Danimarka Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
Danimarka Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezi, Adana

Danimarka Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu

Danimarka Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve sadece Adana değil, Adana ilinin çevre illerinde de ikamet etmek olan kişilere vize başvurusu için gerekli olan tüm işlemleri sağlamaktadır.

Danimarka Başvuru Kılavuzu

Danimarka Schengen vizesi için yapılacak olan başvurular direkt olarak Danimarka dış temsilciliklerinin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar ve Danimarka büyükelçiliği yapılacak olan C tipi Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Danimarka Schengen Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Adana

Danimarka Schengen vize müracaatı, başvuruda bulunacak olan şahısların direkt vize başvuru merkezlerine giderek başlatılmaktadır.

Başvuru sahibi, Danimarka sınırları içerisine gerçekleştirecek olduğu gezinin ilk önce amacını ve seyahat tarihinin aralıklarını kesin bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.
Danimarka Vize Merkezi, Adana
Danimarka Vize Merkezi, Adana

1.    Adım

Başvuru sahibi, seyahat amacını net olarak belirledikten daha sonra vize başvuru merkezinin uzman görevlileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman görevlileri ise başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda e-mail adresine güncel evrak listesini ve beraberinde de bilgilendirme formu göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi hazırlaması gerekli olan güncel vize evrak listesini hazırladıktan sonra dosya haline getirmesi gerekir. Başvuru sahibi evrakları dosya haline getirdikten daha sonra kargo, kurye veya şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekir.

3.    Adım

Başvuru sahibi tarafından evrak dosyası vize başvuru merkezine ulaştıktan sonra, uzman vize başvuru merkezinin vize danışmanları evrakları ve evrak bilgilerinin kontrolünü sağlamaktadır. Eksik evrak ve belgelerde hatalı bir bilgi beyanı yok ise başvuruyu direkt olarak işleme almaktadır.

4.    Adım

Vize başvuru sahibi, son beş yıl içerisinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamışsa bizzat vize başvuru merkezine gelerek VIS gereğince parmak izi bildiriminde bulunması gerekmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin tüm gerekli adımları yerine getirildikten sonra, konsolosluk vize bölümü tarafından başvuru sahibinin vizesine onay çıktıktan sonra vizeli pasaportu vize başvuru merkezine teslim edilmektedir

Başvuru sahibinin Schengen vizeli pasaportu geldikten sonra uzman kişiler, başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır. Daha sonra başvuru sahibi gerek kargo ve kurye ile gerek şahsen vize başvuru merkezine gelerek Schengen vizeli pasaportunu teslim alabilmektedir.

Vfs Global Denmark

Danimarka vize başvurusunda bulunanlara prosedür ve gereklilikler ile ilgili bilgi sağlayan ve vize başvurularını alan Danimarka Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezidir.

Danimarka Vize Randevu

Danimarka vizesi almak için randevu oluşturmak ancak konsolosluğunun resmi internet adresi üzerinden yapılmaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği

Danimarka’ya seyahat gerçekleştirecek olanlara öncesi ve seyahat esnasında karşılaşılabilecek her türlü prosedürü ile ilgili bilgi vermek ve vize işlemlerini gerçekleştirmek Danimarka büyükelçiliğinin görevidir.

Danimarka Vize Merkezi, Adana Vize Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×