Danimarka Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve sadece İstanbul değil, İstanbul ilinin çevre illerinde de ikamet etmek olan vatandaşlara vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri sağlamaktadır.

Danimarka Vizesi

Danimarka Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular bizzat konsolosluğun veya büyükelçiliğin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar ve büyükelçilik yapılacak olan C tipi Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vize Başvurusu

Danimarka Schengen vize başvurusu, vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin direkt vize başvuru merkezlerine gelmeleri ile başlatılmaktadır.

Başvuru sahibi, Danimarka sınırları içerisine gerçekleştirecek olduğu gezinin ilk önce amacını ve seyahat tarihinin aralıklarını net şekilde belirlemesi gerekmektedir.
Danimarka Vize Merkezi, İstanbul
Danimarka Vize Merkezi, İstanbul

1.    Adım

Başvuru sahibi, Danimarka seyahat amacını net olarak belirledikten sonra vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim kurması gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman danışmanları başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda e-mail adresine güncel vize evrak listesini ve beraberinde bilgilendirme formu göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi hazırlaması gerekli olan güncel Danimarka vize evrak listesini hazırladıktan daha sonra başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi evrakları dosya haline getirdikten sonra kargo, kurye veyahut şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi tarafından vize evrak dosyası merkeze ulaştıktan sonra, uzman vize başvuru merkezinin yetkilileri evrakları ve evrak bilgilerinin kontrolünü sağlamaktadır. Eksik vize belgesi ve beraberinde de hatalı bir bilgi beyanı yok ise başvuruyu direkt olarak işleme almaktadır.

4.    Adım

Başvuru sahibi, son 5 yıl içinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamışsa bizzat vize başvuru merkezine gelerek VIS gereğince parmak izi beyanında bulunması gerekir.

5.    Adım

Başvuru sahibi tüm gerekli adımları yerine getirdikten sonra, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin vizesine onay çıkarsa pasaportu vize başvuru merkezine teslim edilmektedir.

Başvuru sahibinin pasaportu geldikten daha sonra uzman kişiler, başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır. Akabinde de başvuru sahibi gerek kargo ve kurye ile, gerek şahsen vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.

Danimarka Vizesi İçin Neler Gerekli?

Danimarka vize müracaatında öncelikle vize başvuru formu bulunmak zorundadır. Pasaport, fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, nüfus kayıt örneği, maddi durumu ispatlayan belgeler vize talep dilekçesi bulunması gereken evraklardır.

Danimarka Vize Veriyor Mu?

Danimarka bordo pasaportu bulunan vatandaşlara vize vermektedir ayrıca pasaportunda Schengen vizesi bulunanlar ile gri, yeşil ve siyah pasaportu bulunanalar vizeden muaftır.

Danimarka'ya Vize Kaç Günde Çıkar?

İşlemlerin sorunsuz olması halinde Danimarka vize sonuçlanma süresi ortalama 7 ile 10 iş günü içerisinde gerçekleşir. Başvuru Danimarka göçmenler bürosuna yapıldığında süre 30 güne kadar uzayabilir.

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×