Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep

Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep Vize Başvurusu

Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve sadece Gaziantep değil, Gaziantep şehrinin çevre illerinde de ikamet etmek olan vatandaşlara vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri sağlamaktadır.

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular direkt olarak konsolosluğun veyahut büyükelçiliğin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar ve beraberinde de büyükelçilikler yapılacak olan C tipi Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vize Başvurusu

Danimarka Schengen vize başvurusu, müracaatta bulunacak olan kişilerin direkt vize başvuru merkezlerine giderek başlatılmaktadır.

Başvuru sahibi, Danimarka sınırları içerisine gerçekleştirecek olduğu seyahatin ilk önce amacını ve seyahat tarihinin aralıklarını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.
Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep
Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep

1.    Adım

Başvuru sahibi, seyahat amacını net olarak belirledikten daha sonra vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ise başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda e-mail adresine güncel evrak listesini ve beraberinde de bilgilendirme formu göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi hazırlaması gerekli olan güncel evrak listesini hazırladıktan daha sonra dosya haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi evrakları dosya haline getirdikten daha sonra kargo, kurye veyahut şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi tarafından evrak dosyası merkeze ulaştıktan sonra, uzman vize başvuru merkezinin yetkilileri evrakları ve evrak bilgilerinin kontrolünü sağlamaktadır. Eksik evrak ve beraberinde de hatalı bir bilgi beyanı yok ise başvuruyu direkt olarak işleme almaktadır.

4.    Adım

Başvuru sahibi, son 5 yıl içerisinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ise bizzat vize başvuru merkezine gelerek VIS gereğince parmak izi beyanında bulunması gerekmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin tüm gerekli adımları yerine getirildikten daha sonra, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin vizesine onay çıktıktan sonra pasaportu vize başvuru merkezine teslim edilmektedir.

Başvuru sahibinin pasaportu geldikten daha sonra uzman kişiler, başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır. Akabinde de başvuru sahibi gerek kargo ve kuryeyle gerek bizzat vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.

Danimarka Vizesi İçin Neler Gerekli?

Danimarka’ya giriş nedenine göre farklı olan vize türleri için değişen evraklar talep edilir. Ayrıca konsolosluk tarafından Danimarka vize başvurusu yapacak olanlardan gerek görülmesi halinde ek evrak talebinde bulunulur.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi için Şubat 2020 tarihi itibariyle elektronik başvuru işlemleri başlamıştır. Başvuru formu elektronik olarak doldurup imzalanarak başvurular gerçekleştirir. Aynı zamanda konsolosluk aracılığı ile Schengen vizesi almak söz konusudur.

Hangi Belgeler Danimarka Vizesi İçin Gerekli?

Danimarka vizesi için gerekli olan standart evraklar pasaport, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, banka hesap dökümü ve vize başvuru formudur.

Danimarka Vize Merkezi, Gaziantep Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×