Danimarka’da Evlenmek - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Danimarka’da Evlenmek

Danimarka evlilik işlemlerinde dört farklı kategori bulunmaktadır. Nikahlı evlenmek için Danimarka’da evlenmek ile ilgili danışman hizmeti alarak, evlilik vizesi sürecinin kısalmasını sağlayabilirsiniz. Bilgi ve detaylar prosedür gereklilikleri sizlerle paylaşılacaktır.

Danimarka’da Evlenmek

Aile birleşimi kategorisinde karşınıza çıkacak Danimarka’da evlenmek, başvuru şartlarında karşılıklı anlaşmalı olduğunuzu ve evlenmek için partnerle birlikte göç bürosuna giderek, Danimarka’da oturma izni almanız evlerini kapsar. Ancak Türkiye’de bulunan partnerin ilk aşamada Danimarka konsolosluğundan vize talep etmesi gerekmektedir. Vize talebinde Danimarka’da evlenmek için şart ve koşulları yerine getireceği evrak düzenlemesini yaparak başvuru hakkını kullanabilir.

 • Tam ve eksiksiz evrak ibrazının hazırlanmasıyla Danimarka konsolosluğundan randevu alınmalıdır.
 • Randevu gün ve saatinde konsolosluğa imza, sirküleriyle birlikte başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Evlilik ‘’aile birleşimi’’ vizesi üzerinden başvuru yaparken, partnere ait bilgiler, ‘’çalışma, mali durum ve ikametgah’’ bilgileri de verilmelidir.
 • Belge ve başvuru takibinizi yaparken mutlaka rezervasyon işlemlerinizi de tamamlamış olmalısınız.
 • Danimarka konsolosluğundan sonra Danimarka göç bürosunda bürokratik işlemlerin devam edeceğini de unutmadan belgelerinizi yanınızda götürmelisiniz.

Danimarka’da evlilik işlemleri; Danimarka’da hızlı evlenmek kolaydır. Ancak süperblitz ve blitz evlenme türleriyle birlikte açık evlilik ile standart evlilik kategorilerine göre devlet politikaları farklılık göstermektedir. Evlilik işlemlerinin 8 hafta ile 4 haftaya kadar sürebileceği bir süreç sizi beklerken, evraklarınızın eksiksiz olmaması ve bürokratik gerekliliklerin yerine getirilmesine dikkat edilmelidir.

Danimarka’da D Tipi Vize İle Evlilik; Danimarka’da D tipi vize ile evlilik işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir. Oturum izni alarak süreci devam ettirmeniz, Danimarka evlilik bürokratik işlemleri için önemlidir.

Evlilik işlemleri için göçmenler dairesine başvuru yaptıktan sonra partnerinizle aynı ikametgah adresinde olacağınızı bildirmeniz ve oturma izni aldıktan sonra nikah işlemlerinize başlamanız gerekmektedir.

Danimarka Vatandaşı İle Evlenmek

Danimarka’da evlilik başvurusu için Türkiye’den aldığınız vizeyle birlikte Danimarka göçmenler dairesine partnerinizle birlikte gitmelisiniz. Partnerinizle birlikteliğinizi kanıtlamanız için birlikte açmış olduğunuz hesap bilgileri ve ikametgah adreslerinin birleşimiyle ilgili bütün evrakların eksiksiz olması şartı vardır. Bu süreçte evlilik türünü seçmeniz ve Danimarka’da oturma izni almanız önemlidir.

Danimarka Vatandaşı ile evlenmek ve Vatandaşlık; Danimarka’da evlenmek hemen vatandaş olabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Danimarka’da vatandaş olmanız için evliliğinizin sürmesi gerekmektedir. Ülkede boşanma davaları % 50 oranındadır. Bu nedenle boşanma işlemleri evlilik işlemlerinden çok daha kolaydır. Danimarka’da evlilik için prosedür şartlarını uyguladıktan sonra 5 yıl evliliğinizin devam etmesi ve Danimarka’da bulunmanız gerekmektedir.

Danimarka’da evlilik için ulusal evrak düzenlemesi yapılması ve uluslararası geçerli olan belgelerin alınması gerekir. Bunun için Danimarka göçmenler dairesi size ibraz etmeniz gereken belgeler hakkında bilgi vererek, onaylatma sürecinde, mülakata katılmanızı şart koşmaktadır. Türkiye’den bir vatandaş olarak Danimarka’lı biriyle evliliğinizin onaylanması için birbirinizi ne kadar tanıdığınıza dikkat edilmektedir.

Danimarka’da Evlilik Mülakatı; Göçmen dairesine gerçekleşecek olan evlilik mülakatında, partnerlerin birbirini ne kadar tanıdığı ve ilişkinin ciddiyetine bakılmaktadır. Uzman danışmanlardan vize merkezi üzerinden hizmet alarak bu süreç hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aile birleşimi ve evlilik vizesi için bütün seçenekleri değerlendirmeniz ve başvurunuzun evraklarla birlikte kanıtlanmasını sağlamanız, sözlü mülakat için de öncelikler arasında bulunmaktadır.

Danimarka’lı Biriyle Evlenmek

Danimarka evlilik işlemlerinde, çiftlerin sözlü mülakatla birbirlerini ne kadar tanıdıklarını öncelikleri arasında tutarken, mali durumuna da dikkat etmektedir. Danimarkalı biriyle evlenmek için tarafların mali olarak iyi durumda olması, iki kişinin yaşayabileceği bir ikametgah adresine sahip olmalarına dikkat etmektedir.

Vize başvurusu evresinde de sağlık sigortası teminatıyla birlikte 3 aylık hesap dökümüne bakılarak, tarafların mali durumuna dikkat edilecektir. Danimarka’da evlilik için geçim kaynaklarına ve birlikteliğin devamlılığına önem verilir. Çiftin en az 1 ya da 2 yıl boyunca tanışıyor olması ve ilişkilerinin de bu minvalde devam etmiş olması gerekmektedir. Başvuru yaparken, evraklarınızda birlikteliğinizi kanıtlayacak belgeleri bulundurmanız önemlidir. Birlikte açılmış hesap, tatil ve yurtdışı seyahatleri de dahildir.

Danimarka Vatandaşı İle Evlilik

Danimarka vatandaşı ile evlilik işlemlerinizi başlatırken konsolosluğa vereceğiniz belgelerin eksiksiz olması ve düzenlemelerin dikkate alınarak yapılması önemlidir. Sürecin kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi için çiftin bütün belgeleri düzenlerken vize evrak listesine dikkat ederek hazırlıklara 4 hafta önceden başlaması tavsiye edilmektedir.

Danimarka Evlilik Vizesi Evrak Listesi;

 • Tarihi, ıslak imzası ve eksiksiz doldurulmuş olan evlilik vize başvuru formunun konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Evlilik cüzdanı varsa renkli fotokopi, evlilik için belediyeden alınmış belge düzenlemeleri
 • Son 1 ay içinde alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • En az 2 sayfası boş ve 10 yıl içinde çıkarılmış, gri, siyah, yeşil veya bordo pasaport
 • 6 ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz biyometrik 2 adet fotoğraf
 • 3 aylık hesap dokümanı ve 3 aylık maaş bordrosu
 • Bir adet ikametgah belgesi
 • Partnerin mali durumu ve Danimarka’da ikamet ettiği adres
 • Partner davetiyesi var ise mutlaka verilmelidir.

Danimarka’da evlenmek için belgelerin kesinlikle eksiksiz olmasına dikkat edilmeli ve partnerle birlikte bütün düzenlemlerin prosedüre göre düzenlemesi gerekmektedir. Rezervasyon belgeleriyle birlikte, gidiş geliş tarihinin belirtilmesi, ikamet edilecek adresle birlikte sağlık sigortası teminatının da bulunması şartı vardır. Ayrıca Danimarka konsolosluğuna vize harç bedeli dekontunun da evraklarla birlikte teslim edilmesi kesinlikle önemli kriterler arasındadır.

Turist Vizesi İle Danimarka’da Evlenmek

Danimarka aile birleşimi vizesi ile evlilik vizesi farklı kategorilerdedir. Türkiye’den gidecek olan vatandaşın, Danimarka’da bulunan Danimarka asılı biriyle evlenmesi durumlarında evlilik vizesinin kullanılması gerekir. Bu süreçte turist vizesi ile Danimarka’da evlilik için öncellikler arasında D tipi vize prosedürünün uygulanması gerekir. Schengen vize prosedürüne göre uzun süreli vize veya süresiz vize alınarak, Danimarka’da göçmen dairesine giderek, evlilik işlemlerinin başlatılmasıyla ilgili sürecin devam etmesi sağlanmalıdır.

Danimarka evlilik ve oturma izni; oturma iznin alınması gereken evlilik işlemlerinde, Danimarka yasal düzenlemesinin kapsadığı oturma izni, Türkiye’den giden partnerin göçmen dairesine evlilik nedeniyle oturma izni alacağını talep etmesiyle ilerlemektedir. İşlemlerin tamamlanması için partnerin mali durumu ve hesaplarda bulunan para birikiminin de belgelerle kanıtlanması gerekecektir.

Danimarka Evlilik Vizesi

Danimarka evlilik işlemleriniz için vize talebini oluştururken, randevu sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekecektir. Danimarka evlilik vizesi işlemleri için rezervasyon belgeleriniz, uçak ve otel ile birlikte verilmelidir. Aynı zamanda Danimarka’nın evlilik prosedürüne uygun evrak düzenlemelerinde eşlerin ortak hesaplarının bulunması da vize almak için işe yarayacaktır.

Danimarka evlilik vizesi ne zaman çıkar; vize başvurularının çıkması için 1 aya kadar bekleme süresi bulunmaktadır. Bu nedenle vize başvurusunu gidiş tarihinizden 4 hafta önce yapmanız vize işlemleriniz için sağlıklı olacaktır.

Danimarka’da Düğün

Danimarka’da evlilik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Türkiye’den düğüne gelecek olan misafirleriniz için mutlaka davetiye göndermeniz gerekecektir. Davetiye göndermeniz için kişilerin bilgileri ve tarihinin de belirtilmesi önemlidir. Danimarka’da düğün işlemleriniz için misafirlerinizin arkadaş ziyareti veya aile ziyareti vize türlerini seçerek, kısa süreli schengen vize başvurusu işlemlerini konsolosluk üzerinden yapması gerekmektedir.

Danimarka vize işlemleri ve evlilik işlemleriniz için vize merkezi, evrak düzenleme ve düğün misafir davetiye seçeneklerinde de size destek olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×