Cezayir Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Cezayir Vize Merkezi, Şanlıurfa

Cezayir Vize Merkezi, Şanlıurfa ili ve çevre illerinde de yaşamsal faaliyetlerini sürdüren aynı zamanda da Cezayir seyahati nedeni ile müracaat işlemlerinde bulunan veyahut bulunacak olan vatandaşlara gerekli tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur. Başvuru sahibinin ilk adım olarak muhakkak vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek seyahat amacını belirlemesi oldukça önemlidir.

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir ülkesine yapılacak olan ziyaretlerde, başvuru sahibinin ilk önce seyahat amacını net ve talep edilen bir düzeyde belirlemesi gerekir.

Bunun sonrasında müracaat işlemlerinde bulunacak olan vize başvuru sahibi seyahat amacını belirler, mutlaka vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim halinde olması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi, başvuru işlemleri sırasında ilk adım olarak Cezayir vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcilerinin e-mail üzerinden gönderecek olduğu güncel evrak listesine göre evrakları hazırlaması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi görevlilerinin göndermiş olduğu güncel evrakları düzenledikten sonra, ayrıca merkez tarafından gönderilen bilgilendirme formuna da uyum sağlayarak evrakları bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi Cezayir dış temsilciliği tarafından istenen evrakları bir dosya haline getirdikten sonra, Cezayir vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Ancak, başvuru sahibi kendisi gelerek merkeze teslim yapamaz ise kargo veyahut kurye aracılığıyla vize başvuru dosyasını gönderebilmektedir.
  • Başvuru sahibi, kendisi için en uygun olacak biçimde onay vermiş olduğu randevu tarihi içerisinde şahsen vize merkezine gelerek Cezayir vizesinin başvurusu için parmak izini beyan etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, vizesinin onaylanmasının sonrasında vize müracaat ofisine bizzat gelerek vizeli pasaportunu teslim alabilmektedir. Başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemezse kargo ya da kurye aracılığı ile pasaportunu adresine teslim alabilme hakkına da sahiptir.

Cezayir Vize Başvurusu  Ne Zaman Sonuçlanmaktadır?

Cezayir vizesi adına yapılacak olan başvuruların doğru adımlar ile yapılmasının sonrasında, yetkili resmi konsolosluk tarafından en fazla 10 takvim günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×