Cezayir Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Cezayir Vize Merkezi, Hatay

Cezayir Vize Merkezi, Hatay şehri ve çevre illerinde de yaşamsal faaliyetlerini sürdüren aynı zamanda da Cezayir seyahati sebebi ile müracaat işlemlerinde bulunan veyahut bulunacak olan vatandaşlara gerekli tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Başvuru sahibinin ilk adım olarak vize başvuru merkezinin uzman vize temsilcileri ile irtibat haline olarak seyahat amacını belirlemesi oldukça önemlidir.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? – Hatay

Cezayir ülkesinin sınırları içerisine yapılacak olan seyahatlerde, başvuru sahibinin en önce seyahat amacını net ve tutarlı bir düzeyde olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahibi seyahat amacını belirler iken, muhakkak vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim halinde olması gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi şahıs, başvuru işlemleri sırasında ilk adım olarak vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekir. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin deneyimli müşteri temsilcilerinin e-mail üzerinden gönderecek olduğu güncel evrak listesine uyarak vize evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi uzman danışmanlarının göndermiş olduğu güncel evrakları hazırladıktan sonra, ayrıca merkez tarafından gönderilen bilgilendirme formuna da uyum sağlayarak evrakları bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi talep edilen vize evraklarını başvuru dosyası haline getirdikten sonra, vize başvuru merkezine bizzat teslim etmesi gerekmektedir. Ancak, başvuru sahibi şahsen merkeze teslim yapamaz ise kargo veyahut kurye aracılığı ile başvuru dosyasını merkeze gönderebilmektedir.

4.    Adım

Vize başvuru sahibi, onay vermiş olduğu randevu tarihi içerisinde şahsen merkeze gelerek Cezayir vizesinin başvurusu için parmak izini beyan etmesi gerekmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibi, vizesinin onaylanmasının akabinde vize başvuru merkezi ofisine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir. Tekrar belirtmek gerekir ise vize başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemez ise kargo-kurye aracılığıyla pasaportunu adresine teslim alabilme hakkına da sahiptir.

Cezayir Vizesi Sonuçlanma Süresi – Hatay 

Cezayir vizesi adına yapılacak olan müracaatların doğru bir biçim ile yapılmasının akabinde, yetkili resmi konsolosluk makamı tarafından maksimum 10 takvim gününde sonuç almaktadır. Bu süreç içerisinde başvuru sahibi tarafından konsolosluk makamı ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×