Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengen Vize
Danimarka Vizesi İşlemleri

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan kişilere gerekli olarak talep edilen tüm işlemleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Danimarka Schengen vizesi başvurularını direkt olarak kabul eden kurum, Danimarka Schengen vizesi kapsamı içerisinde gerekli olan tüm bilgileri de başvuru sahibi ile paylaşmaktadır.

Danimarka Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Şanlıurfa 

Danimarka, Avrupa Birliği sınırları içerisine dahil olan bir ülkedir. Bu nedenden dolayı Schengen vize prosedürünü vatandaşlara uygulamaktadır. Ancak, en önemli nokta ise her bir seyahat amacının farklı evraklar talebi doğurmasıdır. Bu nedenden dolayı sadece belli başlı, temel olarak talep edilen ortak evrak listesi ise şu şekildedir:

1.    Pasaport

Başvuru sahibinin şahsi pasaportunun en az 10 yıllık bir geçerliliğe ve bunun akabinde de seyahat dönüşü tarihi itibari ile 3 ya da 6 ay daha devamlılığını sürdürmesi talep edilmektedir. En önemlisi ise pasaportun içerisinde de Danimarka Schengen vizesinin onay alması halinde basılabilmesi için en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması gerekmektedir. Mevcut pasaportun deforme veyahut yıpranmış olmaması da bir diğer önemli noktadır.

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinden talep edilen en önemli evrakların başında yer alan seyahat sağlık sigortası. Başvuru sahibi, Danimarka ülkesinin sınırları kapsamı içerisinde ve Schengen ülkeleri kapsamı içerisinde yapacak olduğu seyahat tarihlerine göre bir seyahat sağlık sigortası yaptırması mecburi bir işlemdir. Seyahat sağlık sigortasının ise 30.000 Euro olması en önemli koşullar arasındadır.

3.    Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibi, kendisinin son 6 ay içerisinde en güncel halini yansıtacak 2 adet biyometrik fotoğrafın beyanında bulunması gerekmektedir. Fotoğraf ise yetkili makamların talep ettiği ölçüye göre olmalıdır. Arka fonunun beyaz olması ve başvuru sahibinin de fotoğraf içerisinde kesinlikle yüzünün net bir şekilde görünmesi gerekmektedir.

4.    Finansal Dokümanlar

Başvuru sahibinin şahsi banka hesabında en az 5.000TRY olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise seyahat tarihi aralıkları boyunca, seyahat masraflarını karşılayabilecek bir maddi yeterliliğe sahip olma şartından kaynaklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×