Finlandiya Ticari Vize İşlemleri

Finlandiya Ticari Vize İşlemleri

  Sahibi olduğunuz ya da çalıştığınız şirket adı altında belirli bir süre için Finlandiya’ya proje görüşmesi, toplantı ya da seminer gibi sebeplerle gitmeniz gerekiyorsa eğer Finlandiya ticari vize almalısınız. Finlandiya Konsoloslukları tarafından görevli olan birçok hizmet binası vardır ve buralardan başvuru tamamlanabilmektedir. Finlandiya ticari vize başvurusu yaparken eksiksiz bir şekilde hazırlanması gereken evraklar vardır ve bu evraklar tamamlandıktan sonra başvuru gerçekleşebilir. Finlandiya ticari vize, kısa süreli vizelerdendir ve en fazla 90 gün geçerlidir.

Finlandiya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

     Finlandiya ticari vize başvurusu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru formu ile birlikte Finlandiya Konsolosluğu tarafından görevlendirilen hizmet binalarına giderek Finlandiya ticari vize başvurusu tamamlanabilir. Vize başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması önemli bir husustur. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak vize başvuru işlemlerinde profesyonel destek alabilir ve böylece başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Eksiksiz ve de doğru bilgilerle doldurulmuş olan Finlandiya ticari vize başvuru formu,
  • Son 10 yıldan daha yeni pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuata sahip nüfus kayıt örneği,
  • Son 6 ayda çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Vize başvurusu yapan kişinin son 3 aylık hesap döküm bilgileri ve Finlandiya’da olacağı süreçte masraflarının nasıl karşılayacağını gösteren ve karşılanabileceğini kanıtlayan belgeler,
  • Çok açık ve eksiksiz doldurulmuş olan vize talep dilekçesi,
  • Finlandiya ticari vize başvurusu yapan kişinin bağlı olduğu şirket hakkında detaylı bilgiler ve başvuru yapan kişinin şirketteki pozisyonunu kanıtlayan belgeler,
  • Finlandiya’ya gidiş sebebini gösteren belge; örneğin, fuara katılacaksa fuar hakkında detaylı bilgiler, katılım belgesi vs.
  • Finlandiya’da olunacak süre boyunca geçerli olan 30,000 Euro teminata sahip olan seyahat sağlık sigortası,
  • Eğer bir şirket ile görüşmeler yapılacaksa, Finlandiya’da bulunan şirketten gönderilmiş olan davet sebebini açıkça belirten davet mektubu ve davet mektubunu yazan kişi hakkında bilgiler ve şirket bilgileri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye