Danimarka Gaziantep Vize Randevusu - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Gaziantep Vize Randevusu

Danimarka Gaziantep Vize Randevu İşlemleri 2021

Gaziantep Danimarka Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Danimarka Fahri Konsolosluğu tarafından yürütülen hizmetler kapsamında ülkemizde ikamet eden Danimarka vatandaşlarının ülkeleri ile arasındaki resmi konsolosluk işleri yürütülmektedir. Fahri Konsolosluk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları ile ilgili herhangi bir işlem yapmamaktadır. Gaziantep vize merkezimiz, Danimarka vize başvurusu işlemlerini yapmakla yetkilendirilmiştir.

Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

Gaziantep Danimarka Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Danimarka vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında T.C. vatandaşlarının Danimarka Schengen Vizesi ve diğer özel vizeler için başvuruları kabul edilmektedir. Online olarak doldurulan başvuru formundan sonra vize işlemleri de resmi olarak başlatılır.

İlk kez Schengen Vizesi talebinde bulunan vatandaşlarımızın ise Ankara ve İstanbul illerimizde bulunan konsolosluk şubelerinden bu işlemi yapmaları beklenmektedir. Biyometrik verilerin ibraz edilmesi durumunda yürürlüğe giren bu durum yalnızca ilk vize başvurusu yapanlar için geçerlidir.

Gaziantep Danimarka Vize İşlemleri

Gaziantep Danimarka vize merkezimiz tarafından Danimarka için yapılan vize başvurularınız konsolosluklara iletilmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan tüm yaptırımlar uygulandıktan sonra bekleme süreci devreye girer.

Danimarka Schengen Vizesi için ortalama bekleme süresi 7 ila 10 gün arasında değişebilir. Bu süre kimi zaman istenmeyen sebeplerden dolayı uzayabilir.
Danimarka Gaziantep Vize Randevusu
Danimarka Gaziantep Vize Randevusu

Danimarka Vizesi için başvuru yapacak olan T.C. vatandaşlarının seyahat planlarından yaklaşık 1 – 1,5 ay kadar öncesinde başvuru yapmaları daha faydalı olacaktır.

Danimarka vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/danimarka-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Danimarka Vize Çeşitleri

Gaziantep Danimarka vize merkezimiz, Danimarka için başvurulması planlanan her vize çeşidi için hizmet vermektedir. Danimarka, Schengen Bölgesi’nde bulunan bir ülkedir ve bu ülkeye giriş çıkışlar yine Schengen Vizesi ile yapılabilmektedir. Fakat çeşitli seyahat amaçlarına yönelik bazı özel vizeler de bulunduğundan başvuru yaparken seyahat amacını belirtmekte fayda olacaktır.

 • Danimarka Schengen Vizesi
 • Danimarka Turistik Vizesi
 • Danimarka Ticari Vize
 • Danimarka Aile Ziyareti Vizesi
 • Danimarka Eğitim Vizesi
 • Uzun Süreli Danimarka Vizesi

Gaziantep Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize merkezimizde yapılan vize başvuruları için belge listesi tarafınıza gönderilmektedir. Belge listeleri başvurulan vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Bazı vize tipleri için standart belgelerin ibrazı yeterli olurken bazı özel vizelerde ekstra belgelerin talep edilmesi de mümkündür.

Danimarka Schengen Vizesi için talep edilen belgeler arasında eski ve yeni pasaportlar, kimlik fotokopisi, vize harcının ödendiğine dair banka dekontu, 2 adet biyometrik fotoğraf, konaklama ve uçak bilgilerini içeren belgeler yer alır.

Uzun Süreli Danimarka Vizesi için de daha kapsamlı bir belge dosyası hazırlanmaktadır. Bu belge dosyasında çalışma ve oturma izni için özel olarak hazırlanan başvuru belgeleri de yer alır. Danimarka Vizesi için gerekli olan evraklar hakkındaki detaylara Gaziantep vize merkezimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücretleri:

 • Danimarka Schengen Vizesi: 60 Euro (Bu rakam ekstra bedeller ile değişiklik gösterebilir.)
 • Danimarka Uzun Süreli Vize için belirlenen ücret ise Danimarka Hükümeti tarafından güncellenmektedir.

Danimarka Gaziantep Vize Randevu Bilgileri

Gaziantep vize merkezimiz ile iletişime geçerek temsilcimizden size en uygun tarihler için randevu almanız mümkündür. Bunun için çağrı merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. İlk kez başvuru yapacak olan kişilerin de İstanbul ya da Ankara Konsolosluklarından vize randevusu almaları gereklidir. Danimarka Konsolosluk vize randevusu hususunda Gaziantep vize merkezimiz sizlere hizmet verecektir.

Danimarka Gaziantep Vize Reddi

Gaziantep Danimarka vize merkezimiz ile yapılan başvuruların kimi zaman olumsuz sonuçlanması mümkündür. Bu durum bazı sebeplerden kaynaklanmakla birlikte vize merkezimizin bu konuda bir yaptırımı bulunmamaktadır. Danimarka vize başvurusunun reddedilmesi halinde ödenen vize ücretlerinin iadesi de ne yazık ki yapılmamaktadır.

Danimarka Vizesi İçin Neler Gerekli?

 • Pasaport,
 • Biyometrik Fotoğraf,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Banka Dokumanı gibi çeşitli evraklar gereklidir.

Bunlar ziyaret amacına göre değişkenlik sağlar. Danimarka’nın kişisel olarak istediği evraklarda bulunur.

Danimarka Vize Açık Mı?

Danimarka vize merkezleri, resmi tatil günleri hariç açıktır.

Danimarka Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Danimarka Ankara Büyükelçisi, Danny Annan.

Danimarka Gaziantep Vize Randevusu Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×