Danimarka Vize Merkezi, Mersin

Danimarka Vize Merkezi, Mersin ili sınırları içerisinde ikamet eden kişilerin Danimarka seyahati için vize başvurusu adına gerekli olan tüm vize işlem adımlarını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sadece Mersin şehri değil, aynı zamanda da Mersin şehrinin çevresinde mevcut olan illerde ikamet etmekte olan vize başvurusunda bulunacak olan kişilere de gerekli olarak kabul edilen tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilmiştir.

Danimarka Schengen Vizesi Ne Zaman Çıkar? – Mersin

Danimarka Schengen vize başvurusunun sonuç alma süresi, başvuru sahibinin yapmış olduğu Danimarka Schengen vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenden dolayı, vize başvuru süreç değerlendirmesi ile ilgili kesin ve net bir bilgi yoktur.

Ancak, başvuru sahiplerinin yapmış olduğu ya da yapacak olduğu Danimarka Schengen vizesinin ortalama olarak bir işlem süresi de mevcuttur. Ortalama olarak bu işlem süresi ise 7 ve 10 takvim günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Danimarka Schengen Vize Reddi ve Onaylanma Süreci – Mersin

Başvuru sahiplerinin bilmesi gerekli olan asıl husus ise, başvuruda bulunulmuş olan vizenin onay veyahut ret kararına sadece ve sadece konsolosluk ya da büyükelçilik karar vermektedir. Vize başvuru merkezlerinin, başvuruda bulunan ya da bulunacak olan kişinin vize karar aşamasından vize sonucuna kadar hiçbir şekilde müdahale etme yükümlülüğü söz konusu değildir.

Bu nedenle, başvuruda bulunacak olan kişilerin bu gibi ayrıntıları göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Yukarıda belirtilen bilgilerin yanı sıra, başvuru sahibi eğer vize başvuru sırasında eksik evrak veyahut evrak dosyası içerisinde herhangi bir bilgi tutarsızlığı beyanında bulunur ise, direkt olarak Danimarka Schengen vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, 7 ila 10 takvim günü kadar süren sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bunun en temel sebepleri ise konsolosluk veyahut büyükelçiliğin ek evrak talebinde bulunması, konsolosluğun yoğunluk dönemi ve beraberinde de her iki ülkenin resmî tatilleri gibi.

Bu gibi durumlardan ötürü vize başvuru sahibi yapmış olduğu Danimarka Schengen vizesinin sonuç alma süresini biraz daha bekleyebilmektedir. Olumsuz durumları yaşamamak adına vize başvuru sahibi, seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden başvuruda bulunması gerekmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye