Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

Danimarka Vizesi Diyarbakır Şubesi

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan kişilere gerekli olarak talep edilen tüm işlemleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Danimarka Schengen vizesi başvurularını direkt olarak kabul eden kurum, Danimarka Schengen vizesi kapsamı içerisinde gerekli olan tüm bilgileri de başvuru sahibi ile paylaşmaktadır.

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Hakkında Detaylı Bilgi – Diyarbakır

Danimarka, Avrupa Birliği sınırları içerisine dahil olan bir ülkedir. Bu nedenden dolayı Schengen vize prosedürünü vatandaşlara uygulamaktadır.

Ancak, en önemli nokta ise her bir seyahat amacının farklı evraklar talebi doğurmasıdır. Bu nedenden dolayı sadece belli başlı, temel olarak talep edilen ortak evrak listesi ise şu şekildedir:

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır
Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır

1.    Pasaport

Başvuru sahibinin şahsi pasaportunun en az 10 yıllık bir geçerliliğe ve bunun akabinde de seyahat dönüşü tarihi itibari ile 3 ya da 6 ay daha devamlılığını sürdürmesi talep edilmektedir.

En önemlisi ise pasaportun içerisinde de Danimarka Schengen vizesinin onay alması halinde basılabilmesi için en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması gerekmektedir. Mevcut pasaportun deforme veyahut yıpranmış olmaması da bir diğer önemli noktadır.

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinden talep edilen en önemli evrakların başında yer alan seyahat sağlık sigortası. Başvuru sahibi, Danimarka ülkesinin sınırları kapsamı içerisinde ve Schengen ülkeleri kapsamı içerisinde yapacak olduğu seyahat tarihlerine göre bir seyahat sağlık sigortası yaptırması mecburi bir işlemdir. Seyahat sağlık sigortasının ise 30.000 Euro olması en önemli koşullar arasındadır.

3.    Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibi, kendisinin son 6 ay içerisinde en güncel halini yansıtacak 2 adet biyometrik fotoğrafın beyanında bulunması gerekmektedir. Fotoğraf ise yetkili makamların talep ettiği ölçüye göre olmalıdır. Arka fonunun beyaz olması ve başvuru sahibinin de fotoğraf içerisinde en önemli nokta yüzünün net bir şekilde görünmesi gerekmektedir.

4.    Rezervasyon Bilgileri

Başvuru sahibinin Danimarka ülkesinin sınırları içerisinde konaklama yapacağı otelin, gidiş ve dönüş olmak üzere uçak biletinin rezervasyon bilgilerini de yetkili makama sunması gerekmektedir.

Danimarka Vize Ücreti Ne Kadar?

Danimarka vize ücreti vize türüne ve başvuru yapan kişinin yaşına göre farklılık gösterir. Ülkede 6 yaştan daha küçük çocuklar için vize ücreti talep edilmez. Ücretler konsolosluk ve başvuru merkezleri tarafından duyurulur.

Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

Schengen vize ücreti tüm Schengen bölgesi üye ülkeler içerisinde aynıdır. 0- 6 yaş arası çocuklar ile birlikte aynı zamanda bazı istisnai durumlarda vize ücreti alınmaz.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Pasaport, başvuru formu ve taahhütname, şahsi dilekçe, biyometrik fotoğraf, kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdan fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, finansal belgeler Danimarka vizesi için gerekli olan evraklardır.

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×