Danimarka Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, Ankara

Danimarka Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Danimarka Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden kişiler için vize başvuru süreci boyunca gerekli desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilmiş bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece Ankara ili değil, Ankara ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vatandaşlara da gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka sınırları içerisine yapılacak gezi için talep edilen C tipi Schengen vize başvuruları, direkt olarak vize başvuru sahibi tarafından hizmet satın alınan vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. C tipi Schengen vizeleri için müracaatta bulunacak olan şahısların başvurularını konsolosluklar, büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Ankara

Danimarka Schengen bölgesine seyahat etme planı ile vize başvurusunda bulunan kişilerin vize onayı 7 ila 10 iş günü arasında sürmektedir. Ancak bu süre konsolosluk tarafından kesin bir bilgi niteliği taşımamaktadır.

Başvuru sahibi, başvuru sırasında eksik belge veya tutarsızlığı olan bilgileri yetkili makam beyan ederse vize başvuru sahibinin Danimarka Schengen vize başvurusunun değerlendirme süreci olumsuz bir sonuç ile vize ret kararına bağlanmaktadır.
Danimarka Vize Merkezi, Ankara
Danimarka Vize Merkezi, Ankara

Ayrıca başvuruda bulunacak olan ya da bulunan şahısların bilmesi gereken en önemli konu ise, vize başvuru merkezleri şahsın vize başvurusunun değerlendirme sürecine müdahale edemediği gibi, vize başvurusunun sonucuna da herhangi bir şekilde itiraz yapma yükümlülüğüne sahip değildir.

Danimarka Schengen Vize Başvuru Adımları – Ankara

Danimarka’ya seyahat etme planı olan şahısların ilk adımda seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra, vize başvuru merkezlerinin müşteri temsilcileriyle gerekli olan iletişimi kurması gerekir.
  1. Başvuru sahibi müşteri temsilcisi ile iletişime kurarak seyahat amacına göre gerekli olan güncel vize evraklarının listeni talep etmektedir. Temsilciler, vize başvuru sahibinin e-posta adresine gerekli olan güncel vize evrak listesini göndererek sonrasında bir bilgilendirme metini de göndermektedir.
  2. Başvuru sahibi bilgilendirme metni ve güncel vize evrak bilgisinin doğrultusunda gerekli olan tüm belgeleri bir araya getirerek bir dosya hazırlaması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli olan vize başvuru dosyasını kargo, kurye ya da bizzat vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli vize evrak dosyasını teslim ederken, son aşamada biyometrik verilerinin beyanında bulunması zorunludur. Ayrıca başvuru sahibi son beş yıl içinde Schengen vizesine sahip olmuşsa yetkili makamlar talep etmediğinden biyometrik bilgilerinin beyanında bulunmasına gerek yoktur.

Danimarka'ya Vize Kaç Günde Çıkar?

Normal şartlarda Danimarka vizesi 7 ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilmek için gerekli olan evrakların şartlara uygun şekilde hazırlanması önemlidir.

Danimarka Vize İstiyor Mu

Danimarka Schengen üye ülkeleri arasındadır, kısa süreli seyahatler için Schengen vizesi şartı uygulanmaktadır.

Danimarka Vize Evrakları

Danimarka vizesi almak için standart Schengen vize evraklarının hazırlanması gerekir. Ayrıca ek belge talebi de söz konusudur.

Danimarka Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×