Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa Vize Başvurusu

Danimarka Şanlıurfa Vize Şubesi

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan kişilere gerekli olarak talep edilen tüm işlemleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Danimarka Vizesi İçin Gerekenler

Danimarka Schengen vizesi başvurularını direkt olarak kabul eden kurum, Danimarka Schengen vizesi kapsamı içerisinde gerekli olan tüm bilgileri de başvuru sahibi ile paylaşmaktadır.

Danimarka Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Şanlıurfa 

Danimarka, Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunan bir ülkedir. Bu nedenle Schengen vize prosedürünü vize başvuru sahiplerine uygulamaktadır.

Bu süreç içinde en önemli nokta ise Danimarka seyahati amacının farklı evraklar talebi doğurmasıdır. Bu nedenle belli başlı, temel olarak talep edilen ortak Danimarka vize evrak listesi ise şu şekildedir:
Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa
Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa

1.    Pasaport

Başvuru sahibinin şahsi pasaportunun en az 10 yıl içinde alınmış olması ve bunun akabinde de Danimarka seyahati dönüşü itibari ile 3 ya da 6 ay daha devamlılığını sürdürmesi gerekir. En önemlisi ise geçerli pasaportun içerisinde Danimarka Schengen vizesinin onay alması halinde basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfanın mevcut olması gerekmektedir. Geçerli ve gezi esnasında kullanılacak pasaportun deforme ya da yıpranmış olmaması bir diğer önemli noktadır.

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinden talep edilen en önemli vize belgelerinin başında yer alan seyahat sağlık sigortası. Vize başvuru sahibi, Danimarka’nın sınırları içinde ve Schengen vize bölgesi ülkeleri kapsamı içerisinde yapacak olduğu gezi tarihlerine göre bir seyahat sağlık sigortası yaptırması mecburi bir işlemdir. Danimarka seyahat sağlık sigortasının ise 30.000 Euro bedelli olması en önemli koşullar arasındadır.

3.    Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibi, kendisinin son 6 ay içerisinde en güncel halini yansıtacak 2 adet biyometrik fotoğrafın beyanında bulunması gerekmektedir. Fotoğraf ise yetkili makamların talep ettiği ölçüye göre olmalıdır. Arka fonunun beyaz olması ve başvuru sahibinin de fotoğraf içerisinde kesinlikle yüzünün net bir şekilde görünmesi gerekmektedir.

4.    Finansal Dokümanlar

Başvuru sahibinin şahsi banka hesabında en az 5.000TRY olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise seyahat tarihi aralıkları boyunca, seyahat masraflarını karşılayabilecek bir maddi yeterliliğe sahip olma şartından kaynaklanmaktadır.

Danimarka Vizesi İçin Neler Gerekli?

Danimarka vizesi için gerekli olanlar başvuru sahibinin niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Çalışan, meslek sahipleri, emekli, öğrenci ya da gezi amaçlı seyahat planlayanlar için farklı olan evraklar vardır.

Danimarka Vize Açık Mı?

Danimarka vize başvurularında yetkili olan mercii Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliğidir. Diplomatik, hususi yada hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlar 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı idi ülkeye yapacakları ziyarette vize almak zorunda değildir.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vize başvuruları için en önemli kriter güvendir, başvuru yapan kişinin mal varlığı, ekonomik durumu gibi konular vizenin olumlu sonuçlanması için gerekli olan şartlardır.

Danimarka Vize Merkezi, Şanlıurfa Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×