Dubai Oturma İzni Ve Evraklar

Dubai Oturma İzni Ve Evraklar

Dubai oturma izni almak çok kolay değildir. Oturum iznini sorunsuz bir şekilde alabilmek için maddi ve yatırım anlamında iyi bir durumda olması gerekiyor. Dubai oturma izni almak için iki farklı yol bulunuyor. Bu durumda ilk alternatif yol şirket kurulması olacaktır. Kurulmuş olan şirketin oturma izni almak isteyen kişinin üzerine olması başvurunun olumlu sonuçlanmasını sağlar. Oturma izni alacak kişilerin mülk sahibi olması alternatiftir.

Dubai oturma izni işlemleri ülkemiz üzerinden yapılamamaktadır. Oturma izni alabilmek için tek girişli 90 günlük vize alınarak Dubai’de bulunan Yabancılar ve İkametgah Müdürlüğü’ne gidilmesi gerekiyor. Böylece başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

Bu durum oldukça önemli olmaktadır. İkinci alternatif seçenek ise Dubai içerisinde herhangi bir bölgede ev almak olacaktır. Ancak bu durumların bazı şartları bulunuyor. Bu şartlar ise şu şekildedir; 18 yaşın üzerinde olunması ve bununla birlikte ikametgah için kurulan şirketin imzalı ve damgalı başvurusu gerçekleşmelidir. Aynı zamanda Pasaportu için ideal olacak biyometrik bir fotoğraf tercih edilmelidir.

Giriş izni orijinal olmalıdır. Buna ilaveten sağlık kontrolü ve sağlık raporu, parmak izi gibi detaylar gereklidir. Serbest ticaret bölgesine ait olan lisansın da bir kopyası teslim edilmelidir. Şirketinize ait olan isim kaydının bir örneği bulunmalı. Hazırlanan belgeler İngilizce ya da Arapça Birleşik Arap Emirlikleri tarafından onaylanan belge gerekiyor. Elçilik tarafından sizlerden ek belgeler istenebilir. Verilen oturma izinleri genel olarak üç yıla kadar geçerli olmaktadır. Ardından ise yenilenmesi gerekir. Eğer aileniz içinde oturma izni alınacak ise şirket üstünden başvuru gerçekleşebilir.

 Evlilik Yolu İle Dubai Oturma İzni Almak

Evlilik yolu ile Dubai oturma izni almak için çeşitli evraklar gerekiyor. Vize başvuru formu ve bununla birlikte Dubai vize başvurusunda kullanılacak bilgilerin beyan edilmesi ve bunu destekleyen ıslak imzalı iki nüsha hazırlanması şarttır. Diğer belgeler ise şu şekildedir;

• Biometrik Fotoğraf, Dubai’de aile birleşimi başvurularında kullanacak fotoğrafla mutlaka 3 adet ve 3,5 ölçülerinde olması gerekiyor. Aynı zamanda bu fotoğrafta başvuru yapacak kişinin güncel hali bulunmalı.

• Pasaport, Dubai’de aile veya akraba ziyaretinde vize başvuruları için tercih edilecek pasaportlar mutlaka en az 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup Dubai’den döndükten sonra ise minimum 3 ay geçerli olan vizelerin işlenebilmesi için 2 adet boş sayfa bulunması gerekiyor.

• Nüfus Cüzdanı,

Dubai aile birleşimi konusunda vize işlemleri yapacak kişinin güncel tarihi ve ikamet adreslerinin bilgileri inceleyerek düzenlenen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olmalı.

• Uluslararası Evlenme Kayıt, bu belgede yabancı uyruklu eşin bilgileri içerilmelidir.

• Muvafakatname, eğer evlenecek kişi 18 yaşından küçük ise aile onayını alması gerekiyor.

• Doğum belgesi, Dubai vatandaşı olan eş eğer daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyorsa doğum belgesi almalıdır.

• Boşanma kararı, daha önce evlilik yapıp evlilikler bittiyse yani boşalma gerçekleştiyse bunu Arapça tercüme edilerek sunulması gerekiyor.

• Oturma izni belgesi, Dubai’deki eşe ait olan oturma izni belgesi verilmelidir. Bununla birlikte kimlik fotokopisi gibi detaylar da yer almalıdır.

• Arapça belgesi, oturma başvurusunda bulunacak kişilerin Arapça bildiğine dair belge sunmaları gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye