Cezayir Vize Merkezi, Hatay

Cezayir Vize Merkezi, Hatay şehri ve çevre illerinde de yaşamsal faaliyetlerini sürdüren aynı zamanda da Cezayir seyahati sebebi ile müracaat işlemlerinde bulunan veyahut bulunacak olan vatandaşlara gerekli tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Başvuru sahibinin ilk adım olarak muhakkak vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek seyahat amacını belirlemesi oldukça önemlidir.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? – Hatay

Cezayir ülkesinin sınırları içerisine yapılacak olan seyahatlerde, başvuru sahibinin en önce seyahat amacını net ve tutarlı bir düzeyde olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahibi seyahat amacını belirler iken, muhakkak vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim halinde olması gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, başvuru işlemleri sırasında ilk adım olarak vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcilerinin e-mail üzerinden gönderecek olduğu güncel evrak listesine göre evrakları hazırlaması gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi görevlilerinin göndermiş olduğu güncel evrakları hazırladıktan sonra, ayrıca merkez tarafından gönderilen bilgilendirme formuna da uyum sağlayarak evrakları bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi talep edilen evrakları başvuru dosyası haline getirdikten daha sonra, vize başvuru merkezine bizzat teslim etmesi gerekmektedir. Ancak, başvuru sahibi bizzat merkeze teslim yapamaz ise kargo veyahut kurye aracılığı ile de başvuru dosyasını merkeze gönderebilmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi, kendisi için en uygun olarak onay vermiş olduğu randevu tarihi içerisinde şahsen merkeze gelerek Cezayir vizesinin başvurusu için parmak izini beyan etmesi gerekmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibi, vizesinin onaylanmasının akabinde vize başvuru şubesine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir. Bunun yanı sıra yine belirtmek gerekir ise başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemez ise kargo veyahut kurye aracılığı sayesinde pasaportunu adresine teslim alabilme hakkına da sahiptir.

Cezayir Vizesi Sonuçlanma Süresi – Hatay 

Cezayir vizesi adına yapılacak olan müracaatların doğru bir biçim ile yapılmasının akabinde, yetkili resmi konsolosluk makamı tarafından maksimum 10 takvim gününde sonuç almaktadır. Bu süreç içerisinde başvuru sahibi tarafından konsolosluk makamı ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye