Estonya Fotoğraf Ölçüleri

Estonya Fotoğraf Ölçüleri

 Estonya’ya birçok farklı amaçla seyahat edebilirsiniz. Hangi sebeple seyahat ederseniz edin, giriş için vize gereklidir ve Schengen vize türü olan Estonya vizesi alabilmek için başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuru sırasında Konsolosluk tarafından istenilen belirli evraklar vardır ve bu evrakların özenle hazırlanması gerekir. Hazırlanan evrakların her birindeki bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ki herhangi bir çelişki halinde vize reddi alabilirsiniz. Hazırlanan evraklar Estonya vize başvuru formu doldurulduktan sonra Estonya veya Macaristan Konsoloslukları tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek vize başvuru tamamlanmalıdır. Evrak hazırlama ve teslim aşaması önemli ve eksik olmaması gereken bir aşama olduğu için profesyonel destek almanızda fayda var. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile randevu alarak vize başvuru sürecinin tamamında yardım alabilir ve işlemleri eksiksiz tamamlamış olursunuz. Teslim edilmesi gereken evraklardan bir tanesi, son altı ay içerisinde çekilmiş olan güncel bir biometrik fotoğraftır.

 

Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler

  • Arka fonu beyaz olmalıdır,
  • Çözünürlüğü 600 dpi olmalıdır,
  • Genişlik 35 mm, yükseklik 45 mm olmalıdır.
  • Fotoğrafta saç tepesine kadar olan bölüm 35 mm yükseklikte, fotoğraf tepesi ile saç bitim arası da 2 mm kadar olmalıdır.

Estonya Fotoğraf Ebatları

Estonya vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye