vize ücreti 2020 yılı için, yaş skalasına göre şekildeki fiyatlandırmayı belirlemiştir:

 • 0-5 Yaş Aralığı: 25 €
 • 6-11 Yaş Aralığı: 65 €
 • 12 Yaş ve Üzeri: 103 €

Finlandiya vize başvurusu sırasında ödenen ücretin iadesi yapılamaz. Vize ücreti, başvuru sahibi haricinde biri tarafından kullanılamaz. Finlandiya vize başvurunuz reddedildiği taktirde, yeni başvurular için yine vize ücretine tabii tutulursunuz.

Finlandiya’ya yönelik bir gezi planlıyorsanız ve gerçekleşmesi için önünüzde sadece vize alma adımı kaldıysa, işinizi şansa bırakmamanızı öneririz. Finlandiya vizesi için gerekli belgeler, Finlandiya vize başvuru formu, Finlandiya vize dilekçesi, güncel Finlandiya vize ücretleri… gibi ayrıntılı şekilde bilgi edinilip, özenle hazırlanılması gereken konularda, işin uzmanlarından yardım almanız yararınıza olacaktır.

Schengen Vize, uzman seviyesinde çalışanlarının tecrübelerine dayanarak, Finlandiya vize başvurusundaki her türlü hususta sizlere danışma hizmeti sunarak, süreci çok daha kolay hale getirir.

Schengen Vize olarak, Finlandiya’ya gidiş amacınızı belirledikten sonra, kısa süre içerisinde başvuru sürecinin nasıl gerçekleşeceğine dair detayları size aktarıp, danışma ücretini belirleyerek işlemlerimize başlıyoruz. Bu noktada, ‘Finlandiya vize ücretleri ne kadar?’ gibi sorulara kesin yanıtlar oluşturmaktan tutun; başvuru dilekçenizdeki detaylara kadar her açıdan, vize başvurunuzu olumlu yönde etkileyecek çalışmalarda bulunuyoruz. Daha detaylı bilgi için Schengen Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Vize Dilekçesi

Finlandiya Konsolosluğuna yapılacak vize başvurusu için, Finlandiya vize dilekçesi büyük önem teşkil ediyor.

Finlandiya’ya seyahat amacınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ilk iş, Finlandiya vize başvurusunda bulunmaktır. Başvuru için Konsolosluk tarafından belirlenen bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evraklar arasında, vize başvurunuzun onay alıp almayacağına en çok etki gösteren faktörlerden biri, Finlandiya vize talep dilekçesi olmaktadır.

Metnimizde, vize dilekçesinde bulunması gerekenlerden bahsedeceğiz. Ayrıca, Schengen Vize tarafından hazırlanan, Finlandiya için vize talep dilekçesi örneği de sizlere sunulacak.

Schengen Vize olarak; başvuru sürecinde çeşitli zorluklarla karşılaşacağınızı biliyor ve problemlerinize çözüm üretmek amacıyla, sizlere profesyonel destek hizmeti sunuyoruz. Vize talep dilekçesi yazımı, kendi başınıza halletmek istediğinizde çetrefilli gözükebilir ancak Schengen Vize çalışanlarının tecrübesi sayesinde, işlemleri kolaylıkla tamamlayabilir ve vize başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırabilirsiniz.

Finlandiya Vize İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

Finlandiya seyahatinizi hangi amaçlarla belirlemiş olursanız olun, yazacağınız Finlandiya vize başvuru dilekçesi içeriğinde bahsedilmesi gereken genel geçer konular bulunmaktadır. ‘Vize dilekçesi nasıl yazılır?’ sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz:

·        Dilekçe tarihini belirtin: Dilekçenizin sağ-üst kısmına, yazıldığı tarihi ekleyin.

·        Kime hitap ettiğinizi açıklayın: Dilekçenizde, Finlandiya Konsolosluğunun hangi temsilciliğine ve hangi departmanına seslendiğinizi belirtmek önemlidir.

·        Özlük bilgilerinizi yazın: Ad-soyad, pasaport numarası gibi bilgilerle kendinizi tanıtın.

·        Seyahat tarihlerinizde net olun: Finlandiya vize başvurusu için gerekli evraklar bölümünde yer alan vize başvuru formunda, seyahatiniz için hangi tarihleri belirttiyseniz, dilekçede de aynı tarihleri yazmaya özen gösterin. Verdiğiniz bilgilerin birbiriyle uyumlu olması, ülkeye giriş ve çıkış zamanlarının kesinleştirilmesi hususunda önemlidir.

·        Seyahat planınıza dair tüm ayrıntıları paylaşın: Ülkeye giriş-çıkış yapacağınız ulaşım süreciyle ve seyahat süresince konaklayacağınız alanla ilgili bilgi ve belgeleri kesin olarak dilekçenizde belirtmelisiniz. Ek olarak; seyahatinize dair planlamanız hakkında ne kadar çok ayrıntı verirseniz, vize başvurusu kabul ihtimaliniz de o kadar fazla olacaktır. Bu nedenle, seyahat planınızdaki detayları aktarmaktan çekinmeyin.

·        Geçmiş vize başvurusu tecrübelerinizden bahsedin: Daha önceden, olumlu veya olumsuz sonuçlanan vize başvurusu tecrübeniz varsa, bunlardan bahsedin. ‘Finlandiya vize başvurusu yaparken, geçmişte başarısızlıkla sonuçlanan vize başvurumdan bahsetmek olumsuz etki gösterir.’ diye düşünmeyin. Nasıl olsa geçmişteki bilgilerinize ulaşabiliyorlar. Olası reddedilme sebebinizi ve problemi nasıl düzelttiğinizi anlatmanız yararınızadır.

·        Maddi durumunuzu kesinleştirin: Finlandiya seyahati süresince yapacağınız masrafları karşılayabileceğinizin garantisini vermek amacıyla, aylık gelir-gider dengenizi gösteren her türlü belgeye, imzalı ve onaylı olarak yer verin. İşiniz hakkında vereceğiniz detaylar, size duyulan güveni artıracaktır. 18 yaşından küçük iseniz veya başka hallerden geliriniz yoksa; seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılaması için birinin size sponsor olması ve dilekçede sponsorunuzun gelir bilgilerinin yer alması gerekiyor.

Finlandiya Turistik Vize Dilekçesi

Finlandiya’ya eğlence, kültür gibi alanlarda düzenlenecek bir seyahat planlıyorsanız, turistik vizeye başvurmalısınız. Schengen Vize tarafından hazırlanan Finlandiya turistik vize dilekçe örneği içeriğinde de görebileceğiniz gibi; başvuru dilekçenizde genel geçer belgelere ek olarak, seyahatinizin detaylarını anlatıp bunları kanıtlayıcı belgelere yer verebilirsiniz. Örneğin, Finlandiya’da bir tura katılacaksanız, turun gün planlamasını aktarıp, tur şirketiyle imzaladığınız anlaşmanın kopyasını ekleyebilirsiniz.

Finlandiya Ticari Vize Dilekçesi

Finlandiya’ya iş amaçlı bir davet aldıysanız, başvurmanız gereken vize türü Finlandiya ticari vize olacaktır. Ticari vize başvuru dilekçenizi oluştururken, bağlı olduğunuz kurumca onaylanmış izin belgesine yer vermelisiniz. Bu noktada, kurumda hangi pozisyonda faal olduğunuzu da açıklayınız.

Ayrıca, Finlandiya’daki iş partneriniz tarafından gönderilen davet bildirisini dilekçenize ekleyin. Kendi çalıştığınız kurum ve Finlandiya’ya iş seyahati düzenlemenize sebep olan faaliyet hakkında, sahip oluğunuz tüm bilgi ve belgeleri aktarmanız, seyahat amacını netleştireceğinden yararınıza olacaktır.

Finlandiya Aile Ziyareti Vize Dilekçesi

Finlandiya’da yaşayan aile üyeleriniz bulunuyorsa (eş, çocuk, en az 2 yıl birlikte ikamet ettiği kanıtlanabilen arkadaş, iş ortağı vb.), onları ziyaret etmek üzere Finlandiya aile ziyareti vizesine başvurabilirsiniz.

Başvuru dilekçenizi oluştururken aile üyesi/üyeleriyle olan bağınızı kanıtlamak adına her türlü bilgiyi paylaşabilirsiniz. ‘Finlandiya aile ziyareti vizesi dilekçe örneği’ şeklinde yaptığınız araştırmalarda, ziyaret gerekçenizi kanıtlar nitelikte belgelerin (ziyaret edeceğiniz aile üyesiyle fotoğraflar, geçmişte düzenlediğiniz faaliyetlere ait bilgiler vs.) dilekçeye eklenmesinin, başvuruların onaylanma ihtimalini artırdığını gözlemleyebilirsiniz.

Finlandiya Vize Fotoğraf Ebatları

Finlandiya vize başvurunuz sırasında sizden istenen belgeler arasında, 2 adet biometrik fotoğraf bulunmaktadır. Finlandiya vize fotoğraf ebatları; 35×45 mm boyutlarında olmalıdır. Ayrıca, fotoğrafın beyaz arka planda çekilmesi ve başka herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması talep edilir.

Finlandiya Vize Ücreti Ne Kadar?

Finlandiya için belirlenmiş vize ücreti Schengen vize ücretleri ile aynı olup 80 Euro’dur.

Finlandiya Vize Veriyor Mu?

Bordo pasaportu bulunan kişilerin tüm seyahatleri için, diğer pasaport türlerine sahip olan kişilerin ise 90 günden uzun seyahatleri için vize alması gerekir.

Finlandiya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Finlandiya vizesi ortalama 7 ila 55 gün içerisinde sonuçlanır. En sık başvuru tamamlanma süresi ise 15 gündür.

Finlandiya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×