Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, İzmir

Danimarka Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden kişiler için vize başvuru süreci boyunca gerekli desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilmiş bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece İzmir ili değil, İzmir ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vatandaşlara da gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Danimarka sınırları içerisine yapılacak olan C tipi Schengen vize başvuruları, direkt olarak vize başvuru sahibi tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. C tipi Schengen vizeleri için müracaatta bulunacak olan kişilerin başvurularını konsolosluklar veyahut büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? – İzmir

Danimarka Schengen bölgesine seyahat etme planı ile vize başvurusunda bulunan kişilerin vize onayı 7 ve 10 iş günü arasında sürmektedir. Ancak bu süre konsolosluk tarafından kesin bir bilgi niteliği taşımamaktadır.

Başvuru sahibi, başvuru sırasında eksik evrak ya da tutarsızlığı olan bilgileri yetkili makam beyan eder ise başvuru sahibinin Danimarka Schengen vize başvurusunun değerlendirme süreci olumsuz bir sonuç ile ret kararına bağlanmaktadır.

Ayrıca başvuruda bulunacak olan ya da bulunan kişilerin bilmesi gereken en önemli husus ise, vize başvuru merkezleri kişinin vize başvurusunun değerlendirme sürecine müdahale edemediği gibi, vize başvurusunun sonucuna da herhangi bir şekilde itiraz etme yükümlülüğüne sahip değildir.

Danimarka Schengen Vize Başvuru Adımları – İzmir 

Danimarka sınırları içerisine seyahat etme planı olan kişilerin ilk adımda seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra ise vize başvuru merkezlerinin müşteri temsilcileri ile gerekli olan iletişimi kurması gerekmektedir.

  1. Başvuru sahibi müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek seyahat amacına göre gerekli olan güncel evrakların listeni talep etmektedir. Temsilciler ise başvuru sahibinin e-posta adresine gerekli olan güncel evrak listesini göndererek akabinde de bir bilgilendirme metini de göndermektedir.
  2. Başvuru sahibi bilgilendirme metni ve güncel evrak bilgisinin doğrultusunda gerekli olan tüm evrakları bir araya getirerek bir dosya hazırlaması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli olan dosyayı kargo, kurye ya da şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli evrak dosyasını teslim eder iken, son aşamada da biyometrik bilgilerinin beyanında bulunması zorunludur. Ayrıca başvuru sahibi son beş yılda Schengen vizesine sahip olmuş ise yetkili makamlar da talep etmediği üzere biyometrik bilgilerinin beyanında bulunmasına gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×