Danimarka Aile Birleşimi Vizesi - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Danimarka Aile Birleşimi

Danimarka’da yakın akrabaları veya eşi olan kişiler aile birleşimi isteğiyle oturma iznine başvuruda bulunabilir. Oturum izni alabilmek için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Oturma izninden faydalanabilecek kişiler, eşler, kayıtlı partnerler, birlikte oturan partnerler ve çocuklardır. Danimarka Aile Birleşimi Vize almak isteyenler konsolosluklara ve vize başvuru merkezlerinden vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu vize işlemi için gerekli evrak listesi başvuran kişilere verilir ve bu evraklar tamamlandığında vize işlem süreci başlamış olur.

2012 tarihinden itibaren oturum kartlarının dijital fotoğraf, dijital imza ve parmak izi verilerini içermesi gerekmektedir. Oturum kartlarının kötü kullanımının önüne geçmek için getirilen bu uygulama sonucu parmak izlerinin net bir şekilde verilmesi gerekir. Vize başvurusunda 6 yaş altındaki çocuklar da bizzat bulunmalıdır. Tüm gerekli belgelerin A4 boyutunda renkli fotokopileri de vize başvuru merkezine verilmelidir.

Danimarka Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

Danimarka Aile Birleşimi Vize için kişiler kendi durumlarına uygun belgeleri başvuru merkezlerine teslim etmelidirler. Aile birleşimi vizesi için başvuran eşler ve çocuklar farklı farklı evraklar hazırlamalıdır. Bunun yanında herkesin vermesi gereken ortak belgeler vardır.

Aile Birleşimi Vizesi için temel evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu– Eksiksiz ve hatasız doldurulmuş vize başvuru formu imzalanmalı başvuru tarihini taşımalıdır.
 • 2 adet biometrik fotoğraf– 35mmx45mm boyutlarında, arka fonu beyaz, kişinin yüzünü net bir biçimde gösteren fotoğraflar 6 aydan eski olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği– Güncel nüfus kayıt örneği Nüfus Müdürlüğünden alınmalıdır. Belgenin aslının yanı sıra yeminli tercüman onaylı İngilizce tercümesi de başvuru dosyasına eklenmelidir.
Danimarka Aile Birleşimi Vizesi
Danimarka Aile Birleşimi Vizesi
 • Pasaportlar– Son on yıl içinde alınmış pasaportun a4 boyutlarında renkli fotokopisi yetkililere verilmelidir. Pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır. Eski pasaportlar ve varsa Schengen vizesi fotokopileri de sunulmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı renkli fotokopisi ve yeminli tercüman onaylı İngilizce çevirisi hazırlanmalıdır.
 • Çocuklar için noter onaylı muvafakatname ve yeminli tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi dosyaya eklenmelidir.
 • Vize talep dilekçesi– Seyahat amacının, tarihinin belirtildiği ıslak imzalı oturma izni talep eden dilekçe

Eş ve Çocuklar İçin İstenen Belgeler

Eş ve çocuklar için istenen belgeler başvuru dosyasına temel evrakların yanına eklenmelidir.

Eş için istenen Aile Birleşimi gerekli evrakları:

 • Başvuran kişi tarafından doldurulmuş renkli başvuru formu. Danimarka göçmenlik bürosu İnternet sitesinden elde edilebilir.
 • 5 adet biometrik fotoğraf– 35x45mm boyutlarında, arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Pasaport– Son 10 yıl içinde alınmış, 2 sayfası boş pasaportun renkli fotokopileri. Varsa daha önceki vizeli pasaportların fotokopileri
 • Evlilik cüzdanının aslı ve işlenmiş sayfalarının fotokopileri ile yeminli tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği– Nüfus Müdürlüğünden alınmış, aile bireylerinin kişisel bilgileri ve ikametgahlarının bulunduğu belgenin aslı ve yeminli tercüman tarafından onaylanmış İngilizce çevirileri.
 • Başvuran kişi 9 ay içinde A2 seviyesinde bir Danimarka sınavını geçmelidir. Ayrıca 6 ay içinde A1 seviyesinde bir dil sınavından da geçmelidir.
Danimarka’da bulunan eş de evlilik cüzdanının renkli fotokopisini yetkililer sunmalı ve kişisel bilgilerini,  mali durumunu belgelendirmelidir. Kimlik kartları, banka hesap dokümanları, ikametgah bilgisi ve işyeri bilgisi bu belgeler içinde yer almalıdır.

Çocuklar için istenen belgeler şunlardır:

 • Vize başvuru formu– renkli başvuru formu ebeveynler tarafından doldurulabilir.
 • 5 adet renkli fotoğraf– Güncel arka fonu beyaz olan 35mmx45mm boyutlarında fotoğraflarda çocuğun yüzü net bir biçimde görülmelidir.
 • Nüfus kayıt örneğinin aslı ve yeminli tercüman onaylı İngilizce çevirisi
 • Pasaportlar– Son 10 yıl içinde alınmış, 2 sayfası boş pasaportlar ve A4 boyutunda renkli çekilmiş sayfa fotokopileri
 • Boşanmış eşlerin çocukları için boşanma belgesinin aslı, İngilizce çevirisi ve ebeveynlerden birinin imzasıyla noter onaylı muvafakatname aslı ve İngilizce çevirisi
 • Evli çiftlerin çocukları için Türkiye’de kalan ebeveyn tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname ve İngilizce çevirisi
 • 18 yaşından küçük çocuklar başvuruya anne ve babasıyla gelmelidir.

