Danimarka Vize Merkezi, Adana

Danimarka Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve sadece Adana değil, Adana ilinin çevre illerinde de ikamet etmek olan kişilere vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri sağlamaktadır.

Danimarka Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular direkt olarak konsolosluğun veyahut büyükelçiliğin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar ve beraberinde de büyükelçilikler yapılacak olan C tipi Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Adana

Danimarka Schengen vize müracaatı, müracaatta bulunacak olan kişilerin direkt vize başvuru merkezlerine giderek başlatılmaktadır. Başvuru sahibi, Danimarka sınırları içerisine gerçekleştirecek olduğu seyahatin ilk önce amacını ve seyahat tarihinin aralıklarını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, seyahat amacını net olarak belirledikten daha sonra vize başvuru merkezinin uzman görevlileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman görevlileri ise başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda e-mail adresine güncel evrak listesini ve beraberinde de bilgilendirme formu göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi hazırlaması gerekli olan güncel evrak listesini hazırladıktan daha sonra dosya haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi evrakları dosya haline getirdikten daha sonra kargo, kurye veyahut şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi tarafından evrak dosyası merkeze ulaştıktan sonra, uzman vize başvuru merkezinin yetkilileri evrakları ve evrak bilgilerinin kontrolünü sağlamaktadır. Eksik evrak ve beraberinde de hatalı bir bilgi beyanı yok ise başvuruyu direkt olarak işleme almaktadır.

4.    Adım

Başvuru sahibi, son beş yıl içerisinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ise bizzat vize başvuru merkezine gelerek VIS gereğince parmak izi beyanında bulunması gerekmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin tüm gerekli adımları yerine getirildikten daha sonra, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin vizesine onay çıktıktan sonra pasaportu vize başvuru merkezine teslim edilmektedir. Başvuru sahibinin pasaportu geldikten daha sonra uzman kişiler, başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır. Akabinde de başvuru sahibi gerek kargo ve kurye ile birlikte gerek şahsen vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye