Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve sadece İstanbul değil, İstanbul ilinin çevre illerinde de ikamet etmek olan vatandaşlara vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri sağlamaktadır.

Danimarka Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular bizzat konsolosluğun veya büyükelçiliğin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar ve büyükelçilik yapılacak olan C tipi Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vize Başvurusu

Danimarka Schengen vize başvurusu, vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin direkt vize başvuru merkezlerine gelmeleri ile başlatılmaktadır. Başvuru sahibi, Danimarka sınırları içerisine gerçekleştirecek olduğu gezinin ilk önce amacını ve seyahat tarihinin aralıklarını net şekilde belirlemesi gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, Danimarka seyahat amacını net olarak belirledikten sonra vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim kurması gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman danışmanları başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda e-mail adresine güncel vize evrak listesini ve beraberinde bilgilendirme formu göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi hazırlaması gerekli olan güncel Danimarka vize evrak listesini hazırladıktan daha sonra başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi evrakları dosya haline getirdikten sonra kargo, kurye veyahut şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi tarafından vize evrak dosyası merkeze ulaştıktan sonra, uzman vize başvuru merkezinin yetkilileri evrakları ve evrak bilgilerinin kontrolünü sağlamaktadır. Eksik vize belgesi ve beraberinde de hatalı bir bilgi beyanı yok ise başvuruyu direkt olarak işleme almaktadır.

4.    Adım

Başvuru sahibi, son 5 yıl içinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamışsa bizzat vize başvuru merkezine gelerek VIS gereğince parmak izi beyanında bulunması gerekir.

5.    Adım

Başvuru sahibi tüm gerekli adımları yerine getirdikten sonra, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin vizesine onay çıkarsa pasaportu vize başvuru merkezine teslim edilmektedir.

Başvuru sahibinin pasaportu geldikten daha sonra uzman kişiler, başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır. Akabinde de başvuru sahibi gerek kargo ve kurye ile, gerek şahsen vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×