Danimarka Aile Birleşimi Vize Ücreti

Danimarka Aile Birleşimi vizesi ve diğer Schengen tipi vizelerin ücretleri başvurulan vize türüne göre değişebilmektedir. Vize ücretleri konsolosluk harcı ve vize başvuru merkezi hizmetlerinden oluşur. Ayrıca kargo ücretleri de vize ücreti bütçesine eklenmelidir. Vize ücreti Euro cinsinden tahsil edilir, bu yüzden kurdaki güncel değişmeler takip edilmelidir. Zaman içerisinde vize ücretleri güncellenebilmektedir, en kesin bilgiyi almak için vize başvuru merkezi danışmanlarından bilgi almak gerekir.

Uzun süreli Danimarka vize ücreti 1455 DDK / 1220 TL civarındadır. En güncel fiyatı almak için vize başvuru merkezlerine danışmak gerekir. Vize ücretlerine form doldurma ücreti, hizmet ücreti, kurye hizmetleri, çıktı alma ve fotokopi hizmetleri ücretleri, Prime Time, Premium Lounge hizmetlerini eklemek gerekir. Vize ücretleri vize başvurusu kabul edilmezse geri ödenmez. Bu yüzden vize başvuru sürecinizde doğru bilgilerle evraklarınızı hazırlamalı ve mülakatlarda yetkilileri ikna etmelisiniz. Kişisel durumunuzu dürüstçe belirtmek iyi niyet göstergesi sayılacaktı.

Danimarka Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Danimarka Aile Birleşimi Vize türü Schengen vizesi D tipi vizedir, oturma izni olarak da bilinen bu vize türü için yetkililer titizlikle bir inceleme yapmaktadır. Bu yüzden verdiğiniz bilgiler eksiksiz ve hatasız olmalıdır, aksi halde suçlu durumuna düşersiniz.

Aile Birleşimi Vizesinin yanıtlanma süresi konsoloslukların vize departmanlarının yoğunluğuna ve incelemenin niteliğine göre değişebilmektedir. Yetkililer başvuran kişilerden gerektiğinde ek belgeler isteyebilir. Aile birleşimi vizesi başvurularının değerlendirilmesi 6 ayı bulabilmektedir. Mülakatlardaki görüşmelerde verilen bilgiler evraklardaki bilgilerle tutarlı olmalıdır.

Danimarka Aile Birleşimi Vize Formu

Danimarka Aile Birleşimi Vize formu Göçmenlik bürosu tarafından oluşturulan ve vize başvurusu yapan kişinin kişisel bilgilerinin girildiği bir başvuru formudur. Form Göçmenlik bürosu İnternet sitesinden ve vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir.

Başvuru formu dikkatle doldurulmalı, verilen kişisel bilgiler, gerekli evraklardaki bilgilerle birebir aynı olmalıdır. Bu nokta vize işlemlerinin doğru sonuçlanması açısından çok önemlidir. Başvuru formunun ilgili kısmına biometrik bir fotoğraf eklenmelidir.

Danimarka Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

Danimarka Aile Birleşimi Vize Dilekçesi Göçmenlik Bürosuna hitaben yazılmalıdır. Dilekçedeki bilgileri gerçek olmalı ve eksiksiz bir şekilde belirtilmelidir. Dilekçe İngilizce yazılmalı ve ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Vize dilekçesinde şu hususlara dikkat edilmelidir:

 • Seyahat amacı açıkça belirtilmeli, oturma izninin neden istendiği yazılmalıdır.
 • Seyahat tarihi net bir şekilde belirtilmelidir.
 • Başvuran kişinin mali durumunu gösteren belgelerle uyumlu beyan yapılmalıdır.
 • Danimarka’daki eşin kişisel bilgileri belirtilmeli ve mali durumu hakkında bilgi verilmelidir.
 • İkamet edilecek yerin adresi ve Danimarka’da iletişim numaraları doğru bir şekilde bildirilmelidir.
 • Çocuklar için noter onaylı muvafakatname ve İngilizce çevirisi dosyaya eklenmelidir.
 • Eşler boşanmışsa bu durum belirtilmelidir. Çocukların oturma izni alması için bu önemli bir noktadır.

Danimarka Aile Birleşimi Dil Şartı Var mıdır?

Danimarka Aile Birleşimi Vize için başvuru yapan kişiler seyahatlerinden 9 ay sonra A2 düzeyinde bir dil testinden geçmelidir. Bu belgeler ve test sonucu yetkililere teslim edilmelidir. Danimarka’da oturma izni alan eş ve çocuklar 6 ay içerisinde A1 düzeyinde bir dil testinden de geçmek zorundadır. Daha önce bir dil testine girildiyse ve geçerli not alındıysa bu belgeler başvuru sırasında verilebilir.

Danimarka vizesi en kolay ve en hızlı nasıl alınır; >> schengenvize.net/danimarka-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Danimarka Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Danimarka aile birleşimi vizesi başvuruları ortalama 90 gün ila 180 gün arasında sonuçlanır.

Danimarka'da Oturma İzni Nasıl Alınır?

Danimarka’da uzun süreli çalışacak, eğitim alacak ya da aile birleşiminden yararlanacak olan kişiler Danimarka Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

Danimarka Vizesi Var Mı?

Umuma mahsus pasaportu bulunan kişiler tüm seyahatlerinde Danimarka vizesi almalıdır. Hizmet, diplomatik ya da hususi pasaportu bulunan kişilerin ise 180 gün içerisinde 90 gün muafiyeti bulunuyor.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×